Panevėžyje vyks „miško broliams“ skirta kasmetinė konferencija (0)

Konferencijos „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ plakatas | Panevėžio kraštotyros muziejaus nuotr.

Konferencijos „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ plakatas | Panevėžio kraštotyros muziejaus nuotr.

Lapkričio 22 d., 10 val., Panevėžio kolegijos aktų salėje (Klaipėdos g. 3, II aukštas), vyks konferencija „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“, kurią rengia Panevėžio kraštotyros muziejus kartu su Panevėžio kolegija ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru.

Kraštotyros muziejus nuo 1998 m. kasmet rengia konferencijas „Iš Panevėžio praeities“. Jose pristatomi naujausių istorinių tyrimų rezultatai, supažindinama su regione vykusiais istoriniais įvykiais, vyksmais bei praeities supratimais. Konferencijoms pranešimus rengia muziejininkai, įvairių Lietuvos mokslo, švietimo, kultūros įstaigų darbuotojai, miesto šviesuomenė. Nuo 2004 m. konferencijų medžiaga publikuojama atskirais leidiniais ir skelbiama Skaitmeninėje Panevėžio istorijos bibliotekoje.

Konferencija „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ yra jau 20-oji. Jubiliejiniams metams pasirinkta partizaninio karo tema pastaraisiais metais visuomenėje yra svarbi ir reikšminga. Konferencijos uždavinys – plačiau ir giliau supažindinti visuomenę su istoriniais įvykiais, sąlygojusiais partizaninį judėjimą, prisiminti pamirštus mūsų regiono herojus, skirti dėmesio partizanų spaudai, meninei kūrybai, taip pat iš naujo prisiminti partizaninį karą ir įamžinti jo dalyvius bei įvykius.

 Konferencijos „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ programa | Panevėžio kraštotyros muziejaus nuotr.

Konferencijos „Iš Panevėžio praeities: miško broliai“ programa | Panevėžio kraštotyros muziejaus nuotr.

Konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro, Kėdainių krašto muziejaus, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus, Biržų krašto muziejaus „Sėla“. Pranešimus skaitys lektoriai iš Latvijos (Daugpilio istorijos ir meno muziejaus) ir Lenkijos (Suvalkų krašto muziejus).

Muziejaus rengiamos konferencijos domina regiono istorijos mylėtojus, jų profesionalumą gerai vertina Lietuvos istorijos institutas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: