Latviją Nepriklausomybės 100-metį atšventė didingiausiomis eitynėmis visų laikų Latvijos istorijoje (nuotraukos, video) (8)

Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio minėjimas Rygoje | A. Bartašiaus nuotr.

Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio minėjimas Rygoje | A. Bartašiaus nuotr.

Lapkričio 18-ąją Latvija iškilmingai atšventė savo nepriklausomos valstybės 100-tąjį gimtadienį.

Prieš 100 metų – 1918 m. Rygoje susirinkusi iš įvairių politinių partijų atstovų sudaryta Latvijos tautos taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę.

Gausių 100-mečio nepriklausomybės minėjimo renginių viršūne tapo lapkričio 18 d. Latvijos tautininkų rengiamos eitynės su deglais. Šiomis eitynėmis Nacionalinė susivienijimas „Viską Latvijai/Tėvynei ir Laisvei/LNNK“ (Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!“ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK“) siekia kasmet pagerbti Latvijos valstybės kūrėjus ir laisvės kovotojus, tuos, kurių dėka latviai tapo viena iš nedaugelio pasaulio tautų turinčių savo valstybę.

Dešimtys tūkstančiai žmonių Rygoje užplūdo aikštę prie Karlio Ulmanio (Kārlis Ulmanis) paminklo. Atidavus pagarbą šio Latvijos ministro pirmininko ir 4-ojo Latvijos prezidento atminimui čia vyko patriotinis koncertas. Po jo prasidėjo Latvijos 100-mečio progai skirtos didingiausios eitynės visų laikų Latvijos istorijoje. Eitynės, kaip ir buvo tikėtasi, tapo pribloškiančiu reginiu savo masteliu ir pakilia nuotaiką prilygstančiu tik Latvijos Liaudies fronto laikų daugiatūkstantiniams mitingams!

Gaila, kad aukščiausieji Lietuvos Respublikos vadovai svarbiausią šios broliškos valstybės šimtmečio dieną į Latviją neatvyko. Prezidentei Daliai Grybauskaitei sugedo lėktuvas… o Seimo ir Vyriausybės vadovai nė nekėtino važiuoti į Rygą.

Tačiau įspūdingoje šventėje lietuviškų vėliavų netrūko. Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus, Sąjūdžio pradininkas kartu su savo bendražygių palyda sėkmingai „pavadavo“ Lietuvos Prezidentę Latvijos 100-mečio šventiniuose renginiuose.

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis žygiuoja eitynės su deglais | A. Bartašiaus nuotr.

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis žygiuoja eitynės su deglais | A. Bartašiaus nuotr.

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis žygiuoja eitynės su deglais | A. Stalilionio nuotr.

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis žygiuoja eitynės su deglais | A. Stalilionio nuotr.

Latvių tautos didvyriai žuvę kovoje už šalies nepriklausomybę – buvo pagerbti gėlių puokštėmis prie Laisvės paminklo. Vakare Latvijos prezidentas tarė sveikinimo žodį tautiečiams, o po prezidento kalbos Dauguvos krantinėje sužibo šventiniai saliutai.

Jono Vaiškūno nuotraukos:

Alberto Bartašiaus nuotr:

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. lietuvė:

  Nuostabi šventė nuotraukose. Įsivaizduoju tą dvasinę būseną. Baltas pavydas…

 2. Stasys:

  Šiuo atžvilgiu tai pagarba Arvydui. Nuoširdžiausi sveikinimai ir palinkėjimai braliukams. O Lietuvos valdžiai tai gėda ! Tai, gal, esame užvaldyti nenukenksmintų kgbistų, pasilikusių “tankistų”, bei stribvaikių gvardijos, kurių tikslas, – skaldyk ir valdyk …. O kam tai naudinga ?

 3. Bartas:

  Pritrenkiantys vaizdai. Tegyvuoja Latvija!!

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Štai lenkų Tauta svenčia nepriklausomybės 100-metį
  htt ps://www.youtube.com/watch?v=QFdAHAx1_pY

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Taip, esam užvaldyti (neišjungtų) nenukenksmintų komunistų bei kgbistų, todėl net ir švenčių neturim tokių, kaip pas kaimynus.

  Partizanų tikslas buvo išjungti komunistus. Dabar, mūsų tikslas yra toks pat, juk nepavyko mums to padaryti iki šiol.
  3 dešimtmečius Lkp komunistus dangstančios landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. gaujos turi būti išjungtos, kad tokios jos neišjungtų lietuvių Tautos
  Be Lietuvos radijo ir televizijos, Sąjūdis – netikras.

 6. Ramūnas iš Kauno forumo:

  Aš pasirašysiu + rinksiu parašus, – po to ir balsuosiu už Arvydą Juozaitį.

 7. Mano nuomone:

  Nuostabi šventė Latvijoje ir Prezidentas su Tauta. Nuostabu , o žmonių žmonių ir visi su fakelais net tą tamsią lapkričio dieną ten šviesu ir gera. Ir visi džiaugiasi .Džiaugiamės. kad ir mūsų būsimas Prezidentas ten drauge su mūsų vėliavomis ir džiūgaujančia latvių minia .O kokie fejerverkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: