A. Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją (video, nuotraukos) (3)

Avydas Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Avydas Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 18-ąją  nepriklausomos valstybės 100-tąjį gimtadienį švenčiančią Latviją originaliai pasveikino kandidatas į Lietuvos respublikos Prezidentus, Sąjūdžio pradininkas filosofas dr. Arvydas Juozaitis ir Lietuvos ir Latvijos forumo pirmininkas, VDU Letonikos centro vadovas, kalbininkas prof. dr. Alvydas Butkus.

Jie lydimas bendražygių ir Kaune studijuojančių latvių studentų ant Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos stogo išskleidę Latvijos ir Lietuvos vėliavas ir pasakę trumpas sveikinimo kalbas sugiedojo Latvijos ir Lietuvos himnus.

A. Juozaitis jau daugelį metų propaguoja strateginę Latvijos ir Lietuvos bendrystę. Lietuvos ir Latvijos spaudoje jis yra pasisakęs už Lietuvos ir Latvijos sandraugos būtinybę.

A. Juozaitis yra įsitikinęs, kad abiems Baltijos šalims kilusius egzistencinius ir geopolitinius iššūkius Latvija ir Lietuva drauge gali  išspręsti daug lengviau ir geriau. Pasak jo, nuo romantinės dviejų tautų vienybės idėjos atėjo laikas pereiti prie konkretaus, „kieto“ dvišalių santykių modelio, kuris griežtai įpareigotų jau veikiančias institucijas kryptingai dirbti, įgyvendinant drauge nustatytą strategiją. Ši strategija, pasak jo, nesiūlo jokių viršnacionalinių institucijų ar papildomos biurokratijos bei išlaidų.

„Dviejų baltų valstybių sandrauga galėtų būti įsteigta „kompleksiška“ tarpvalstybine sutartimi, kurią ratifikuotų šalių parlamentai. Ji veiktų lygiateisio pariteto pagrindais. O vienais pagrindinių siūlomos Sandraugos tikslų būtų nuostatos, kurioms abi šalys jau anksčiau buvo pritarusios, bet jos taip ir liko iki šiol neįgyvendintos“, – teigia A. Juozaitis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Ernests:

  Paldies par sveicienu, Lietuva! Lai dzīvo Lietuva un Latvija!

 2. Č.Z.:

  Brangūs sesės ir broliai latviai,būkit sveiki ir laimingi Latvijos 100 -mečio proga.Tegul Jūsų Tėvynėje visada būna
  taiki padangė ir laisva žemė.

 3. Bronė:

  Gerbiu Alvydą Butkų ir Arvydą Juozaitį, kad jie iš tiesų nuoširdžiai rūpinasi dviejų baltų tautų bendryste. Ačiū Jums, ačiū visiems, kurie važiavote į Rygą, kurie kartu džiaugėtės, šventėte. Mums lietuviams, mūsų valdžios institucijoms labai toli iki tokio nacionalinio pasididžiavimo, kad esame Tauta, kad turime Valstybę, kad nenorime pataikauti nei rytams, nei vakarams.
  Sužavėjo nuotraukos ir filmuota medžiaga. Kad taip kovo 11 dieną Vilniuje išeitų 100 tūkstančių lietuvių pasidžiaugti laisva Lietuva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: