A. Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją (video, nuotraukos) (3)

Avydas Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Avydas Juozaitis su bendražygiais pasveikino 100-metį švenčiančią Latviją | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 18-ąją  nepriklausomos valstybės 100-tąjį gimtadienį švenčiančią Latviją originaliai pasveikino kandidatas į Lietuvos respublikos Prezidentus, Sąjūdžio pradininkas filosofas dr. Arvydas Juozaitis ir Lietuvos ir Latvijos forumo pirmininkas, VDU Letonikos centro vadovas, kalbininkas prof. dr. Alvydas Butkus.

Jie lydimas bendražygių ir Kaune studijuojančių latvių studentų ant Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos stogo išskleidę Latvijos ir Lietuvos vėliavas ir pasakę trumpas sveikinimo kalbas sugiedojo Latvijos ir Lietuvos himnus.

A. Juozaitis jau daugelį metų propaguoja strateginę Latvijos ir Lietuvos bendrystę. Lietuvos ir Latvijos spaudoje jis yra pasisakęs už Lietuvos ir Latvijos sandraugos būtinybę.

A. Juozaitis yra įsitikinęs, kad abiems Baltijos šalims kilusius egzistencinius ir geopolitinius iššūkius Latvija ir Lietuva drauge gali  išspręsti daug lengviau ir geriau. Pasak jo, nuo romantinės dviejų tautų vienybės idėjos atėjo laikas pereiti prie konkretaus, „kieto“ dvišalių santykių modelio, kuris griežtai įpareigotų jau veikiančias institucijas kryptingai dirbti, įgyvendinant drauge nustatytą strategiją. Ši strategija, pasak jo, nesiūlo jokių viršnacionalinių institucijų ar papildomos biurokratijos bei išlaidų.

„Dviejų baltų valstybių sandrauga galėtų būti įsteigta „kompleksiška“ tarpvalstybine sutartimi, kurią ratifikuotų šalių parlamentai. Ji veiktų lygiateisio pariteto pagrindais. O vienais pagrindinių siūlomos Sandraugos tikslų būtų nuostatos, kurioms abi šalys jau anksčiau buvo pritarusios, bet jos taip ir liko iki šiol neįgyvendintos“, – teigia A. Juozaitis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: