XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė (0)

XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė | Rengėjų nuotr.

XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė | Rengėjų nuotr.

Lapkričio mėn. 16-18 dienomis, Klaipėdos miesto, Kretingos, Nidos, Palangos koncertų salėse ir bažnyčiose vyks XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė. Jos metu, per 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų (apie 700-800 dainininkų) iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos surengs apie 11 koncertų. Pirmą kartą šventės istorijoje dalyvaus ir svečias iš užsienio – studentų choras iš Odesos.

Prieš dvidešimt metų, Vilniuje, tuometinio Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva (dabar Lietuvos nacionalinio kultūros centro), pritariant Lietuvos chorų sąjungai ir aukštųjų mokyklų chorų vadovams, buvo surengta pirmoji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė. Šventės sumanytojas ir įkūrėjas Saulius Liausa (dabartinis Lietuvos nacionalinio kultūros centro 

direktorius), tuomet sakė, kad studentų chorai yra bene patys pajėgiausi mėgėjų chorai, – tai daugkartiniai tarptautinių chorų konkursų laureatai ir prizininkai, įvairių renginių dalyviai. Tačiau šie chorai neturi bendro renginio vienijančio šiuos chorus, todėl būtina visuomenei pateikti jų laimėjimus, parodyti jų aukštą chorinę kultūrą bei dar geriau pasirengti tarptautinei Baltijos šalių studentų chorų šventei „Gaudeamus“ ir dainų šventėms. Studentų chorų šventė ir bus tas renginys, kuris ne tik vienys studentiškus kolektyvus, bet ir taps vienas iš reprezentacinių chorinės kultūros įvykių Lietuvoje.

Iki 2005 metų, šventė vyko Vilniuje, o nuo 2006 metų, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ ir Klaipėdos universiteto iniciatyva ėmė keliauti per Lietuvos miestus, kuriuose yra aukštosios mokyklos.

XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė | Rengėjų nuotr.

XX-oji Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventė | Rengėjų nuotr.

Taigi šventė jau ketvirtą kartą atkeliauja į Klaipėdą – stambiausią Vakarų Lietuvos pramonės ir kultūros centrą, miestą turintį gilius chorinio meno sklaidos papročius bei aktyvią akademinę bendruomenę. Šventės renginiai pasklis ir po Lietuvos Pamario kraštą, nes šventės koncertai vyks ne tik Klaipėdoje, bet ir Nidoje, Palangoje, Kretingoje.

XX-ąją Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų šventę rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos universitetu, Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

XX aukštųjų studentų chorų šventės afiša – baigiamasis koncertas | Rengėjų nuotr.

XX aukštųjų studentų chorų šventės afiša – baigiamasis koncertas | Rengėjų nuotr.

Baigiamasis koncertas vyks sekmadienį, lapkričio 18 dieną, 16 val., Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Jungtinis studentų choras ir Klaipėdos kamerinis orkestras atliks specialiai šventei sukurtą Donato Zakaro „Magnificat“.

Šventė apims ne tik meninę – koncertinę veiklą, bet ir akademinių chorų bei chorvedžių bendradarbiavimą. Todėl šventės rengėjai rengia koncertus ir sakralinės muzikos valandas bažnyčiose, šventės dalyviai galės susipažinti su žymiomis Klaipėdos miesto ir regiono istorinėmis bei kultūrinėmis vietomis. Be to, dalyviams bus rengiama vakaronė su liaudiškais šokiais, dainomis ir chorų vadovų diskusijos prie apskrito stalo svarbiais chorinio meno klausimais.

XX aukštųjų studentų chorų šventės afiša – programa | Rengėjų nuotr.

XX aukštųjų studentų chorų šventės afiša – programa | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: