A. Merkel pritaria Makrono išsakytai minčiai, kad ateityje reikia sukurti Europos kariuomenę (4)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel | Europos parlamento nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel | Europos parlamento nuotr.

Lapkričio 14 d. Vokietijos kanclerė Angela Merkel europarlamentarams pristatė ES ateities viziją ir aptarė galimus jos scenarijus.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasiūlė ateityje sukurti Europos kariuomenę, taip pat siekti, kad Europa pirmautų pasaulyje naujovių srityje. Savo ruožtu ji pabrėžė ES šalių solidarumo svarbą ir paragino sukurti bendrą Europos prieglobsčio sistemą.

Vokietijos kanclerė ragino įveikti atskirų ES šalių nacionalinį egoizmą ir daugiau nuveikti kartu, solidariai. „Solidarumas reiškia, kad veikiant savais interesais reikia nepamiršti paramos ir pagarbos vieni kitiems. Tai neprieštarauja mūsų pačių interesams – atvirkščiai“, – pažymėjo A. Merkel. Ji pridūrė, jog „tolerancija yra Europos siela ir esminė vertybė, kuria grindžiama Europos idėja“.

Pasak politikės, solidarumas taip pat reiškia, jog vienoje šalyje susilpninus teisės viršenybę ar žiniasklaidos laisvę, visa tai susilpnėja visoje ES. Pridūrusi, jog pasaulyje tampa vis sunkiau veikti po vieną, politikė ragino kiekvieną ES narę pasidalinti atsakomybe už Europos likimą su kitomis. „Europa tik tada turės balsą pasaulyje, kai ji veiks kartu“, – teigė kalbėtoja.

Merkel ragino drauge spręsti pabėgėlių problemą ir sukurti bendrą prieglobsčio sistemą, taip pat sukurti „tikrą Europos kariuomenę“, kuri veiktų kartu su NATO ir ją papildytų. Savo ruožtu ji kvietė stiprinti Europos ekonomiką ir technologijų naujovių kūrimo potencialą, kad ES taptų pirmaujanti šioje srityje.

„Europa yra mūsų geriausia galimybė pasiekti taiką, klestėjimą ir gerą ateitį. Mes negalime praleisti šios galimybės; privalome tai padaryti dėl savęs, taip pat dėl įsipareigojimo praeities ir ateities kartoms. Niekada neturime leisti Europoje vėl suvešėti nacionalizmui ir egoizmui. Tolerancija ir solidarumas yra mūsų ateitis, dėl kurios verta kovoti“, – pabrėžė Vokietijos kanclerė.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. klausimas:

  ar Lietuva bus saugesnė, jei atsiras Europos kariuomenė? ar geriau stiprinti NATO?

  • Dronas:

   Stiprinti NATO. ES pajėgos, nė iš tolo negali lygintis su JAV pajėgomis, o turėt JAV kaip sąjungininką reiškia šituos pajėgumus patrigubint. Kaip manot, kas geriau, stipri ir vieninga vakarų šalių karinė struktūra, kurioje šalys skiria bent 2% (NATO), ar suskaldyta ir nepakankamai finansuojama pseudokarinė struktūra, atskirai nuo JAV? Čia net klausimas nekyla, kas geriau. Šitas susiskaldymas, yra sena kremlinų svajonė. Kuri deja, pildosi. Nuo šito išlošia tik Rusija ir Kinija. Makronas ir Merkel atviri išdavikai, kurie dėl savo valdžios ambicijų, mus visus į mėsmalę gatavi sumest.

 2. Rimgaudas:

  Nėra abejonės, kad taip: Europos kariuomenė – greitas reagavimas į artimą agresiją (europinė Rusija, Turkija ir anapusinė Viduržemio jūra), NATO – greitas reagavimas į tolimą agresiją (Kinija, azijinė Rusija) bei tarpusavio agresiją Europos sąjungos viduje (pavyzdžiui, dėl Lenkijos tolesnio bandymo glemžti Lietuvos teritorijas – taikos sutarties po Pilsudskio invazijos, juk, neturime).

 3. Getas:

  Taigi, pagal jau nueinančią, nes tapo nepopuliari Vokietijoje, A. Merkel turime priimti pabėgėlius ir juos ruošti ES kariuomenei… juokinga ir svaigi idėja, jie dabar jau vykdo Europoje terorą, o kai apginkluos tai baltosios Europos neliks, o liks tik tamsiagymiai žmonės su islamo agresyvia religija , gal tokia Europa labai tiks pasipriešinti Azijos kinams? Manau, kad pasenęs kelias- liberalkomunistų kelias, kuris nuves į Europos tautų žūtį. JAV prezidentas siūlo realią idėją – tai yra tautų apsisprendimo idėja, kuri turi nuvesti į Azijos imperijų susiskaldymą, kas įvyko Europoje po Didžiojo karo – 1918-1920 m. Dabar artėja Azijos imperijų skaldymasis ir tautinių valstybių susikūrimas – senai turėjo vykti toks istorinis kelias, tačiau dėl liberalkomunistų politikos sustojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: