Žemės mokesčiui sumokėti liko 2 dienos (0)

vmi.lt nuotr.

vmi.lt nuotr.

Iki lapkričio 15 d. likus dvejoms dienoms – paskutinės dienos iki žemės mokėjimo termino pabaigos už žemę dar neatsiskaitė apie pusė gyventojų ir įmonių.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad žemės mokesčio sumokėta apie 20 mln. eurų.

„Mokesčių mokėtojai iki lapkričio 15-osios pagal šiuo metu pateiktas žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas turi sumokėti žemės mokestį. Tai taikytina visiems be išimties, ir tiems žemių savininkams, kurių žemės yra teritorijose savivaldybių, dar tik ketinančiose keisti, koreguoti sprendimus dėl žemės mokesčio lengvatų, pavyzdžiui, Vilkaviškio ir Jurbarko rajonuose. Reikia atsiskaityti laiku pagal turimas žemės mokesčio deklaracijas, nelaukiant papildomų tarybų sprendimų, antraip po termino bus pradėti skaičiuoti delspinigiai“, – paaiškina VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, pastebėdama, kad po to, kai VMI apskaičiavo žemės mokestį, bet dar buvo nepateikusi deklaracijų savininkams, sprendimus dėl žemės mokesčio papildomų lengvatų priėmė Plungės, Kelmės bei Šakių rajonų savivaldybės. Čia esančių žemių savininkams VMI žemės mokestį spėjo perskaičiuoti ir deklaracijas pateikti iki lapkričio 1 d.

Gyventojai bei įmonės žemės mokesčio deklaracijas gali rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt), mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie „Mano VMI“ (www.vmi.lt/manovmi) arba užėjus į artimiausią padalinį. Taip pat visą informaciją apie žemės mokestį gali gauti paskambinę VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882.

VMI duomenimis, šiais metais žemės mokestį jau sumokėjo apie pusė visų žemės savininkų. Likusi jų dalis į savivaldybių biudžetus dar turėtų sumokėti apie 20 mln. eurų. Iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį moka tik 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Jie šiais metais turėtų į savivaldybių biudžetus sumokėti per 40,2 mln. eurų žemės mokesčio.

VMI primena, kad patogiausias būdas sužinoti asmninės mokestinę žinias – prisijungti prie sistemos Mano VMI (www.vmi.lt/manovmi/) arba išmaniesiems telefonams skirtos programėlės e.VMI (www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

Daugiau informacijos visais mokesčių klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: