Dažnesnius peršalimo susirgimus bei jų paūmėjimus gali lemti ir įtampa (0)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Įtampos būsena (stresas) – vienas pagrindinių imuninės sistemos priešų. Greita gyvenimo sparta, nauji iššūkiai, ar pokyčiai lemia vis dažnesnę įtampą, o tai didina pavojų susirgti įvairiomis ligomis. Šaltuoju metų laiku ypač padidėja peršalimo tikimybė. Vengti įtampos ar mokytis suvaldyti savo jausmus reikėtų visiems, tačiau, pasak sveikatos specialistų, didžiausią pavojų įtampos sukeliamos pasekmės gali turėti vaikams ir pensininkams.

Farmacininkas Dainius Viederis sako, kad žmonėms, kurie jaučia nuolatinę įtampą, dažniau gresia ne tik užkečiamų ligų susirgimai, bet ir galimos komplikacijos. Jis paaiškina, jog ilgalaikė įtampa dažnai sutrikdo miego kokybę, o tai labai paveikia kūną. Nemažą įtaką atsparumui daro ir tai, kaip žmonės elgiasi paveikti įtampos.

„Jokiu būdu negalima tikėtis, kad įveikti įtampą gali padėti svaigalai – jiene tik nepadeda išspręsti sunkumų, bet taip pat neigiamai veikia imuninius vyksmus ir didina ligų pavojų. Svarbūs ir jaučiant įtampą atliekami nevalingi judesiai, pavyzdžiui, pieštuko ar rašiklio kramtymas peršalimo laikotarpiu padidina tikimybę užsikrėsti“, – nurodo vaistininkas.

Pavojingas visiems

Farmacininkas pastebi, jog daugiausia įtampų patiria jauno ir vidutinio amžiaus žmonės, kuriems didžiausią įtaką daro šių dienų gyvenimo sparta. Tačiau ji nesvetima ir vaikams bei pensininkams, o būtent šių amžiaus grupių žmonėms įtampos padariniai yra pavojingiausi.

„Pensininkų kūnas yra imliausias užkrėtimams, todėl padidėjusi komplikacijų galimybė jiems gali būti itin pavojinga, ypač tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis. Vaikų patiriama įtampa neramina ne tik dėl susilpnėjusio imuniteto ir dažnesnių peršalimo ligų, reikia nepamiršti, jog mažyliai yra itin jautrūs, tad įtampa gali paveikti tolesnį psichologinės sveikatos vystymąsi“, – pažymi vaistininkas.

Nereikėtų pamiršti ir kitų amžiaus grupių. Nors sveiki vidutinio amžiaus žmonės įprastai peršalimą įveikia lengvai, pasak farmacijos specialisto, patiriant ilgalaikę įtampą, gali mažėti ir kūno gebėjimas kovoti prieš navikines ląsteles, įtampa gali neigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių būklę.

Teigiamas mąstymas ir miegas

Norint išvengti peršalimo, reikėtų mokytis valdyti įtampą, stengtis atsipalaiduoti, mąstyti teigiamai. Farmacininkas sako, kad žaibiško rezultato tikėtis nereikėtų, tačiau neslopinamas natūralus kūno gebėjimas gintis nuo virusų galiausiai gali suteikti nemažai naudos. Į pagalbą galima pasitelkti ir B grupės vitaminus bei žoleles.

„Sustiprinti nervinės sistemos atsparumą gali padėti B grupės vitaminų kompleksas, jis gali būti praturtintas įtampą mažinančiais augaliniais ekstraktais. Naudinga pasiflora, melisa, ramunėlė ar sėjamoji aviža“, – išskiria D. Viederis.

Jis primena, kad miego kokybė labai svarbi kūno būklei. Jei nerimas sutrikdo miego kokybę, kamuoja nesibaigiančios mintys – vakarais galima pasitelkti stipresniu slopinančiu poveikiu pasižyminčius raminančius derinius su apyniu, sukatžole ir valerijonu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: