Šalies vadovė pasveikino Lenkiją valstybės 100-mečio proga (video) (5)

Lietuva Lenkija veliaveles_urm.lt

urm.lt nuotr.

Lapkričio 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Andžejų Dudą ir visus šalies žmones nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – 100-ųjų metinių proga.

Atkurto valstybingumo jubiliejaus proga šalies vadovė perdavė savo sveikinimą lenkų kalba ir palinkėjo džiaugsmingo minėjimo. Šia proga S. Daukanto aikštėje iškeltos Lietuvos ir Lenkijos valstybinės ir istorinės vėliavos, Prezidento rūmų balkone šviečia ženklas – „PL 100“.

Anot Prezidentės, Lietuvą ir Lenkiją sieja daug amžių bendros istorijos ir laisvės kova. Abi tautos, turėjusios sunkiai kovoti dėl savo laisvės ir nepriklausomos valstybės puoselėjimo, šiandien taip pat išlieka sąjungininkės ir partnerės. Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės, puikiai suprantančios šių dienų iššūkius ir siekiančios užtikrinti regiono saugumą, stiprinti ir įtvirtinti šalių nepriklausomybę ir laisvę.

Tiek lietuviai, tiek lenkai šiemet mini ypatingas savo istorijai datas – valstybingumo atkūrimo šimtmečius, kuriuos įprasmina didžiuliai mūsų tautų laimėjimai. Šalies vadovės teigimu, Lenkijos šimtmetis yra svarbus ir Lietuvos žmonėms. Prezidentė pasveikino Lenkijos piliečius šios sukakties proga birželį viešėdama Varšuvoje, o Lenkijos Prezidentas vasarį dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventėje Vilniuje.

Sveikinime Prezidentė išreiškė viltį, kad ir kitą šimtmetį nebus abiejų šalių žmonėms neįveikiamų iššūkių, o valstybių visapusis bendradarbiavimas stiprins abi tautas, įkvėps lietuvius ir lenkus išlaikyti artimus ryšius, ypač kultūros, mokslo, švietimo ir visuomeninių mainų srityse, drauge stiprinant žemyno gerovę ir ateitį.

Šalies vadovė Lenkijai palinkėjo drąsos ir ryžto visada branginti iškovotą laisvę, taip pat visokeriopos sėkmės, klestėjimo, saugumo ir vienybės visiems šalies piliečiams.

 

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: