Mirė garsus teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis (nuotraukos, video) (4)

Arūnas Storpirštis (1950-2018) | kino-teatr.ru nuotr.

Arūnas Storpirštis (1950-2018) | kino-teatr.ru nuotr.

Lapkričio 6 d. eidamas 69 metus po ligos mirė garsus teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis.

Arūnas Storpirštis gimė 1950 m. rugsėjo 2& d.Vilniuje. 1975 m. baigęs Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar tai Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą) pradėjo dirbti Valstybiniame jaunimo teatre. Šiame teatre aktorius sukūrė 34 vaidmenų. Vaidino garsiuose Jaunimo teatro spektakliuose: „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Pirosmani, Pirosmani“, „Škac, mirtie, visados škac“  ir kituose. Vieni paskutiniųjų vaidinimų: Vido Bareikio spektaklyje „Geras žmogus iš Sezuano“, Valerijaus Griško „Skrydis virš gegutės lizdo“, Rolando Kazlo „Raštininke Bartlbyje“.

A. Storpirštis taip pat suvaidino daugiau kaip 30 kino juostų, daug dirbo televizijoje. Jis vaidino „Amerikietiškoje tragedijoje“, „Chameleono žaidimuose“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Žalstvykslėse“, „Žvaigždėje“, „Eurazijos aborigene“, „Dėdė, Rokas ir Nida“ „Pavogtoje laimėje“ ir daug kitų filmų, filmavosi televizijos serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“, garsino filmus.

Dėl A. Sorpirščio mirties užuojautą pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidntė  Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Kulrūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis,

Pasak prezidentės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. „Tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas“, – rašoma Prezdentės užuojautoje.

Pranešama, kad penktadienį nuo 12 val. su Velioniu bus galima atsisveikinti Vilniuje, Jaunimo teatro Mažojoje scenoje. Laidotuvės turėtų vykti lapkričio 10 d., šeštadienį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: