V. Vyšniauskas. „Konservatoriai“ – žmonių partija? (8)

pixabay-com-bezdzionzmogis

Pixabay.com nuotr.

Taip nusprendė pasivadinti Tėvinės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD). Kokią žinutę partija siunčia Lietuvos žmonėms? Tiesą sakant, tokią, kokią Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir kiti elitiniai „konservatoriai“ siuntė jau seniai: kad žmonės, kurie nepriklauso šiai partijai arba nebalsuoja už ją, nėra žmonės.

Jie yra sovietiniai nostalgikai, vatnikai, fašistai, naciai, politiniai beraščiai, kvailiai, debilai, ligoniai, psichopatai – kas tik nori, bet ne žmonės – paprasti, eiliniai ir normalūs. Jei – su labai didele išlyga – juos ir pripažintų žmonėmis, tai tik neišsilavinusiais, neapsiskaičiusiais, atsilikusiais, nesubrendusiais, kieno nors manipuliuojamais, nupirktais arba savarankiškai piktavaliais, kurie tik nori mušti ir pakenkti šitai partijai. Kokiais tik nori žmonėmis, bet ne tais, kurių sprendimas vertas dėmesio, kurių mintis ar žodis ką nors reikštų daugiau nei tuščią oro virpinimą.

Nes juk žmonės – tie tikrieji, kuriuos verta pažinti, ginti ir mylėti, kurių verta klausytis, kuriuos verta gerbti ir kurie yra kažkas daugiau nei dar vienas politinio ir moralinio nieko avataras – yra tik „konservatoriai“. Gali būti – su nedidele išlyga – kad net ir partijos rinkėjai nėra žmonės, nes tam, kad taptum žmogumi, pirma turi tapti partijos ar bent jau „Jaunųjų konservatorių lygos“ nariu.

Sisteminė „konservatorių“ panieka eiliniam ar neeiliniam Lietuvos žmogui pagaliau įgavo vardinę išraišką: ŽMONIŲ partija.

Naujoji Sąjunga kadai skelbė, kad nusipelnė gyventi geriau.

Socialdemokratai skelbė, kad svarbiausia(s) – žmogus (aišku, tas, kuris vaizduojamas rinkiminiame plakate).

„Konservatoriai“, žinoma, visus pranoksta keliais žingsniais: tiesiog visos partijos galimai atstovauja gyvuliams arba augalams, galbūt gamtos reiškiniams, bet vienintelė pasiskelbusi žmonių partija yra TS-LKD.

Jei renkiesi nebalsuoti apskritai, nebūti atstovaujamas, tai – šiaip ar taip – iki žmogaus tau dar trūksta. Dar neužaugai. Dar ne.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Mano nuomone:

  Konservatoriai, kaip dažnai būna, pirma sako, paskui galvoja.

 2. Diedas:

  Aštriai pavaryta.
  “Jie yra sovietiniai nostalgikai, vatnikai, fašistai, naciai, politiniai beraščiai, kvailiai, debilai, ligoniai, psichopatai – kas tik nori, bet ne žmonės – paprasti, eiliniai ir normalūs.”
  Šitas rašeiva supyko su protu.
  Kuris politikas yra ištaręs tokius žodžius???
  Konservatoriai su tuo pasilyginimu su žmonėmis irgi prašovė.
  Kažkoks rusų bankininkas sukęs aferas Lietuvoje irgi kūrė partiją su panašiu pavadinimu.
  Apsijuokė.
  Mes visi pirmiausia esame žmonės, lietuviai, o paskui mokytojai, rašytojai, traktoristai ir t.t., vieni turtingesni kiti biednesni,vieni kultūringesni kiti ne visai,
  Visuomenės atmatos – partijos nariai, irgi žmonės.

 3. Suįžūlėjo:

  Konservatoriai visai suįžūlėjo. Jei nesi jų partietis, tai nesi žmogus??
  Gal reikia pateiti nekonservatoriams kokį protestą už įžeidimą, ar už pažeminimą, ar pan.
  Kas esame tie, kurie nepriklausom konservatoriams ir už juos nebalsuojam? Bestuburiai, o gal moliuskai, kad nesugebam tinkamai atsakyti už nuolat iš jų pusės patiriamus pažeminimus.

 4. jurgis:

  patyčios draudžiamos įstatymu – taip pat ir prieš koncervus. Neapsimeskit, kad nežinot, ką reiškia tas šūkis – žinoma, jeigu jūs ne beždžionės… o tokių tarp šių komentatorių esama…

 5. nagi:

  baikim čia karščiuotis. Jeigu jau postringaut, tai man konservatoriai nuo seno, nežinau kodėl ir nieko neįžeidžiant, asocijuojasi su naftalinu ir noru pravėdinti. Gal čia pačio žodžio reikšmėje užkoduota.

 6. Patikslinimas:

  Taigi ne, jie patys patvirtina, kad būdami konservatnikais jie buvo ir yra nežmonės.Nes žmonės negali tiek daug pavogti ir sugriauti valstybės.

 7. T0mas J.:

  Konservatoriai tapo žmonėmis. Pasijuto žmonėmis. Gal kiek per anksti.

 8. Vytautas iš Marcinkonių:

  Ėėė, šlykštokai rašo toks jaunas žmogus… Ne, konservatoriai nesako, kad visi kiti ne žmonės. Ir, tuo labiau, niekur besako, kad visi kiti – vatnikai, fašistai ir t.t. Dabar šių eilučių autorių pakviesčiau dar kartą paskaityti ką pats parašė… Ši rašliava primena šlykščiausią buvusių laikų stilių, kai ne tik bjauriausi žodžiai, bet ir svetimos mintys įspraudžiamos į kitų lūpas… Po dviejų sakinių šio “rašytojo” daugiau neskaičiau. Šlykštu. Ir apmaudu – nejaugi mūsų šviesusis jaunimas taip nusivažiuoja, be to, ir postsąjūdinę partiją išvadinęs kaip lenkiančią blogybėmis visus kitus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: