Džiugios žinios Lietuvai: „Verslo darymas 2019“ įvertyje pakilo į 14 vietą (0)

Reitingai | finmin.lt nuotr.

Įverčiai | finmin.lt nuotr.

Pasaulio banko (PB) sudaromame įvertyje (reitinge) „Verslo darymas 2019“ („Doing Business 2019“) Lietuva dar aukščiau pakilo tarp geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių. Iš 16 vietos į 14 įkopusi Lietuva naujausiame įvertyje užima aukščiausią poziciją per visą „Doing Business“ istoriją.

„Dar pernai įgyvendinti Vyriausybės tikslą šoktelėti į 15-ą vietą šalių įvertyje iki 2020-ųjų vadinome ambicingu, bet pasiekiamu. Mums pavyko ne tik šį tikslą pasiekti, bet ir jį pagerinti. Viso pasaulio investuotojams mes rodome, kad esame patikimi ir ambicingi, o svarbiausia – nuosekliai ir stabiliai kasmet įgyvendiname priemones palankių verslo sąlygų ir investicinės aplinkos užtikrinimui. Šiemet priėmėme keletą pakeitimų, kurie, tikimės, kitąmet kilstelės mus į dar aukštesnę vietą įvertyje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

„Doing Business 2019“ ataskaitoje vertinti verslo aplinkos reglamentavimo pokyčiai, įsigalioję  iki 2018 m. gegužės 1 d. Lietuva geriausiai įvertinta už nuosavybės įregistravimą (3 vieta tarp 190 valstybių), statybos leidimų procedūras (7 vieta) ir kontraktų įgyvendinimą (7 vieta).

Aukštą padėtis įvertyje Lietuvai lėmė mokesčių mokėjimo palengvinimas. Priėmus Lietuvos garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pakeitimus, socialinio draudimo įmokos ir įmokos į Garantinį fondą buvo pradėtos mokėti bendrai. Valstybinė mokesčių inspekcija palengvino pridėtinės vertės mokesčio deklaravimą, Vilniaus miesto savivaldybė sumažino žemės mokesčio tarifą nuo 0,4 proc. iki 0,12 proc.

Taip pat teigiamai įvertintas palengvintas eksportuojamų prekių deklaravimas. 2017 m. rugsėjį buvo pertvarkyta elektroninė Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema, kuri supaprastino elektroninių deklaracijų apdorojimą, įforminimą ir kontrolę, taip sumažinant eksporto deklaravimui reikalingą laiką.

Geresniems nei pernai Lietuvos rezultatams taip pat įtakos turėjo mažųjų investuotojų apsaugos pagerinimas. Priėmus Lietuvos įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo pakeitimus, buvo sustiprinta mažųjų investuotojų apsauga, įvedant reikalavimus pateikti informaciją apie įmonių valdybos narių ir kitų aukštas pareigas užimančių vadovų atlyginimą, premijas ir kitas išmokas.

Porą savaičių prieš paskelbiant „Verslo darymas 2019“ įvertį Finansų ministerijos delegacija Denpasare (Indonezijoje) buvo susitikusi su jo atstovais. Dvišalio susitikimo metu, Lietuvai pasiūlius, buvo aptartos galimybės įtraukti papildomus finansų rinką atspindinčius kriterijus, kurie geriau atspindėtų daromą pažangą finansų rinkų sektoriuje.

Apie „Verslo darymas“ įverčius

Pasaulio banko „Verslo darymas“ įverčiai atnaujinami kasmet ir atspindi sąlygas užsiimti verslu kiekvienoje valstybėje. Įvertyje vertinami verslo reglamentavimo pokyčiai šiose srityse: verslo pradėjimas, statybų leidimų gavimas, priėjimas prie elektros, nuosavybės įregistravimas, paskolų gavimas, investuotojų apsauga, mokesčių mokėjimas, prekyba su užsieniu, sutarčių vykdymo užtikrinimas, nemokumo reikalų sprendimas, darbuotojų priėmimas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: