Kas bus Lietuvos Prezidentas? Alkas.lt apklausoje užtikrintai pirmauja – A. Juozaitis – 45% (19)

dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Nuo šių metų birželio 11 d. paskelbtoje Alkas.lt apklausoje „Už ką balsuotumėte 2019-ųjų metų Lietuvos Prezidento rinkimuose?“ vienvaldžiu nugalėtoju tapo filosofas, Sąjūdžio pradinikas Arvydas Juozaitis surinkęs 45% balsų, tai yra 667 balsus iš 1 488 balsavusiųjų šioje apklausoje. Antoje vietoje liko Žygimantas Pavilionis (20%, 292 Balsai), trečioje Vygaudas Ušackas (10%, 144 Balsai).

Didžiųjų žiniasklaidos priemonių proteguojami Skvernelis ir Nausėda tesurinko atitinkamai 3 ir 8 % balsų.

lrp-2019-apklausa-alkas-lt

 1. Arvydas Juozaitis (45%, 666 Balsai)
 2. Žygimantas Pavilionis (20%, 292 Balsai)
 3. Vygaudas Ušackas (10%, 144 Balsai)
 4. Gitanas Nausėda (8%, 118 Balsai)
 5. Naglis Puteikis (6%, 90 Balsai)
 6. Ramūnas Karbauskis (5%, 78 Balsai)
 7. Saulius Skvernelis (3%, 42 Balsai)
 8. Visvaldas Matijošaitis (3%, 40 Balsai)
 9. Petras Auštrevičius (1%, 16 Balsai)
  Iš viso balsavo: 1 486

Kadangi nuo šios pirmos Alkas.lt apklausos paskelbimo praėjo beveik 4 mėnesiai ir padėtis Lietuvos Respublikos prezidentų rinkimų lauke gerokai pasikeitė – paaiškėjo nauji kandidatai, o kai kurie iš rinkimų kovos jau pasitraukė pirma laiko, tai Alkas.lt skelbią naują apklausą ir kviečia visus skaitytojus išreikšti joje savo nuomonę:

alko-apklausa

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

19 komentarų

 1. 41-jų tremtinys inž. Romualdas Zubinas:

  Netenka abejoti, kad iš visų kandidatų, LIETUVAI gali ir vertas atstovauti, TIKTAI IR TIKTAI ARVYDAS JUOZAITIS!!!

 2. Vilnietis:

  Balsuosiu tik už Juozaitį

 3. Tremtinys:

  Alkas savo skaitytojus debilavotais laiko 🙂

 4. Šiaip:

  Ne devilavotais laiko. Tai naujausias anekdotas, cha, cha, cha, tikrai nuoširdžiai prajuokino. Alkui sėkmės. Ačiū.

 5. LT pilietis:

  Avys ir kuolas
  Rišama avis prie kuolo priprato
  Ir ganėsi taip daugelį metų.
  Prigimdė ėriukų, kelios kartos jų rados,
  Bet ir tie kuolą tarsi stabą tematė.

  Praeivis avelę nuo kuolo paleido –
  Lai ganosi pievoj graži avių banda.
  Bet nuo kuolo nutolti avelės nepuolė;
  Seno įpročio visos laikėsi uoliai.

  Šeimininkas tą kuolą iš žemės ištraukė –
  Lai sklinda avelės po platųjį lauką.
  Švelniavilnės laisvės niekad nepatyrę,
  Netolo, o sukos aplink kuolo skylę.
  ***
  Ar suvoki, žmogau, blogo įpročio galią,
  Kad elgiesi dažnai, kaip anoji avelė;
  Nors kuolas ištrauktas ir virvė prapuolė,
  Už virvę, už kuolą ir skylę balsuoji.

  Juozaitis – kuolo skylė.

  • LosAngeles:

   tu matai vaikeli, ‘skyle’ sakai??? na tegu net ir taip. klausimas juk ne cia kas ‘skyle’, klausimas – galimybes. ir jei ‘paleistos aveles’ sukasi vis tiek apie skyle, tai cia jos pacios kaltos, ne skyle… kalbant paprastai- ka siulote? kuris ne ‘skyle’, kuris ‘sviesaus rytojaus’ garantas? turim Nauseda, Simonyte, Usacka ir t.t ir kuris is ju turetu tapti ‘vedliu’, ne ‘skyle’? juk siaip ar taip, rinksime asmeni konkretu, tad reikia aiskiai ir pasakyti: kuris vertas ir kuri reikia rinkti. parypavimai apie ‘skyles’ ar ‘kur jis buvo’ dabar jau ne vietoje. dabar jau ‘paraku kvepia’, kova vyksta, todel reikia stoti i kazkuria puse ir pirmyn. tarkite zodi: kas ‘ne skyle’, kas ‘sviesaus rytojaus’ garantas… asmuo, konkreciai kas?

 6. Rinksime tą pačią panelę tik su kita suknele?:

  Panašu, kad tinklalapį Alkas.lt pradėjo uoliai skaityti kosmopolitai, nes Lietuvos prezidentu norėtų matyti kosmopolitą Naglį Puteikį, vertybiniu požiūriu praktiškai niekuo nesiskiriantį nuo „Konservatorių“ ir Liberalų sąjūdžio partijų požiūrio į vertybes. O gal čia to vadinamo „protesto elektorato“ toks pasirinkimas, kurį sisteminių partijų žiniasklaida jau kuris laikas prieš kiekvienus rinkimus perša mintį, kad N. Puteikis renka „protesto elektorato“ balsus, net neaiškindama, kodėl būtent jis galėtų rinkti tuos „protesto“ balsus… Juk žiniasklaidos įtaka rinkėjams yra labai didelė.

 7. Naglis Puteikis – intelektualus , visada įvykių sūkuryje, visada atsiliepia į piliečių problemas . Gana dažnai jam tenka spręsti pačias sunkiausisias situacijas. Naglis Puteikis – ne tik įstatymų kūrėjas, šis Seimo narys visada siekia , kad įstatymas būtų įtvirtintas , kad jo būtų laikomasi . Na, o jei įstatymas turi spragų , drąsiai jas kelia į viešumą , siūlo jį taisyti . Jis kviečia tai daryti ir kolegas, aktyvina visuomenę.
  Mūsų valstybė alinama korupcijos ir šis politikas yra ypač nepakantus šiai didžiuliai problemai . Jis – patyręs politikas , sąžiningas . Jis – gyvena politika , piliečiai ir valstybė yra jo prioritetas . Apie tai byloja jo darbai. Todėl Naglis Puteikis – tinkamiausias Prezidentas

 8. ŽEMAITIS:

  Buvo Juozaitis, dabar jau Puteikis 🙂 Bet tai specifinės “Alko” lankytojų daugumos grupės nuomonė.

  O iš tiesų prezidentu bus Nausėda arba Šimonytė.

  Asmeniškai man situacija šiek tiek konplikuojasi. Dar nežinau, ar už Nausėdą, ar už Šimonytę balsuosiu. Bet jau kol kas atrodo, kad abu kandidatai labai panašūs. Pasirinksiu tą, kuris daugiau dėmesio skirs ekonomikai, spartesniam Lietuvos integravimuisi į ES. Taip pat labai svarbu kandidato liberalumas, jo nusistatymas prieš įvairius draudimus, suvaržymus ir pan.

  Na, jei tuojau pat reiktų balsuoti, balsuočiau už Nausėdą. Bet galutiniai taps aišku vėliau, kai bus aiškesnės kandidatų nuostatos. Šimonytės vienas iš minusų yra tai, kad ji yra Tėvynės Sąjungos narė. Ši partija per daug konservatyvi ir daugumai jos politikų būdingas kažkokia fanatiška meilė šauktinių kariuomenei, išlaidavimo kariuomenei didinimui. Na, bet kita vertus, prezidentas yra nepartinis. Tad gal Šimonytė, tapusi nepriklausoma nuo partijos, užims gerokai liberalesnę poziciją. Nors to kol kas labiau tikiuosi iš G. Nausėdos.

 9. Žemyna:

  Matėte Ušacko ir Šimonytės interviu?
  Šimonytė nesitikėjo tokio skirtumo, iš netikėtumo šiek tiek apdujusi atrodė. V.U. šypsojo diplomato šypsena.
  Nesitikėjau, kad Šimonytė taip giliai pergyvens šią įtampą.

  • ŽEMAITIS:

   Aišku, gal ir nėra gerai, kad nugalėjo Šimontytė. Dabar liberaliai mąstančiam rinkėjui kils dilema – balsuoti už Nausėdą ar Šimonytę. Ušacko pergalės atveju būtų viskas aišku – liktų vienintelis aiškus kandidatas – G. Nausėda.
   Tuo tarpu Šimonytė ir Nausėda pretenduoja į panašį rinkėją: dažnai jaunesnio amžiaus, išsilavinusį, dažniausuai didmiesčių gyventoją. Rinkėjas tas pats, tad sunku dabar nuspėti, kuriam iš jų pasiseks labiau.
   Panaši dilema ir man. Iki šiol buvau Nausėdos šalininkas. Tačiau nesu tikras, ar juo išliksiu iki rinkimų. Čia viskas priklausys nuo Nausėdos ir Šimonytės programinių nuostatų. be abejo, remsiu liberalesnį, palankesnį rinkos ekonomikai kandidatą, kuris kartu ir gilesnės ES integracijos šalininkas. Tad laikas parodys, kuris iš jų bus arčiau šito modelio.

   Beje, manau, kad panašią dilemą išgyvena ir Juozaičio – Puteikio šalininkai 🙂 Jų elektoratas taip pat iš esmės persidengia. Bet kuriam iš šių kandidatų pasisektų labiau, jei antrasis nutrauktų kandidatavimą. Bet tokiam kaip aš geriau, kad kandidatuotų abu. Manau, suprantate kodėl 🙂

 10. tostas:

  Puteikis iškelia ir kaip seimo narys sprendžia problemas, kurias sukuria šiuo metu įsigaliojusi ekonominė, socialinė ir politinė sistema, o Juozaitis turi Lietuvos ateities viziją, kuri neleistų įsigalioti ir bujoti lt interesus pažeidžiančioms problemoms… Puteikis gali reikštis lrt, o Juozaitis blokuojamas… balsuosiu už Juozaitį, kad lt būtų mažiau problemų, kurių nereikėtų spręsti Puteikiui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: