Kodėl kola tinka plauti rūdis, nauji autoritetai ir noras išsaugoti planetą (2)

Sveikuolių turas Kazlų Rūdoje | sveikuoliai.lt nuotr.

Sveikuolių turas Kazlų Rūdoje | sveikuoliai.lt nuotr.

Nuo spalio pradžios, Lietuvos sveikuolių sąjunga keliauja po mokyklas. Sveikos gyvensenos žinovai bendrauja su moksleiviais įvairiais klausimais savo pavyzdžiu rodydami sveiko ir blaivaus gyvenimo naudą. Žadama aplankyti apie 200 mokyklų.

„Kartais tenka verstis per galvą, išvažiuoti 6 val. ryto iš Vilniaus, apsukti 500 km ratą aplink Lietuvą ir vakare grįžti namo. Bet važiuojant namo prisiminęs jaunimo žvilgsnius, klausimus, komentarus suprantu, kodėl verta tai daryti. Gausybė žinučių iš jų į Instagramą parodo susitikimo prasmingumą. Jie randa naujus autoritetus, kas, žinoma, įpareigoja“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.Su moksleiviais Simonas kalba dvejomis temomis: „Blaivus gyvenimas veža“ ir „Savanorystė – būdas pažinti save ir pakeisti pasaulį“. LSS prezidentas kartais gailisi, kad nepradėjo žymėtis žemėlapyje, kurias mokyklas aplankė: „Jis stipriai pilnėtų ir po kelių metų būčiau aplankęs visą Lietuvą. Per paskutines kelias savaites lankiausi Kazlų rudoje, Ukmergės rajone, Jonavoje, Visagine, Nemenčinėje, Šilalėje, Tauragėje.“

Simonas Dailidė | sveikuoliai.lt nuotr.

Simonas Dailidė | sveikuoliai.lt nuotr.

Pasak S. Dailidės, jaunimas domisi apie savanorystę, apie organizacijas, kuriose galima savanoriauti, domisi jo savanoriavimo patirtimi. „Drąsesni gilinasi į mano dviračių keliones. Klausia kokio inventoriaus ar kokio pasiruošimo tam reikia. Pajaučiu, kad turi jie svajonių, bet bijo apie tai mąstyti ar kalbėti. Yra patikėję, kad tai turi būti tik kažkada vėliau, kai užaugs. O dabar mokytis reikia. Tai stengiuosi įkvėpti, kad gyventi reikia dabar, o ne kažkada“, – sako dviračiu į Paryžių pas mylimąją 2000 km numynęs vyras.

Kristina Bondar, sveikuolių sąjungos lektorė, jau aplankė 4 mokyklas Elektrėnuose, Onuškyje, Rūdiškėse. Prie turo moteris prisijungė, nes vaikų mitybos ypatumai ir situacija šalyje jos nedžiugina. „Manau, kad labai svarbu aiškinti vaikams, kodėl svarbu valgyti sveikai, koks maistas mums naudingas ir kokie nuodai slypi jų pamėgtuose populiariuose produktuose. Susitikimų metu nagrinėjame populiarių produktų etiketes. Vaikai būna labai nustebę, kad jų mėgstami produktai pagaminti iš visai kitų ingredientų, nei jie galvojo: gaivieji gėrimai yra tik iš vandens ir cukraus, leduose nėra pieno, o keksiukui iškepti naudojami ne 6-7 kaip jie galvojo, o apie 30 sudėtinių dalių. Būna nustebinti maisto priedų gausa ir pagaliau sužino, kodėl kola yra tinkama plauti rūdis bei nešvarumus“, – sako knygos „Cukraus detoksas“ autorė.

Kristina Bondar | sveikuoliai.lt nuotr.

Kristina Bondar | sveikuoliai.lt nuotr.

Giedrius Bučas, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas su moksleiviais bendrauja ir susitinka praktinėse dirbtuvėlėse darnus vartojimo ir aplinkosaugos temomis. „Moksleiviams labai įdomu kaip galime mes kiekvienas pakeisti mus supančią aplinką savo darbais. Mažesniems labai įdomu, kai jie supranta, jog vartodami mes eikvojame gamtos resursus, o išmesdami daiktus teršiame aplinką. Visi draugiškai sutariame, kad kiekvienas iš mūsų atsakingas už tai, kokią planetą paliksime ateities kartoms“, – sako darnaus vartojimo šalininkas.

Turo metu paskaitas mokyklose skaito ir kiti jaunimo kalba kalbantys sveikos gyvensenos autoritetai. Pasiteirauti dėl galimybių kviestis lektorius į savo mokyklas galima el. paštu info@sveikuoliai.lt.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: