Mitingas prie Seimo: reikalaujama nutraukti valdžios vardu vykdomą smurtą prieš vaikus ir šeimas (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (22)

45050207_2286254964717899_4382506318699692032_n(1)

| Alkas.lt, T. Baranasuko nuotr.

Spalio 30 d. vakare Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Seimo rūmų prasidėjo Laisvos visuomenės institutas (LVI) surengtas mitingas „STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą“.

Daugiau nei 1000 žmonių prie Seimo reikalavo nutraukti valstybinių tarnybų atliekamą šeimų ardymą ir nepagrįstą vaikų atiminėjimą. Mitingo dalyviai laikė vėliavas, plakatus ir transparantus su šūkiais: „STOP policinei valstybei!!!“, „Stabdyti bepročių paleistą vaikų grobimo konvejerį“, „Sutrypsite šeimą, sutrypsite Lietuvą“, „Apsaugokit vaikus nuo vaikų apsaugos“, „Padėkit, o ne bauskit“, „Vaikams reikia MEILĖS o ne instrukcijų vykdymo“, „Žiobienę – lauk. Šakalienei – apkaltą“, „Valstieti kiek tavyje Šakalienės?“, „Gražinkite vaikus jų šeimoms“, „Vaikai verkia ir šaukia: Mamyte!!!“ ir kitus.

Pasak mitingo rengėjų šokiruojanti statistika ir nukentėjusių šeimų liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. Per beveik keturis mėnesius iš tėvų paimta per tūkstantį vaikų, o visuomenę bandoma įtikinti, kad Lietuvoje yra tiek vaikų, kuriems buvo geriau būti atskirtiems nuo šeimos ir grėsė realus pavojus sveikatai ir gyvybei.

 „Tiek ydinguose teisės aktuose, tiek praktikoje Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams kartu su policijos pareigūnais yra suteikta pernelyg plati veiksmų laisvė kištis į privatų šeimos gyvenimą ir atiminėti vaikus (kad ir trumpam) iš jų tėvų. Smurtas naujajame įstatyme suvokiamas per plačiai ir tai atveria kelią absurdiškiems sprendimams“, – teigia mitingo rengėjai.

Tiesioginė „Lietuvos žinių“ transliacija:

LŽ TIESIOGIAI. Protesto mitingas – „Stop tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą!“ sostinės Nepriklausomybės aikštėje.

Posted by Lietuvos žinios on 2018 m. Spalis 30 d., Antradienis

Kalba Evaldas Lasys, šeštojo vaikelio besilaukiančios šeimos tėvas:

Kalba Jurga Lago, juvelyrė ir rašytoja:

Kalba kunigas Robertas Grigas:

Mitingo rengėjai iškėlė šiuos reikalavimus Lietuvos valdžiai: pradėti vaiko teisių apsaugos reformos peržiūrą, tikslinant smurto prieš vaiką sampratą ir griežtinant vaikų paėmimo tvarką; nustatyti pareigūnų veiksmais padarytos žalos atlyginimo modelį ir pareigūnų asmeninę atsakomybę už pripažintą neproporcingą elgesį; užtikrinti efektyvų pagalbos šeimai teikimą visose Lietuvos savivaldybėse; sukurti visuomeninės vaiko teisių apsaugos tarnybų veiklos priežiūros mechanizmą.

Nuo liepos 1-osios, įsigaliojus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui, Lietuvoje iš šeimų buvo paimti 1 124 vaikai. Namo grįžo tik 79 iš jų…

Mitingo prieš vaikų atiminėjimą prie Seimo bendras vaizdas.

Posted by Tomas Baranauskas on 2018 m. Spalis 30 d., Antradienis

 

Prie Seimo…

Posted by Tomas Baranauskas on 2018 m. Spalis 30 d., Antradienis

 

Posted by Tomas Baranauskas on 2018 m. Spalis 30 d., Antradienis

 

Posted by Tomas Baranauskas on 2018 m. Spalis 30 d., Antradienis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: