„Iš savo varpinės“: Arvydas Juozaitis apie D.Trampą, BREXIT ir globalizaciją (video) (14)

www.varpine.org stop kadras

www.varpine.org stop kadras

Jei Pasaulį matytumėme vien per LTV laidas, tuomet galima būtų pagalvoti, kad Donaldas Trampas yra pabaisa, BREXIT sąmokslas prieš Europą, o globalizacija neišvengiamas gėris.

Tik štai realybė kitokia. D. Trampas sukūrė amerikiečiams papildomas darbo vietas , kai tuo tarpu „socialistas“ Obama jas naikino. Po BREXIT šalininkų pergalės britų nuotaikos tik gerėja , o tarp išstojimo iš ES šalininkų nemažai antrosios trečiosios kartos migrantų. Pasisakančių už ES federalizaciją vis mažiau, o patriotinės bei euroskeptiškos partijos ima viršų. Apie tai ir apie Lietuvos likimą vis greičiau besikeičiančiame pasaulyje „Iš savo varpinės“ laidoje kalbasi: Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis Buvęs JAV diplomatas, politikos ekspertas Algis Avižienis Laidos vedėjas nepriklausomas publicistas Vitalijus Balkus.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. DAR:

  Ką nori pasakyti, tą ir pasako! Jokios veidmainystės, viskas aišku, suprantama. Žaviuosi logika ir aukšta kalbėsenos kultūra. Taip pat vertybėmis.

 2. ...matytumėme vien per LTV laidas...:

  Na ,atsipeikėkit ,netapatinkint buvusios mūsų LTV (Lietuvos radijas ir televizija) su dabartine “vysomėnyne” LRT(Ėlėrtė).

 3. Prašalietis:

  Graudu matyti bandantį prisistatyti” būsimu lietuvišku Trumpu” A.Juozaitį. JAV Trumpas visą gyvenimą yra statybų biznyje,vadovavo dideliems projektams, yra bankrutavęs ir vėl prisikėlęs,kuris ir šiandien turi 2 milijardus dolerių, kuris pats save išsikėlė, finansavo per prezidento rinkimus. “Jei pasiseks Lietuvai,būsimo lietuviško Trumpo”A.Juozaičio politinė ir visokia kitokia”veikla”: kandidatavo kartą paskutiniuose Tarybų Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos deputatų rinkimuose.Bet deputato taburetkę”garbingai”užleido didžiausiam”tautiniam”komunistui Brazauskui. Po to visą likusį gyvenimą A.Juozaitis pasitrynė ir”pridirbo didelių darbų Lietuvai”,apie kuriuos eiliniai žmonės mažai ką nors žino,pabūdmas Brazausko patarėju,”rašytoju,filosofu,visuomenės veikėju”. Todėl Juozaitis savo interviu geopolitikos,užsienio potikos, vykusių įvykių ir t.t. klausimais tegalėjo”moksliškai pasamprotauti”apie europos”degradaciją”, kuri pagal Juozaitį”vyksta pagal Lenono gražios dainos Magic žodžius”.Aišku,besišnekučiuojantys”intelektualai”neapsieina nepavartoję taip jiems suprantamo ir išraiškingo beretinių “mokslinio žodžio”runkelis. Na o”geopolitinis” pašnekesys EU ir Anglijos vėliavų fone, tai toks Juozaičio ir jo rinkiminio štabo”specų”polittechologijos chodas, kuris parodo, kad Juozaičiui atsisėdus ant prezidento taburetkės,Lietuva bus nemažesnio”geopolitinio svorio”nei Anglija. Todėl nesvarbu kaip su Lietuva buvo jos istorinėje praeityje.Juozaitis,atsisėdęs ant prezidento taburetkės,”pažiūrės,kur jam eiti”su Lietuva ir dar neišsivaikčiojusiais nuskurdusiais tautiečiais. Juozaitis su jį iškėlusiais”visuomeniniais veikėjais” pasakys- Lietuvai likti ES ar “pasiūlyti Lietuvos draugystę”Anglijai ir Trumpui ir padaryti”kajuk”ES ir Vokietijai su Prancūzija. V.Lansbergis savo laiku nesunkiai be karo ir didelio kraujo praliejimo”sugriovė”TSRS, na o iki šiol buvusiam nežinomu”tautiniam geopolitikos galiūnui”Juozaičiui yra kaip trizniui pirst….elti “nueiti su visa didžiule Lietuvos ekonomika draugauti su Anglija ir Trumpu ir sugriauti”ES. Vidutinio pažangumo moksleiviai iš rimtų istorijos vadovėlių žino,kaip ir pas ką istorijos bėgyje Lietuva su visais lietuviais”vaikščiojo pasiklydus”…Leninui,Stalinui,Gorbačiovui su Jelcinu,o”filosofas,rašytojas,mokslinis bendradarbis,visuomenės veikėjas”ir t.t.A.Juozaitis tai nelabai žino. Todėl jis ir sugeba”moksliškai ir kompetentingai pasamprotauti”,kaip ir kur “gali eiti” šiandieninė išsivaikščiojanti Lietuva ,europoje”pasiklydus” Macronui su Merkele…..

 4. Jau šlykštu, kai net Alko rėdyba žinių turi kiek šis nykpata šlykčiausiu lygmeniu apsimelavęs
  (kaip sąjūdietis), ir vis bruka tą Juozait’feisį
  (šlykštu, gėda, žema ir…
  negi Alke garbės nelikę irgi,
  tarsi “brazauskiniu” ar pan. v i r s t ą s)
  viskas Dievų valioje.

  • LosAngeles:

   slykstu sakote? na jei sakote, tai gal zinote, todel tarkite zodi galutini: uz ka??? balsuosime uz kazkoki ‘kuna ir krauja’, ir jei Juozaitis toks blogas kaip teigiate, tai tares ‘a’ prateskite ir toliau- tarkite ‘b’… uz ka? turim Nauseda, Simonyte, Usacka, dar kazka… jusu kandidatas, vertas, anot Prasaliecio, sesti ant prezidentines taburetes

 5. Nuvalkiotos temos – jomis jau nėra ką pasakyti, taigi nieko naujo ir nepasakoma…

 6. Julius:

  Aš turiu klausimą Juozaičiui kas toksai Valerijus Makūnas? Nes toks man slogus vaizdas kad Juozaiti šelpia taip vadinami globalistai.

 7. Romas:

  Per Lietuvos TV šio pokalbio (dar) neparodys, bet ne už ilgo… Tiesos, kaip upės – nesulaikysi.

 8. markas:

  “Tik štai realybė kitokia. D. Trampas sukūrė amerikiečiams papildomas darbo vietas , kai tuo tarpu „socialistas“ Obama jas naikino.” Įsivedam “Civilian unemployment rate” į paieškos langelį. Ten JAV Bureau of Labor Statistics. Ir viskas taps aišku, kada pradėjo mažėti bedarbystė. Kam tas pagražinimas “Trampas sukūrė”?

 9. Skalvis:

  Kažkas labai kursto Maidanus ir į valdžią visur siekia pasodinti Paršenkas ?

 10. ŽEMAITIS:

  Jei Juozaičiui ne vien “savo varpinė” rūpėtų, tai jis pavartytų BRITIŠKĄ žiniasklaidą ir oficialiosios statistikos portalus ir žinotų, kad BREXIT oponentų skaičius gerokai išaugo. Nuo pat 2017 m. rugsėjo pabaigos BREXIT šalininkų yra mažiau, nei priešininkų. 2017 m. pabaigoje šis skirtumas siekė dr tik 1-3 procentus, o šiuo metu – jau net 7 procentus (40 proc. už Brexit, 47 proc. – prieš, 13 proc – nepaisiprendę) (duomenys: YouGov / The Times Survey Results, spalio 8-9 d. vykdyta apklausa). Atskirais pranešimais skelbiami visų mėnesių duomenys, ir aiškiai matosi, kaip BREXIT priešininkų skaičius nuo pt 2017 m. rugsėjo auga.
  Tad, Juozaiti, prieš kažką teigdamas pirma pasidomėit, ir tik tuomet rašykit.
  Beje, Škotijoje ir Šaiurės Airijoje (airių tarpe) BREXIT priešininkai visuomet sudarė absoliučią daugumą (šiuo metu Škotijoje – apie 2/3 gyv.). Manoma, kad tai prives prie Škotijos atsiskyrimo nuo JK ir prisijungimo prie ES. To škotams nuoširdžiai linkiu.
  Dėl globalizacijos – tai jau ideologinis ginčas. Asmeniškai aš manau, kad tai yra gėris. Beje, dauguma manau nežinote, kad Vakarų šalių dešinieji liberalai (neoliberalai, bei didelė dalis tiesiog liberalų) yra globalizacijos priešininkai ir net euroskpetikai (pasidomėkit – itin tai ryšku Skandinavijoje). Be to, ir Lietuvos liberalai (teko būti vienoje politologų konferencijoje, kur buvo diskutuojama šia tema) taip pat nėra eurofederalizmo entuziastai (išskyrus, pvz, Auštrevičių). Eurofederalizmas aiškiausiai reiškiasi socialdemokratų tarpe. Teisa, asmeniškai aš, nors esu aiškiai neoliberalių pažiūrų (tik neasocijuotas) – kartu esu ir globalizacijos bei eurofederalizacijos šalininkas. Deja, liberalų tarpe tokie nėra daug.
  Dėl Trampo – tai jis tiesiog puritoniškas kv… Nežinau, kiek jis ten vietų sukūrė ir t.t. Taip pat nelabai ką gero galiu pasakyti ir apie socialistą Obamą. Abu tokiu.
  Geriauisu visų laikų JAV prezidentu buvo R. Reiganas, gaila, kad prezidentais netapo tokie puikūs kandidatai, kaip Mc Chain (2008 m. rinkimai), M. Romney (2012 m.), Rubio (vienas iš stipresnių 2016 m. kandidatų nuo Respublikonų partijos).

  • ŽEMAITIS:

   Kitaip tariant, ar gali būti renkamas žmogus, kuris remiasi ne faktais, o iš piršto laužta “informacija”/ manau, kad ne.

   P.s., Bet aš čia tik šaip. Galėjau ir nerašyti. Vies tiek tai silpnas kandidatas, už kurį balsuos labai mažai žmonių (nemanau, kad pateks į pirmą penketuką).

 11. Skalvis:

  Na, spėliojant kas būs kitas Kėdėje, reikia turėti omenyje, kad į Lietuvą atėjo naujas žaidėjas: Stephen Schwarzman, CEO of the Blackstone Group. Skull&Bones narys, artimas Trumpučio ir Putkos pagalbininkas skalbiant babkes globaliu mastu. Jis dabar vadovauja LT finansams ir Gitanui kėdė tolsta , kaip tolsta laivas. Milicininkas būtų idealus variantas, bet jis neturi žmogiško veido. Tat: reikia naujo vado !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: