Visos Europos sąjungos pasieniečiai gaus įspėjimą apie pagrobtus vaikus (0)

Europos parlamentas | vikipedija.org nuotr.

Europos parlamentas | vikipedija.org nuotr.

Spalio 24 d. atnaujinta Šengeno informacinė sistema, kuriai pritarė Europos Parlamentas (EP), palengvins kovą su terorizmu, tarpvalstybiniu nusikalstamumu ir neteisėta migracija.

Praėjusį trečiadienį europarlamentarai patvirtino tris reglamentus, kurių pagrindu bus atnaujinta sienų valdymui ir jų kontrolei skirta Šengeno informacinė sistema (SIS). Nuo šiol sistema leis veiksmingiau įspėti, kai sieną bandys kirsti dėl rimtų nusikaltimų ar sukeltų teroristinių išpuolių

ieškomi asmenys. Įdiegti įspėjimai ir apie galimus vaikų pagrobimo atvejus bei apie pažeidžiamus asmenis, kuriems gali grėsti pavojus. Be to, sistemoje atsiras įspėjimai apie užsieniečius, kuriuos nutarta grąžinti į jų kilmės šalis.

Iki šiol prieigą prie Šengeno informacinės sistemos turėjo tik pasieniečiai, policija, muitinė, taip pat teisėsaugos ir migracijos pareigūnai. Atnaujinta sistema visus įspėjimus leis matyti ir Europolui, dalinė prieiga taip pat suteikta Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrai.

Šie pakeitimai jau suderinti su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jiems įsigalioti.

Pranešėjas Karlas Koelho (Carlos Coelho) (Europos liaudies partija, Portugalija) pažymėjo: „Ši reforma padidins saugumą ir geriau užtikrins judėjimo laisvę. Šengeno informacinė sistema yra ir išliks didžiausia, dažniausiai naudojama ir puikiausiai įgyvendinta Europos duomenų bazė, kuri leidžia mūsų piliečiams jaustis saugiau.“ Kitas EP pranešėjas Džeronas Leinars (Jeroen Lenaers) (Europos liaudies partija, Nyderlandai) pridūrė: „Neužtikrinus tarpvalstybinių informacijos mainų, trečiųjų šalių piliečiai gali lengvai išvengti prievolės išvykti pervažiavę į kitą valstybę. Nelegalių migrantų grąžinimo politika turi veikti efektyviau, jei norime išlaikyti piliečių paramą priimant prieglobsčio prašytojus, kuriems iš tiesų reikia pagalbos.“

Naujoms sienų patikrinimo taisyklėms pritarė 530 europarlamentarų, 50 balsavo prieš, o 66 susilaikė. Glaudesnio policijos ir teisinės sistemos bendradarbiavimo taisyklėms pritarė 555 EP nariai, 67 balsavo prieš, o 20 susilaikė. Rezoliuciją dėl trečiųjų šalių piliečių grąžinimo palaikė 500 europarlamentarų, 103 jai nepritarė, o 41 susilaikė.

Pirmoji Šengeno informacinė sistema buvo sukurta 1995 m. panaikinus sienų kontrolę tarp keleto ES šalių. 2006 m. nutarta sukurti patobulintą jos versiją, kuri pradėjo veikti 2013 m. Šiuo metu ji naudojama 30 Europos šalių. Vien 2017 m. joje atlikta 5 mlrd. užklausų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: