Donaldas Trampas atmeta globalizmą: „Aš esu nacionalistas“ (31)

Donaldas Trampas | Alkas.lt nuotr.

Donaldas Trampas | Alkas.lt nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trampas jau ir anksčiau yra sakęs, kad jis atmeta globalizmą ir išpažįsta patriotizmą. Dabar jis tiesiai sakosi esąs „nacionalistas“, tuo pat metu vadindamas kairiuosius „valdžios ištroškusiais globalistais“.

Šiuo metu Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Donaldui Trampui sekasi gerai. Nedarbo lygis žemiausias per 49 metus, o D. Trampas tapo populiaresnis nei ankstesnysis prezidentas Barakas Obama.

Pirmadienį, Teksase, Amerikos prezidentas pats save apibūdino kaip nacionalistą, taip dar kartą atmesdamas globalizmą.

„Vadovaujant respublikonams Amerika ir vėl tapo nugalėtoja. Amerika yra gerbiama, nes mes teikiame pirmenybę savo šaliai, – kalbėjo D. Trampas savo šalininkams. – Mes teikiame pirmenybę Amerikai, o juk to nebuvo daugelį dešimtmečių. Pagaliau rūpinamės savimi“.

Kai Donaldas Trampas lankėsi Hjustone, Teksaso valstijoje, kad prieš tarpinius rinkimus parodytų savo paramą senatoriui Tedui Kruzui (Ted Cruz), į susitikimą su juo užsiregistravo per 100.000 šalininkų.

Kadangi arenoje tebuvo 18 000 vietų publikai, daugelis jų, kaip rašo „Breitbart“, rinkosi nakvoti palapinėse greta pastato, kad tik užsitikrintų sau vietą.

Kai D. Trampas ėmė kritikuoti vadinamuosius globalistus, jo kalba buvo palydėta džiaugsmo šūksniais ir netylančiomis ovacijomis.

„Radikalūs demokratai norėtų atsukti laikrodį atgal, į tuos laikus, kai pasaulį valdė korumpuoti, valdžios ištroškę globalistai,“ – dėstė savo pasaulio matymą JAV prezidentas.

Išgirdusios žodį „globalizmas“ tribūnos ėmė gausti, o Trampas tęsė:

„Jūs žinote, kas yra globalistas? Globalistas – tai toks žmogus, kuris nori, kad gerai sektųsi visam pasauliui, bet kuriam, tiesą sakant, nelabai rūpi sava šalis. Mums tai nepriimtina.“

Po to prezidentas prisipažino ir pats esąs nacionalistas.

„Yra toks žodis, kuris tapo šiek tiek senamadiškas: nacionalistas. Jie nenori, kad mes vartotume šį žodį, bet ir aš esu … nacionalistas, –  toliau kalbėjo Trampas. – Ir tai jokia klaida. Vartokite ir jūs šį žodį,“ – kalbėjo prezidentas savo entuziazmo neslepiančiai auditorijai.

Paprašytas pakomentuoti imigrantų iš Centrinės Amerikos karavaną, judantį Jungtinių Amerikos Valstijų link, per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose, D. Trampas pareiškė, kad JAV jau laikas liautis būti pasaulio policija ir imti rūpintis savo pačių piliečiais.

„Mes stengėmės pakeisti pasaulį ir būti pasaulio policininkais. Dabar laikas atkurti Jungtines Amerikos Valstijas ir jas susitvarkyti. Bent kartą susitelksime į mūsų šalies problemas,“ – sakė jis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. Rimgaudas:

  Donaldas Trampas pirmiausia rūpinasi savo ūkiu. Prigimtį, matyt, pagonio lietuvio (paganas, lot. – valstietis, sodietis) turi. Kai pasižiūri – tikras žemaitis iš Kartenos.

 2. ŽEMAITIS:

  Žinom, Tramapai, seniai žinom.

  Labai gaila, kad tamsta tapot JAV prezidentu. Tikiuosi, antrą kart juo netapsit. JAV piliečiai išsirinks išmintingesnį prezidentą.

  • Kęstutis:

   Sesuo su vyrų JAV piliečiai, per rinkimus balsavo prieš Trumpą. Dabar sako balsuotų už… Švogerio žodžiai: nežinau kaip jums, bet mums jis geras prezidentas, dabar jau balsuosime už…

  • Pikc:

   Che, liberastams – persistuojanti proktalgija dėl homuniagų pralaimėjimo. 😀
   Ne, rimtai, kur tai matyta – prezidentas rūpinasi SAVO valstybe! Ne arabais, Afrikos negrais, Meksikos nelegalais, globaliniu atšilimu, pedo/homo/nekro/incesto/bi/trans/koprofaginėmis “seksualinėmis mažumomis”, sliekų, varlių, samanų ir planktono “teisėmis” – bet SAVO valstybe ir jos piliečiais! SEUBAS! Dar daugiau – užuot atsidavęs šviesaus homunistinio rytojaus statyboms bei tokių atgyvenų, kaip tautų ir valstybių naikinimui, jis pareiškia esąs NACIONALISTAS! Taigi čia praktiškai halakaustas! Bėgte į “seif speis”! 😀

   • ŽEMAITIS:

    Vinintelis pozityvus dalykas, už kurį galima pagirti Trump’ą – yra tai, kad jis pasipriešino naivios žaliųjų ideologijos paveiktoms Europos šalių vyriausybių pozicijai, kurios esmė – ekonomikos vystymosi varžymas dėl “glabalaus atšilimo”.

    Visa ši žalia isterija apie “globalų atšilimą” tikrai verta pasipriešinimo. Ekonomikos, visuomenės gerbūvio augimo stabdymas siekiant abejotinos vertės tikslų yra nepateisinamas. Gaila, kad Europos Sąjunga šiuo atveju taip pat “groja pirma dūda”. Tad pagarba Trumpui, kad jis tam prišinasi.

    O visą kitą – tai Trumpas yra gryniausias populistas – ir kaip jis pats pripažįsta – nacionalistas. Tas belieka tikėtis (ir tai rodo apklausos), kad jis kitai kadencijai išrinktas nebus.

 3. Skalvis:

  Aš esu nacionalistas“ Kokią tautą jis atstovauja ? Žmona kokios tautybės ? Kokios tautybės jo rinkimų štabo vadovas ir žentas ? Kokiai tautai pažadėjo Jeruzalę pripažinti judošių sostine ? Kam reikalingas Irano, Europos ir Rusijos sunaikinimas ? Kokios tautybės yra Amerika ? Koios tautybės ( ne pilietybės ) žmonės ten gyvena ?

  • Pikc:

   Pradžiai reiktų skirti tautą nuo nacijos. 😉
   P.S. O tamstelės rūpestis dėl rasiejos – iškalbingas pats savaime. 😉

   • Skalvis:

    Gal galit paaiškinti skirtumą tarp nacijos, tautos ? Matau pasišovėt. Dėkoju iš anksto !

    • Pikc:

     Prašom: tauta yra etninė sąvoka, o nacija – politinė. Dėl to nėra tokio dalyko, kaip “šveicarų tauta” ar “amerikiečių tauta”, bet nacijomis jas vadinti laisvai galima.

     • Kemblys:

      nãcija [lot. natio — tauta], žmonių bendrija, susidariusi jų istorijos, kultūros, kalbos, teritorijos ir ek. gyvenimo bendrumo pagrindu.

      tauta – įvairioms gentims telkiantis istoriškai susidariusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą žemę, kalbą, istoriją, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą:

      ‘Pikc’, grybą pjauni – lotyniškiems žodžiams primeti savo išsigalvotas reikšmes. Pasižiūrėk kartais ir į žodynus.

   • Skalvis:

    Tarkim, eina per Vasario 16 , Gedamino pr. būrys arabų, Lietuvos piliečių ir skanduoja: Lietuvą arabams ! Ar jie būtų nacionalistai ? O jei skanduotų: Lietuvą lenkams ! Kas jie būtų ? Beje: tai dabar nacionalizmas teigiamas dalykas ?

    • Pikc:

     Pradžiai vertėtų išsiaiškinti, kad tas nacionalizmas yra – padėtų išvengti šnekų “į pievas”. 😉
     ir – taip, nacionalizmas yra ne tik teigiamas dalykas, bet privaloma sąlyga nacijos išlikimui.

 4. Aha:

  Dziaugiuosi, kad Trampui sava salis pirmoj vietoj. Gana jau Merkel uz amerikietiskas babkes kariauti Azijoj. Trampas pasirupins, kad ir darmajedai is Meksikos nesibrautu… Pradejo skaiciuotis savus pinigus. Naturalu, kad Evropai tai nepatinka – ant svetimo gero patogiau…

 5. Prašalietis:

  Donaldas Trampas atmeta globalizmą: „Aš esu nacionalistas“… Trumpas”kaip neglobalistas”ne tik neatsisako visame pasaulyje įkurtų šimtų JAV karinių bazių skirtų “amerikinei demokratijai ginti”, bet pats steigia naujas bazes po šaltojo karo atsiradusiose “niekieno” teritorijose, tokiose kaip Kosovas, Rumunija, Lenkija…”Neglobalistas”Trumpas svajoja sukurti karines bazes ir Ukrainoje,ir Gruzijoje ir kitur. Taip kad Trumpas yra”nacionalistas”, taip kaip komunistinių mokslų mokslininikė,1993 metais”pavertusi” savo komunistinių mokslų mokslinį laipsnį į šiuolaikinį lietuviškų socialinių mokslų daktarės laipsnį, Grybauskaitė yra”antikomunistė”.

 6. Getas:

  O ką karinė bazė po 2-jo karo Japonijoje Okinavoje pakenkė Japonijai? Juk ji tapo labai japoniška ir viena stipriausių valstybių pasaulyje. Visos bazės LENKIJOJE IR RUMUNIJOJE įkurtos dar Obamai valdant ir tai JAV suaktyvėjo po Rusijos karo Gruzijoje ir Ukrainoje. Kaip tik liberalmrksistė Merkel ir panašūs jos veiksmai naikina Europos tautas ir valstybes. Po Trampo politikos ir kitos ES šalys atsikrato globalistų brukamų neoliberalų ideologijos ir atsikuria tautinės jėgos: Austrija, Italija, dalinai Švedija, jau nekalbant apie Vengriją ir Lenkiją. Kalbant dėl Rusijos tai jai laikas atsisukti link Europos kultūros ir demokratijos, ir tapti baltosios rasės gynėja, o ne žaisti dvigubą žaidimą: proazijietišką ir proislamišką.

  • Bartas:

   Getas teisus. Aš Merkel vadinu “komsomolka”. Ji labai pavojinga Europai dar ir tuo , kad ginkluoja ‘maskoviją.
   Taip , taip. Pirkdama dujas, naftą varo milijardus Putino kariaunai stiprinti. Ar ne Trumpas vokietaitei yra leptelėjęs, nesėdėk ant maskovijos dujų adatos , jei skelbi “sankcijas”.

   • Prašalietis:

    Kuom istorijos raidoje pasižymi”karingi”lietuvaičiai, tai sugebėjimu su meile blizginti užsienio kariuomenės tankus. Per 1941 metų karą daug “išlaisvintų iš komunizmo”lietuvaičių su džiaugsmu blizgino tankus vokiečiams. Atėjus rusams, didesnė lietuvaičių dalis dainuodami komjaunuoliškas dainas kelis dešimtmečius blizgino rusų tankus. Šiandiena lietuvaičiai neatsidžiaugia blizgindami į Lietuvą atvažiavusius JAV tankelius. Vieni iš patikimesnių tarybinių tankų blizgintojų kaip Grybauskaitė ir V.Lansbergis su savo “politinėmis”chebromis šiandiena yra uoliausi amerikietiškų tankų blizgintojai. Ir kad nebūtų šie uoliausi tautiniai amerikietiškų tankų blizgintojai nebūtų pakeisti kitais “tautiniais”tankų blizgintojais,jie su komjaunuolišku džiaugsmu perka iš JAV suskystintas dujas, kurie daugeliu atvejų suskystintas dujas nuperka iš Rusijos per Norvegiją ir,užsidėję kainą,jas perparduoda kaip savas “energetinę nepriklausomybę nuo Rusiojos išsikovojusiai”Lietuvai, kuri “nei per kur nefinasuoja”Putino režimo.Lietuviškai”gudrūs”,baigiantys išsivaikščioti ukrainietiški banderiniai”proamerikietiški”runkeliai šiandiena perka”europines”dujas mokėdami 500 dolerių už europiečių perparduodamas rusiškas dujas vietoje 200-250 dolerių rusams tikėdamiesi, kad ir jiems pasiseks kada nors taip pat pablizginti amerikono tankelius.

 7. Su nacionalizmais yra viskas tvarkoje, jeigu jie yra kuriantys, o ne reakciniai, kaip Lenkijos ar Rusijos. Vakarų Europoje iš šalies niekas – nei JAV, NATO, ES ar Merkel, Trumpas, Makronas nei valstybių, nei tautų nenaikina. Nykimo priežastys yra jų pačių viduje – negebėjimas tinkamai susitvarkyti valstybišką ir tautišką administravimąsi.

 8. Skalvis:

  Asmenybės kultą Europoje iskiepijo Romos imperialistai. Karaliai, carai …buvo sudievinami. Tai gerai išnaudojo Stalinas. Už nieką taip noriai liaudis neguldė galvą, kaip už tautų vadą. Global kapital turtingųjų kurmių anūkai užaugo, išdygo ragiukai ir jie nebenori jokių kaukių. Sako šviesiai tiesiai: Mes norim valdyt visą Pasaulį ir ilgiau nelauksim. Amerika išsižadėjo visų sutarčių su kitomis šalimis. Nutraukė sutartį dėl vidutinio nuotolio branduolinių raketų, nežada pratęsti sutartį dėl tolimojo nuotolio. Šiomis dienomis vykdo pasiruošimo pultį Rusija pratybas Norvegijoje. Didžiausi manevrai per visą NATO istoriją, kuri karo pramonei pakloja trilijoną žalių kiekvienais metais. Pasišovė molitarizuoti kosmosą. Bet Amerika ne Europa. Asmenybės kultas neturi šaknų. Ar pavyks mobilizuoti visuomenę trečiam ir paskutiniam ? Akivaizdu, jog daug lietuvių lystų tuoj pat po velėną už Amerikos prezidentą, bet ar lys amerikiečiai ?

  • Pikc:

   Cha, o juk ką tik buvo žviegiama, kad Trampas blogas, nes “prorusiškas” – o dabar, pasirodo, blogas, nes “antirusiškas”. 😀
   O “asmenybės kultą” linkę įžiūrėti visokio plauko raudonieji (na, jiems tai kaip ir natūralu ;)) – dėl to jie ir ne Trampo vykdomą politiką kritikuoja, bet patį Trampą puola. 😉

 9. Žemyna:

  RYTOJ LRT radijo laidoje „10-12” po 09 val. žinių pokalbis su Audriu Antanaičiu (VLKK)
  apie anglų k. poveikį valstybinei kalbai.

  • ŽEMAITIS:

   Prieš tai komentare Jums pritariau, dabar paoponuosiu.

   Nieko panašaus, anglų kalba tikrai neturi jokio neigiamo poveikio valstybinei kalbai. Darželyje leidau vaikus mokytis anglų klabos. kai kas man aiškino, kad tokiame mažame amžiuje išmokus anglų kalbą, mokykloje nesiseks gimtoji. Nieko panašiaus. Darbar vaikai jau moskleiviai ir jiems vienodai puikiai sekais ir anglų, ir lietuvių kalbos. manau, kad ankstyvas anglų kalbos mokymasis gal net padeda gaeriau įsisavinti ir gimtąją kalbą.

   • Žemyna:

    Šiandien net per Nacionalinį radiją jau tik retai išgirsi dorai lietuviškai kalbantį. O ką kalbėti apie tikrai virtuoziškai gimtąja kalba kalbantį, kurio gardu klausyti? Diktoriai išnyko kaip reiškinys, o laidų vedėjų bei jų pašnekovų kalba…
    Reikalas tas, kad miestų maišalynėje gyvendami, mes VISI KARTU vis sparčiau ir toliau nuo gimtosios čiuožiame link kalbos, su mažiausiai 1-2 svetimomis susikryžminusios, tačiau to nejaučiame. Panašiai kaip žmogus vakarėlyje, kur visų apsvaigimas maždaug vienodas, todėl jis nejaučia, kad jau pats laikas sustoti, kad jis jau girtas. Ir jo kalba jau tokio pat girtumo, kaip ir aplinkinių.
    Reikalas tas, kad savo kalbos mokėjimą įmanoma įvertinti tik, jei pavyksta su tikro mokovo kalba ją palyginti, susitikti ir bent kiek ilgiau pabendrauti su tikru provincijos, gamtos ar kaimo žmogumi, savotišku atsiskyrėliu, kuriam netenka dažnai bendrauti su kitais, juolab kitataučiais žmonėmis, nebūtina skaityti užs. kalbomis, žiūrėti TV kt. kalbomis, kino filmų. Toks praktiškai kalba kartais dar net savo senelių kalba, papildyta esamo laiko naujovėmis.
    Deja, tik retai susitikdama su atsiskyrėliais, jausdavausi visiška bejėgė – savo miestietiškoje aplinkoje niekada negirdėjau tokios turtingos kalbos, tokių išmoningų posakių, žodžių junginių, neišsemiamų kalbos pokštų, neįstengdavau pakartoti tokių priegaidžių – net ne visada jas skiriu! O su bendrakursiais, bendradarbiais kalbėjomės vis tomis pačiomis, nusistovėjusiomis, nutrintomis formulėmis. Ir nieko naujo, nieko įdomesnio, šaunesnio – jokių išradimų… Nuo-bo-du. Tad linksmindavomės – paįvairindami savo kalbą kitakalbės frazėmis. Kitakalbėmis! O savo kalba? Mano minėtas žmogus žodžio kišenėje neieškotų, o aš nerandu? Kodėl anas žmogus kaip fontanas įdomiais, net negirdėtais gimtosios k. žodžiais ir frazėm trykšdavo, o mūsų, daugiakalbių miesčionių visi kalbos turtai – nebent tik koks „fintas“ užsienio kalba?
    Taigi – kas atsitiko, kad man, mano darbo ir kitai aplinkai buvo daug patraukliau užsienietiškai ką nors „suraityti“? Ar lietuvių k. dėl to kalta? O gal mano pačios nepakankamas gimtosios kalbos mokėjimas, žodyno skurdumas dėl to kalti? Nes, dėl mus supusios aplinkos, kūdikystę ir vaikystę teko skirti daugiakalbystei – nuo gimtosios kalbos pagrindų klojimo ir laiką, ir dėmesį, ir atmintį vagiant. O šiandien jaučiuosi, lyg apvogta. Nes dabar, kai turiu galimybių iki kojų pirštų panirti į Didįjį LKŽ ir pagaliau suvokiau, kokių žinių turtų netekau, gaunamų būtent per turtingą žodyną. Jei anais laikais būčiau pajėgi tai suprasti ir įvertinti, užuot siekusi visų tų diplomų, gal būtų pakakę proto pas tą žmogelį eiti ir gimtosios kalbos mokytis – tos pačios, kuri visas Europos kalbas išmaitino ir išugdė, iš kurios visa Europa savąsias kalbas sukūrė?
    Bet dabar visiems mums lyg marška būtų ant akių užkritusi – nematome, kas akivaizdu, kartojame kitų frazes.
    Neteigiu, jog būtent tamstos vaikelis gimtosios kalbos gerai nemokės. Gali jis apsigimęs kalbininkas. Bet tokių – vienetai! O valstybė privalo galvoti apie visą tautą – kad kiekvienas pilietis būtų kuo turtingesnė, kuo labiau išprususi asmenybė. Tačiau į tai kelias tik per gimtąją kalbą. O kai ją PUIKIAI moki, ji tampa raktu ir į kitas. Apskritai ateityje žmonės ne taip kitų kalbų mokysis, nebebus to kalimo. Tam gamta jam davė kitas galimybes, bet tai jau kita tema. Tik gimtosios kalbos mokėjimo būtinybė liks – nepavyks išsisukti.

 10. Žemyna:

  AR KLAUSOTE, ar GIRDITE, kaip vedama laida? Tai ne diskusija, tai NEKULTŪRINGAS, NEDALYKIŠKAS PUOLIMAS.Li Visiškai toks pat, kaip per mitingą, kai „neliberaliai” kalbantis perrėkiamas ar jam į veidą megafono vamzdis įremiamas! NACIONALINIS radijas su Lietuvos Respublikos Seimo nariu – tautos atstovu! – reikalauja, kad valstybinė kalba liktų tik raštvedyboje, o viešojoje erdvėje būtų kalbų laisvė, nes… Lietuva visada buvusi daugiakalbė. Ar tai ne darbas kaimynės naudai???

 11. Skalvis:

  Na, akivaizdu, jog pribrendo reikalas įmti jautį už ragų : kurti nacional kapitalistų partiją ! Atsiimti žemes, miškus, fermas, gamyklas, naftą, bankus… …iš internacionalistų. Juk ir Trumputis sako: ir jūs vaikai taip tarykit, kaip Trumputis daro. Kas už ? Ar yra susilaikiusių ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: