Druskininkuose vyks Dzūkijos partizanų dainų šventė „Laisvės kelias“ (1)

Partizanų dainų šventinis renginys | atgimimomokykla.lt nuotr.

Partizanų dainų šventė | atgimimomokykla.lt nuotr.

Spalio 25 d. 12 val. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje (M. K. Čiurlionio g. 92) įvyks jubiliejinė 10-oji nacionalinė partizanų dainų šventė „Laisvės kelias“. Renginyje pasirodys  moksleiviai iš 20 Lietuvos mokyklų ir svečiai iš Punsko Kovo 11-osios licėjaus. Savo prisiminimais pasidalins ir autentišką partizanų dainą atliks legendinis Lietuvos partizanas ir buvęs politinis kalinys Juozas Jakavonis-Tigras (93 m). Maloniai kviečiame atvykti, pamatyti ir išgirsti, kaip jaunimas prisimena ir pasakoja šalies istoriją meninės išraiškos formomis. Šis dainų šventinis renginys – tai vienas iš istorinės atminties projektų, kurie yra įgyvendinami vykdant Tarptautinės komisijos koordinuojamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programą“.

Šiemet renginys skiriamas paminėti Adolfo Ramanausko-Vanago metus ir prikelti naujam gyvenimui Dainavos apygardos partizanų dainas.  Šventėje taip pat dalyvaus Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras bei Druskininkų „Bočių“ moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“.

Šiuo renginiu siekiama paskatinti moksleivių domėjimąsi šalies istorija, ugdyti jaunimo patriotiškumą ir pilietiškumą, išsaugoti ir populiarinti partizaninio karo laikų kultūrinį paveldą, prisidėti prie to, kad partizaninės dainos atrastų savo vietą mokyklinio jaunimo meninių kolektyvų repertuaruose.

Šį jau tradiciniu tapusį šventinį renginį organizuoja Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centras padedant Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejui.  

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Viskas puiku, daug kas norėtų dalyvauti festivalyje Druskininkuose arba šiaip dažniau juose pabuvoti, bet susisiekimas su jais iš sostinės apgailėtinas. Kažkodėl įrengiant ES Rytų sieną už ES lėšas geležinkelio linija, ėjusi į Druskininkus, toliau nuo Baltarusijos sienos liko neperkelta, nors, manytina, sąmatoje ES lėšos tam privalėjo būti numatytos. Kaip ten bebūtų, Druskininkų izoliavimą, atsiradusį prieš tris dešimtmečius, nuo Vilniaus, nuo Lietuvos jos valstybės valdžios tęsia…Kažkodėl to žmonių rūpesčio nemato ir LRT korespondentė Alytuje ar kokia “tiriamoji žurnalistika”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: