L. Linkevičius atsitraukė iš nacionalinio pasipriešinimo Astravo AE statyboms „fronto“ (1)

„Mokslo sriuba“: kokį pavojų Lietuvai kels Astravo atominė elektrinė? | LRT.lt nuotr.

„Mokslo sriuba“: kokį pavojų Lietuvai kels Astravo atominė elektrinė? | mokslosriuba.lt nuotr.

Seimo narys Audronius Ažubalis smerkia prieš savaitę vykusios Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų tarybos metu ministro Lino Linkevičiaus išsakytus teiginius apie nesaugią Astravo atominę elektrinę ir Baltarusijos bei Europos Sąjungos bendradarbiavimo perspektyvas.

„L. Linkevičius savo pasisakymuose siejo tolesnį Europos Sąjungos ir Baltarusijos bendradarbiavimą su sąlyga statant Astravo atominę elektrinę užtikrinti aukščiausius branduolinės saugos standartus, kas, kaip žinome, yra iš principo neįgyvendinama, nes atominės elektrinės statybos vieta parinkta pažeidžiant pagrindinius ESPOO konvencijos principus – saugios vietos parinkimą, atstumą nuo didelių miestų ir kt.“, – teigė A. Ažubalis.

Anot A. Ažubalio, nors ministras dar 2016 metais praleido progą blokuoti Astravo AE statybas stabdant ES sankcijų atšaukimą Baltarusijai, tačiau vis dar yra galimybių stabdyti tolesnę Baltarusijos prieigą prie ES finansinių šaltinių.

„Apgailestauju, kad ministras Lietuvai gyvybiškai svarbiu klausimu net iš dalies neseka graikų pavyzdžiu. Graikų, kurie dėl žymiai mažesnės svarbos klausimo – istorinio provincijos pavadinimo, sugebėjo blokuoti Makedonijos santykius su ES ir NATO, tol, kol nebuvo pasiektas juos tenkinantis sprendimas. Lygiai tą patį, pasiremdamas vienbalsiškumo principu, gali daryti ir L. Linkevičius“, – sakė A. Ažubalis.

Pasak parlamentaro, dėl vis didėjančios politinės ir ekonominės Rusijos įtakos Baltarusijoje, šiuo metu nėra net menkiausių prielaidų gerinti santykius su Aleksandro Lukašenkos režimu, o Lietuvai gyvybiškai svarbių interesų aukojimas ir nacionalinio konsensuso dėl pasipriešinimo Astravo AE ardymas vardan tokios „bendrystės“ yra nepateisinamas ir negarbingas.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Pagaliau po gero dešimtmečio Linkevičius suprato, kad kaip pinigai nekvepia, taip ir Astrovo elektra nebus radioaktyvi… Kas dėl Rusijos grėsmių Lietuvai per Baltarusiją stiprėjimo, tai šios grėsmės, neprileidžiant Baltarusijos prie ES finansinių šaltinių, tik stiprėtų, nes tuo Baltarusija taptų stumiama į Rusijos glėbį. Be to, istorija rodo, tai galima įžvelgti ir dabar, kad Rusijos buvimas Baltarusijoje gali būti mažiau grėsmingas Lietuvai, lietuvybei negu kad joje atsidurtų Lenkija. Šiuo atveju galimos Ažubalio nostaligijos dėl ATR yra Lenkijos strateginė politika. Tašką jai Lietuva yra padėjusi Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktu ir tai restauravusi Kovo 11-ąją. .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: