V. Radžvilas. Pasirinkimas: dviguba vergystė arba laisvė (12)

Vyutautas Radžvilas | TF nuotr.

Vyutautas Radžvilas | TF nuotr.

Seniai pasakyta, kad vergas, kuris nesuvokia savo padėties ir neįsisąmonina toks esąs – dvigubas vergas. Dvasinė ir proto vergystė dažnai ne tik sunkesnė už fizinę, bet kur kas labiau naikina ir žemina žmogų. Griauna jį kaip protingą, laisvą ir orią būtybę.

Žmonės valdomi ir – deja – neretai pavergiami dviem būdas. Pirmasis – atvira prievarta. Bet kaip tik todėl, kad ji atvira, tokia prievarta paprastai būna gana neveiksminga. Antrasis būdas – užvaldyti ir pavergti žmogaus protą taip, kad jis net nepajustų jau tapęs vergu. Šis būdas kur kas veiksmingesnis. Lietuva – Europos

šalis, kurioje klesti neįtikėtino masto išnaudojimas, milžiniška turtinė ir socialinė atskirtis, beveik neturintis ribų asmens, piliečio ir „tamsios“ bei „atsilikusios“ visuomenės dalies ujimas ir žeminimas.

Bet per beveik tris dešimtmečius tokio vergiško – skurdaus, apgailėtino ir niekingo – gyvenimo įvyko vos vienas iš tiesų didelis protesto mitingas. Ir tas pats buvo išvaikytas ir sušaudytas.

Tvyro visuotinė apatija ir tyla, visur girdėti nebent bejėgišką pyktį išduodantis dantų griežimas, nevilties jausmą kurstantis ir palaikantis aimanavimas virtuvių pokalbiuose, bailūs – nes anonimiški ir tūžmingi – tos pačios nevilties ir pykčio protrūkiai straipsnių komentarų skiltyse. Šitoks bejėgiškumas ir pasyvumas – ne atsitiktiniai. Tai – sistemingo ir masinio propagandinio smegenų plovimo ir proto ideologinio užvaldymo palikti pėdsakai žmonių sąmonėse ir širdyse.

Protesto akcija prie LRT, 2012 06 19 | Alkas.lt nuotr.

Protesto akcija prie LRT, 2012 06 19 | Alkas.lt nuotr.

Išvaduoti iš šios vergiško apkvaišimo būsenos ir atverti kelią į laisvę gali tik atvirai ir drąsiai tariamas Tiesos žodis. O kad tai įvyktų, pirmiausia reikia išlaisvinti patį Žodį.

Štai kodėl mitingas prie LRT toks pat svarbus kaip Sąjūdžio laikais, ir į jį būtina ateiti. Alternatyva taip pat aiški. Galima ir neateiti – ir toliau likti dvigubais vergais.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. ŽEMAITIS:

  O jūs, radikalai, ką į žurnalistus paskirsit? Ar bandysit priverst dabartinius žinomus žurnalistus eit prieš savo sąžine ir sapaliot jūsų nesąmones.
  Ar susimąstote, kad žurnalistų, politologų tarpe jūsų absurdiškų konservatyvių idėjų šalininkų yra itin mažai. Ir visus mes juos žinome, nes jie čia alke arba kokioje propatrijoje reiškiasi.
  Tikius veikėjus susidinus į eterį LRT būtų žiūrima nebent tik todėl, kad būtų galima iš ko pasijuokti. Niekas šios televizijos rimta nabelaikytų.
  Apgailėtini esat…..

  P.s., Atleiskit “Copy-Paste” kartoju anksčiau skelbtą komentarą, nes šia tema tiesiog tingiu rašinėt.

  • Dronas:

   Šia tema jūs nieko ir negalit parašyt, nes žinot tik lozungus. Pagrįst savo nuomonės jūs niekad ir nesugebėjot. O tai ką išdėstėt atvirai, kažkaip labai panašu į antivalstybinę veiklą. Aš jus laikau pavojingu visuomenei teroristu. Bet juk kai kam pecuina non olet. Todėl net nestebina jūsų atvira antivalstybinė veikla.

   • ŽEMAITIS to Dronas::

    O taip, Drone – tai jau labai rimti kaltinimai.
    Jei kyla tokių įtarimų – tuomet privalai NEDELSIANT kreiptis į Saugumo departamentą arba bent jau policiją. Savo šalies, kaip ir visos žmonijos saugumas – kiekvieno piliečio pareiga.

    P.s., Tik prieš tai rekomenduočiau perskaityti “terorizmo” apibrėžimą. Bet perskaityti – gilus suvokimas nebūtinas, nes terorizmas apibrėžiamas labai aiškiai 🙂
    Dediesi išsilavinusių, reikalauji argumentų, tačiau paties žinios ir suvokimas žemiau plintuso…

    • Kęstutis:

     …”žemaiti” jei gerbtum kalbą ir valstybę nerašinėtum “to to to”, o parašytum “ŽEMAITIS Dronui” – ar ne taip “dėstytojau”???… Liberastija sunki proto negalia, kuri beveik nepagydoma…

    • Dronas:

     Visokie mulos, irgi patys nieko nežudo. Griovimu, grasinimais ir kitais galvų pjaustymais užsiima jų auklėtiniai. Na, o tamsta kaip tik užsiimi idėjinių veikėjų parengimu. Koks man skirtumas, teroristas kuris sugriauna valstybes ir sukelia ten suirutę, karus ir panašiai, ar savižudis sprogdintojas? Pastarasis dar mažiau pavojingas. Todėl ne, aš nė trupučio neklystu.

 2. Nesusitepsite skaitydamas Alką. Yra toks antibakterinis muilas – vaistinėje – patartina tolerantiškam/liberaliam jaunimui (bet tinka ir tolerastiškam senimui) paskaičius Alką nusiprausti 3 kartus burną ir klaviatūrą lietusius pirštus.

 3. Jeigu jau mitinguoti tai reikalinga daryti rimtai pasirengus. Turėti pamatuotai parengtus reikalavimus, pvz., reikalauti atsistatydinti LRT tarybai,- visai arba konkretiems jos nariams, pirmininkui, reikalauti į Tarybą įtraukti pvz., 4 konkrečius visuomenės, mitinguotojų siūlomus asmenis ir t.t. ir pan. Mitingą rengti ne darbo dieną. Dabar rengiamasi mitinguoti nežinia dėl ko – abstrakčiai. Tokie nežinia dėl ko mitingai tik dar labiau nuvils, pasyvins žmones. Bet gal to Pro Patrija ir siekia, – nuleisti garą?…

  • Dronas:

   Reikalavimai išdėstyti. Paspauskite nuorodą. Ten aiškiai parašyta kas negerai. Bet tiesa, darbo diena 12 valandą, tikrai ne visi galės ateiti. Kita vertus, išeiginę dieną, kada LRT sėdės nebent budintis, kažkaip irgi nelabai prasminga ten eiti.

 4. Romas:

  Kas dėl pasirengimo, pamatuotų reikalavimų biurokratams, tai aniems nusišvilpt…
  Aš, kaip žmogus iš provincijos, tik šiandien pažiūrėjau mitingo video – įrašą. Puiki V. Radžvilo kalba. Kas, kad nedaug žmonių, kad oponuojantys skandavo “pro-pa-gan-da”. Svarbu, kad tartas tiesos žodis, jis ras kelius, per “palaikinimus” ar kitaip…

 5. Pikc:

  O juk simptomiška, kad vos spėjo V. Radžviilas dvigubus vergus paminėti – ir štai vienas toks “žemaičiu” pasivadinęs “egzempliorius” iškart atropojo garsiai šaukdamas “aš!”. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: