„Alko pokalbiai“: Kokio Prezidento reikia Lietuvai? (video) (27)

Arvydas Juozaitis ir Juozas Zykus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Arvydas Juozaitis ir Juozas Zykus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kokio Prezidento reikia Lietuvai? Apie tai Alkas.lt videostudijoje susitikome pakalbėti su kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus, garsiu Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio pradininku, rašytoju, filosofu, humanitarinių mokslų daktarų Arvydu Juozaičiu ir garsiu veslininku, Metro sąjūdžio valdybos pirmininku Juozu Zykumi.

Taigi, kokio prezidento reikia Lietuvai? Ar iki šiol buvę prezidentai pateisino lūkesčius?

Pašnekovus kalbina Alkas.lt vyr. redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Kategorijos: Alko radijas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

27 komentarai

 1. Sociologas:

  Kokio reikia? Ir Nausėda, ir Šimonytė yra geri kandidatai. Iš tiesų būtų sudėtinga iš jų pasirinkti. Visi kiti kandidatai neverti dėmesio.

 2. Skalvis:

  Kokio prezidento, kokio karaliaus, kokio caro, kokio pono…. – ne čia klausimas ! Kokios Lietuvos reikia lietuviams ? Šaunu, kad baudžiauninkams suteikiama proga išsirinkti poną , nusipelniusį gyveni pasakiškai. O gal atėjo laikas gyventi be ponų ?

 3. Jonas:

  Nei finansininkas Nausėda nei buhalterė Šimonytė tikrai nesulauks palaikymo. Ji prisimena kaip, kur, kada ir dėl ko dingo jų pinigai. Tad šitei kandidatai – iškelti apmokėtų reitingų stulpelių – labai skaudžiai susitrenks krisdami iš aukštai – po balsavimo.

 4. Romas:

  Gerai pašnekėjo, abu. Apie kūrybą, apie dėsnius (dieviškus ir žmogiškus), apie turto mokestį ir progresinį. Apie laikmečius ir prezidentus. Bet labiausiai įsiminė sakinys iš “Skalvio” komentaro:
  “O gal atėjo laikas gyventi be ponų?”

 5. Antanas:

  O koks skirtumas, kas bus “vestuvių generolas”? Lietuva – ne prezidentinė, o parlamentinė respublika ir visus “reikaliukus” patvarko Seimo išminčiai taip, kaip jiems reikia… Atsibuskite jau vieną kartą, gerbiamieji!!!

  • Žemyna:

   Tačiau ir vestuvių generolas gali užvirti košę, kurią ilgai teks srėbti.
   Turiu galvoje, kai tas generolas neturi įgimtų jutiklių, kad šie jam pakuždėtų, ko jis neturi teisės žadėti kaimynei, kas yra pavojingiau, negu neįsigilinus atrodo, ir kas taps Lietuvai spąstais (turiu galvoje Adamkaus pažadą).
   O Seimas… jaunystėje girdėjau tokį pavadinimą „šobla” (kažkokia Klaipėdos gauja). Ar ten ne panašios įsikūrusios ir jaučiasi amžiams saugiai nuo tautos apsikasusios?

  • Skalvis:

   Na, šiaip ar taip: prezidentūros rankose teismai, prokuratūra, slaptosios ir jėgos struktūros – bet kurį gali išaukštinti, bet kurį sumalti į miltus. Bėda, tik, kad prezidentai tarnauja ne Lietuvai, o užsienio global kapitalui. Pasakiškoje prabangoje maudosi ir taukuose vartosi už Lietuvos pinigus, bet dirba svetimiems. Ar galėtų būti kitaip, normaliai ? Ne ! Bet daug nusikaltimų valžios mafiją prisidariusi, jokiu būdu tos kėdės neatiduos !

 6. Mano nuomone:

  Man baisu dar neturėjome normalaus šeimos prezidento , turinčio šeimą ,vaikus, gal tada ir mūsų gyvenimas prašviesętų, juk Lietuvoje daugiausia šeimų žmonės o ne vienišuoliai .

  • Arūnas:

   turėjome, taigi Brazauską turėjome, o jis turėjo ir vaikus, ir anūkus, ir žmoną, ir meilužę, visiems jiems gyvenimas prašviesėjo, Svarbiau ne kokio prezidento reikia, o, kaip teisingai pastebėjo Skalvis, “kokios Lietuvos reikia lietuviams”. Prezidento nuomonė kaip lietuvio, piliečio, patrioto ir parlamentinėje respublikoje svarbi mums net tais klausimais, kurie nėra tiesioginėje jo prerogatyvoje. Prezidentas gali būti ir šauklys, ir vedlys mūsų siekiuose už lietuvių ir Lietuvos išlikimą. Nepriklausomai nuo rinkimų baigties aš balsuosiu už Juozaitį kaip labiausiai (nors ir nepilnai) atspindintį mano supratimą.

 7. Pamatėme, kad Juozaičio ekonominių santykių supratimas lyginant su Zykaus samprotavimais iš praktikos pasirodė kaip visiškai populistinis (emocinis), žurnalistinis…

 8. Kemblys:

  Čia tai geeeras – pats ketina tapti Prezidentu ir pats dalyvauja pokalbyje ,,Kokio Prezidento reikia Lietuvai?” 🙂 🙂 🙂
  Beje, rinkėjų TEISĖ rinktis ar klausytis tokio pokalbio…

 9. Udrys:

  Kraupu klausytis… Ar jūs nematote, kad ir Juozaičiui kraupu klausytis? Tik jis iš mandagumo ramiai sėdi ir klausosi… o viduje, aišku, kraupsta – ir nuo to verslininko kliedesių ir nuo “žurnalisto” mekenimo… Jūs esate tik mandavoškės, prieš Juozaitį! Nejaugi sunku suprasti?

 10. O kodėlgi nedavus nusprendusiam kandidatuoti pasamprotauti kokio Prezidento reikia. Sakyčiau toks suporavimas pokalbiui kandidatų su praktinės patirties atitinamose srityse turinčiais asmenimis labai vykęs sprendimas tiek žurnalistiniu, tiek dalykiniu atžvilgiu.

 11. Grazina:

  Mano pasirinkimas – A. Juozaitis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *