Islandai palieka Nacionalinę valstybinę bažnyčią, o senojo skandinaviškojo tikėjimo Asatru gretos vis auga (3)

Asatru bažnyčia. Akureyrarkirkja | Auðunn nuotr.

Asatru bažnyčia. Akureyrarkirkja | Auðunn nuotr.

Nacionalinė Islandijos bažnyčia ir toliau netenka savo tikinčiųjų. Paskutiniai Islandijos registro religinio surašymo duomenys rodo, kad bažnyčia neteko 2029 savo narių per pirmuosius 2018 metų mėnesius. Valstybinė bažnyčia yra viena iš penkių didžiausių religinių bendruomenių, daugiausia netekusi savo narių šiais metais.

Keturios krikščioniškos, viena pagoniška kongregacija

Penkios stambiausios religinės kongregacijos Islandijoje – tai Nacionalinė bažnyčia, kurioje yra 233062 nariai, 65,6 % gyventojų, Islandijos Katalikų bažnyčia su 13799 nariais (3,9%), Laisvoji Reikjaviko bažnyčia su 9866 nariais (2,8%), Laisvoji Hafnarfjordiuro (Hafnarfjörður) bažnyčia su 4349 nariais (1,2%). Kitų Islandijoje esančių religinių kongregacijų narių skaičius nei vienos nesiekia 1% gyventojų.

Iš viso Islandijoje šalia 5 stambiausių religinių kongregacijų dar yra pripažintos 47-ios religinės kongregacijos. Bet jose yra tik po keletą tikinčiųjų ir nei vienos iš jų narių skaičius nesudaro 1% gyventojų.

Skandinaviškoji pagoniškoji religija ir toliau didina savo tikinčiųjų gretas

Asatru (Ásatrúarfélagið) šiai dienai yra stambiausia ikikriščioniškoji kongregacija Islandijoje, jos narių skaičius skaičius per 9 šių metų mėnesius padidėjo 8%. Kitos Islandijoje esančios ikikriščioniškosios religinės kongregacijos – tai trys budistinės bendruomenės, kuriose visose kartu yra 1297 (0,4%) narių, dvi skirtingos musulmoniškos kongregacijos, kuriose iš viso yra 687 (0,2%) narių ir Bahajų bendruomenės, kuriose yra 357 nariai.

Islandai taip pat vis dažniau pasirenka registruotis kaip nepriklausantys jokiai religinei, dvasinei bendruomenei ar organizacijai (24501, 6,9% gyventojų), ir tai yra 8,7% daugiau šiais metais nei anksčiau.

Parengta pgl. icelandmag.is

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Religija, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: