V. Vyšniauskas. Internetinių patiktukų reikšmės nustatymo klausimu (7)

VU Filosofijos fakulteto magistrantas Vytautas Vyšniauskas | Asmeninė nuotr.

VU Filosofijos fakulteto magistrantas Vytautas Vyšniauskas | Asmeninė nuotr.

Vilniaus universiteto Centrinė akademinės etikos komisija, vadovaujama nihilizmo profesorės Ritos Šerpytytės, de facto pripažino, kad aš esu „Karbauskio bybčiulpys“ ir „šiukšlė“.

Verta įsidėmėti: jei kas kurį dėstytoją ar studentą išvadins necenzūriniais žodžiais, galite drąsiai reikšti pritarimą spausdami „patinka“ (o, ko gero, ir pritarti žodžiu), „nes tai gali reikšti pritarimą ne visam komentarui su jo vulgariu išsireiškimu, o tik jo daliai arba pritarimą pačiai kritikai Universiteto bendruomenės nario atžvilgiu, tačiau nebūtinai – šio komentaro pasirinktai išraiškos formai.“

Pagal tokią logiką, pritarimą gali reikšti viskam, ir tai niekaip nepažeidžia etikos, nes niekas galiausiai nežino, kuriai teiginio ar didesnio pasisakymo daliai tu pritari.

O jeigu kas nors išreikštų pritarimą teiginiui „Studentas X yra žydas ir todėl turi būti sušaudytas“? Ar tuomet irgi būtų galima sakyti, kad pritarimas tokiam teiginiui nereiškia etikos pažeidimo, nes tai gali reikšti pritarimą ne visam komentarui, o tik jo daliai? Juk gal žmogus tik norėjo pritarti, kad studentas X yra žydas – kuo blogai pritarti tokiam empiriniam faktui?

Ar jūs įsivaizduojate, kad doras – ir dar išsilavinęs! ir dar: profesorius! – žmogus reikštų pritarimą komentarui, kuriame pritartų gal tik daliai teiginių, bet kuriame pagret lyg ir nieko blogo nepadaręs žmogus yra pavadinamas „bybčiulpiu“?

Aš ne. Profesoriui Pauliui Subačiui, VU etikos komisijai ir profesorei R. Šerpytytei atrodo kitaip.

Su tuo mus visus ir sveikinu.

Vytauto Vyšniausko 2018 10 15 įrašas socialiniame tinklalapyje „Facebook“

P. S. Tokio didelio kai kurių akademikų ir interneto „trolių“ dėmesio V. Vyšniauskas sulaukė pasakęs savo įžymiąją kalbą Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seimo rūmuose, išsakęs kitas savo nuomones bei atspausdinęs straipsnių apie VU ideologinę atmosferą – Red.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Saulės arkliukai, Ugdytojai ir ugdytiniai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. DAR:

  Nežinojau, kad tuose vandenyse kalbama kalinių kalba.

 2. jau niekas nestebina:

  Taip kalba dabartinė universiteto profesūra – Lietuvos Tautos “žiedas”.
  Apie ką toliau galime kalbėti, broliai ir sesės.
  Žemiau ristis nebėra kur.
  Šiam doram, giliai mąstančiam studentui, daug kantrybės ir ištvermės. Juk reikia pabaigti mokslus, kad ir tarp tokios supuvusios profesūros

 3. Skaitytojas:

  Vilniaus universiteto reputacija smuko taip žemai, kaip niekada dar nebuvo smukusi per visą istoriją. Po šio sprendimo visi su juo susiję tapo šiek tiek „bybčiulpiai“ ir „šiukšlės“.

  Kita vertus… Ką tokioje situacijoje begali pasakyti?.. Je suis bybčiulpys et šiukšlė!

 4. Prašalietis:

  Manau ne tik man, bet ir daugumai eilinių Lietuvos žmonių yra malonu matyti”tautinio elito inteligentiškumo, moralumo ir t.t. europinį evoliucionavimą” a la šiandieninio”didžiausio Lietuvos inteligento, Lietuvos sielos ir moralės etalono”, buvusio Tarybinių laikų kuklaus mokslinio komunizmo ilgamečio dėstytojo, V.Lansbergio SANTYKIS YRA VISKAS….

 5. Žemyna:

  O tai p. Subačius nebegieda duetu su p. Vaicekauskiene? Jų duetas iširo, atsirado naujas?
  Manau, čia kiek rimtesni dalykai: juk kalbame apie giliai religingo asmens dvasingą raišką! Atrodo, kiti specialistai turėtų su juo pabendrauti… Priešingu atveju toks elgesys galvon netelpa.

 6. Mano nuomone:

  Negi tokiuose sluoksniuose nusirista iki gatvės girtuoklių kultūros.LIETUVA KUR TU NUĖJAI.

 7. Gediminas:

  Nestebina. Kiekvienas mąstantis lietuvis yra niekinamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: