Prasidedėjo mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ (0)

Mokiniu konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ | smm.lt nuotr.

Mokiniu konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ | smm.lt nuotr.

Spalio 15 d. prasidėjo ketvirtasis nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“, prie kurio prisijungė ir pagrindinė partnere tapo Kultūros ministerija, konkurso globėja – kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson. Konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ skirtas netradiciškai ir kūrybiškai pažinti Lietuvos istoriją, skatinti jaunų žmonių pilietiškumą. Šių metų konkursas išskirtinis tuo, kad, stiprinant pilietiškumą ir gilinant istorines žinias, didelis dėmesys bus skiriamas ir kūrybiškumo lavinimui. Pasak kultūros ministrės, labai svarbu, kad Lietuvos jaunimas būtų auklėjamas Lietuvos valstybingumo tradicijų dvasia.

„Pasitelkdami kūrybiškumą galime daug prisidėti stiprinant pilietinį tapatumą ir bendruomeninius ryšius. Kultūros ministerija palaiko iniciatyvas, kurios padeda ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorinę atmintį, skatina pažinti savo krašto Laisvės kovų istoriją ir ugdo kritinį mąstymą“, – teigė kultūros ministrė.

Konkurso rengėjai per trejus metus, kai vyksta šis konkursas, sulaukė kelių šimtų istorinių projektų, pasižyminčių temų įvairove ir originalumu, tačiau ne vienu atveju pasigesta pateikimo gyvybingumo ir išradingumo. Todėl šiais metais konkurso rengėjai, norėdami padėti moksleiviams netradiciškai pažvelgti į istorinius įvykius ir juos kuo originaliau atskleisti, rengs kūrybines dirbtuves. Visos konkurse užsiregistravusios komandos dalyvaus kūrybinuose užsiėmimuose, kuriose meno ir istorijos sričių profesionalai padės moksleiviams atrasti ir išvystyti projektų idėjas, kuo įdomiau jas pristatyti.

Konkursas kaip ir praėjusiais metais vyks keliais etapais – nuo 2018 m. spalio 19 d. iki 2019 m. gegužės 17 d. Pirmajame etape mokinių komandos bus kviečiamos susipažinti su pilietinio pasipriešinimo istorija ir atlikti kūrybinę tiriamąją užduotį. Konkurso kūrybinė idėja ir šiais metais išlieka nepakitusi ir remiasi formule „Surask – pažink – atskleisk – papasakok“. 

Antrajame konkurso etape bus išrinktos 10 komandų-nugalėtojų iš skirtingų Lietuvos regionų, kurios dalyvaus „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“  edukacinėje programoje, surengtoje Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, Valstybės pažinimo centre ir Lietuvos kariuomenės dalinyje. Paskutiniame konkurso etape geriausi moksleivių darbai internete bus pristatyti visuomenei ir lauks jos balsų.

Komandos, norinčios dalyvauti konkurse, yra kviečiamos iki 2018 m. gruodžio 1 d. registruotis elektroniniu paštu, pazinklaisve@gmail.com pateikiant preliminarią konkursinio darbo idėją, nurodant mokyklą, komandos dalyvių skaičių ir atsakingo mokytojo kontaktus. Gruodžio ir sausio mėnesiais kūrybinė komanda vyks į mokyklas, kur kartu su užsiregistravusiomis komandomis kūrybiniėse laboratorijose išgrynins savo sumanymus.

Konkursą rengia jungtinė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos komanda. Jai talkina konkurso draugai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Šiaulių dailės mokykla, nacionalinis dienraštis „Lietuvos žinios“.

Daugiau žinių apie konkursą rasite svetainėje www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: