Metro Lietuvoje – klausimai ir atsakymai (video) (5)

Juozas Zykus | Alkas.lt, nuotr.

Juozas Zykus | Alkas.lt, nuotr.

Seimas priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą. Priimtu teisės aktu sudarytos teisinės sąlygos naujos specialios viešojo transporto sistemos – metropoliteno – įgyvendinimui.

Dabar laukiama Prezidentės sprendimo.

Apie metro atsiradimą Lietuvoje, ir kuris miestas pirmas transporto priimtų naujoves  – pokalbis su metro sąjūdžio pirmininku Juozu Zykumi.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. Dronas:

  Kažkada buvo paskaičiuota, jog metro naudinga, kada mieste gyventojų nuo milijono. Tai pirma, antra, šalyje kur nacionalinis stadionas “statomas” dešimtmečius, griaučiai styro, pinigai įsisavinti, o vietoj jo, dabar ruošiasi statyt kažką pusiau lupto, pusiau skusto. Juo labiau ne nacionalinio, o kažkieno nuosavo. Tračia, kiek laiko japonai mynė Lietuvos institucijų slenkstį, kiek ten ruošėsi statyt branduolinę jėgainę? Kuo baigėsi? Pinigėliai sėkmingai praplauti, japonai nieko nepeše išsinešdino, rekonstruojamos elektros jungtys su Baltarusija, neva, kad po to lengviau atsijungt. 🙂 Astrave turim mūsų energetinės priklausomybės bombą. Galit į mane akmenį mest, bet netikiu aš tokiais projektais. Ypač kada imasi juos vykdyt mitrūs vyrukai, kurie susije su tam tikrom interesų grupėm.

 2. Rimgaudas:

  Nauji laikai – nauji vėjai, todėl Ir paskaičiavimai, kartu su investitoriais, irgi yra nauji. Jei Vilnius, supratau, nenori, tai visai nėra reikalo manyti, kad, kaip kad ir Laisvės Kario, šito gali nenorėti Kaunas, Klaipėda arba Šiauliai. Juozas nėra aferistas (pažįstu), todėl tikiu, kad ir Metro pastatymo sumanytojai nėra aferistai. Sėkmės!

 3. Gintaras Raulinaitis:

  Mano protas neišneša, kam visas šitas reikalinga mums, kai neskubame būriais iš pat ankstyvo ryto į ganyklas ir tai kam visos šitos grandioziines kampanijos?? Na, tikrai kažkas neturi kuomet užsiimti kur kas blaiviau ir prasmingiau

 4. Gintaras Raulinaitis:

  Atsiprašau, korektura: turėtų būti – į gamyklas

 5. Vytis:

  Mano nuomone, dar per anksti išlaidauti metro statyboms. Panaudokime resursus stiprindami ir kurdami pramonę. Statykime pilnai automatizuotus fabrikus, kad pagal užsienio kompanijų užsakymus gamintume kuo daugiau įvairių produktų. Ar tai būtų susiję su: elektro/autonominiu transportu ar pramoniniais robotais ar su kosmoso projektais ar su krašto gynyba ar su uždarų ekosistemų maisto produktams auginti ir panašiai. Mums reikia išsivaduoti iš skolų. Reikia gauti pelną ir siekti vis didesnio pelningo biudžeto (nedidinti ir nekurti naujų mokesčių, tauta sensta, grėsmė pensijų sistemai ir visai valstybės sistemai). Visi žino, jog ekonominė korekcija/krizė artėja. Bankai didins palūkanas. Susirūpinkime išlaidomis. Prioritetas turi būti tik pelną nešantys projektai. Kai uždirbsime, tai galėsime laisvai įgyvendinti įvairias svajones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: