Prie URM vyks piketas – prieš J.Noreikos atminimo juodinimą, už – L.Linkevičiaus atstatydinimą (video) (7)

Jonas Noreika-Generolas Vėtra su būsima žmona | Alkas.lt koliažas

Jonas Noreika-Generolas Vėtra su būsima žmona | Alkas.lt koliažas

Spalio 16 d., 12 val. visuomeniniu patriotinių organizacijų atstovai Vilniuje prie Užsienio reikalų ministerijos (J. Tumo-Vaižganto g. 2) surengs piketą skirtą Lietuvos istorijos ir laisvės kovotojų atminimo gynimui.

Spalio 15 d. išplatintame kvietime į šį piketą teigiama, kad Lietuvos antisovietinės rezistencijos dalyvių atminimas patiria vis aktyvesnį puolimą Lietuvos viešojoje erdvėje.

„Aktyviai juodinami tiek pokario partizaninio pasipriešinimo, tiek 1941 metų birželio sukilimo dalyviai. Juodinant jų atminimą ir reikalaujant pašalinti jiems skirtus viešosios atminties ženklus, yra menkinamas pačios ginkluotos rezistencijos ir visų jos dalyvių atminimas. Viena, kai šmeižikiški teiginiai yra išsakomi privačių asmenų, kita, kai to paties imasi valstybei vadovaujantys asmenys. Neseni Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teiginiai apie nacių kalintą ir sovietų nužudytą Joną Noreiką-Generolą Vėtrą yra skandalingi ir darantys gėdą visai Lietuvos valstybei ir jos diplomatinei tarnybai, kuriai Linas Linkevičius vadovauja“, – rašoma kvietime į piketą.

linas-linkevicius-2018-j-vaiskuno-nuotr

Linas Linkevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Pasak piketo rengėjų ministro L. Linkevičiaus „pozicija tobulai atitinka ilgalaikę buvusios SSRS, o dabar ir Rusijos Federacijos propagandinę XX amžiaus Lietuvos istorijos versiją. Sovietinė istoriografija aiškino, kad Birželio sukilimas ir jo suformuota Laikinoji vyriausybė buvo nacių kolaborantai, o sovietų okupuotoje Lietuvoje vykdytos represijos – tik nacių kolaborantų ir įstatymų nesilaikančių banditų (partizanų) kriminalinis persekiojimas. Iki šios dienos šį radikaliai istorinę tiesą neigiantį aiškinimą kartoja Rusijos valstybinė propaganda“.

„Negalime pasyviai stebėti, kaip yra paniekinama jos laisvės kova ir iškiliausi, gyvybes už Lietuvą paaukoję, šios kovos dalyviai. Po L. Linkevičiaus pasisakymų jam ir kitiems atsakingiems politikams įteikta laisvės kovotojų ir kitų organizacijų peticija. Internete ją pasirašė per tūkstantį šalies piliečių. L. Linkevičius niekaip nereagavo į peticijos prašymą atsiprašyti J. Noreiką ir visus laisvės kovotojus įžeidusius teiginius“, – sako piketo  rengėjai ir žada reikalauti Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus atsistatydinimo ir pasisakyti už J. Noreikai, K. Škirpai ir visiems kitiems nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pagerbtiems laisvės kovotojams įsteigtų viešo atminimo ženklų išsaugojimą visoje Lietuvoje.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas pranešė, kad leidimo piketui yra paprašyta Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių bendrijos, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio, Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų sąjungos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos prašymu.

Piketo dalyviai kviečiami prie URM rinktis nuo 11:30 val. su vėliavomis, transporantais bei plakatais.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš įvykio vietos:

 

Jonas Burokas
#AšEsuVėtra

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Spalis 16 d., Antradienis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Antanas:

  Ko gero, nesu labai išmintingas ir todėl niekaip negaliu suvokti, kaip tas komsomolcų vadas galėjo patekti į valdžią ir tiek laiko (!) ten būti… Būsiu baisiai dėkingas tam, kas man išaiškins šitą stebuklą.

  • Dronas:

   Gerai kailį varto, idėjinis, tai yra už pinigus. Koks jam skirtumas kam tarnaut? Tokie jaunuoliai-komjaunuoliai visiem tinka. Visiem kam reikalingas galva linkčiojantis veikėjas, kuris paklusniai viską daro kas jam liepta. Tokie laisvai dirbs komunistam, paskui liberalam, paskui demokratu apsiskelbs, paskui ką nors pasmerks ir parepresuos, ne savo noru, bet uoliai. Skuduras naudingas dalykas, žmonės nevertina, šlykštisi, o juk kada reikia kruvinas ar dar kuo išteptas rankas ar kojas nuvalyt, visada praverčia skuduras. Nereikia stebėtis, jog jis labai naudingas tiems kurie veikia prieš Lietuvos valstybę.

 2. Levas:

  Sėkmės ministeriui Linui Linkevičiui !
  Puikus diplomatas “su stuburu” !
  Aukščiausio rango ministras tarp visų atkurtos Lietuvos ministrų.
  O “reikalo matymas” – labai subtilus reikalas… 🙂

 3. pritariu:

  Labai gaila, kad gyvenu ne Vilniuje – būčiau su Jumis. Dabar esu tik mintyse kartu.

 4. Kemblys:

  Širdimi ir protu aš su jumis !
  Kaunas
  Paulius Normantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: