Labanore – Tauta kyla į žygį už Lietuvos mišką (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (6)

Labanoro žygis | J.Vidzėnės nuotr.

Labanoro žygis | J.Vidzėnės nuotr.

Spalio 13 d., šeštadienį, 11 val. Labanore prasidėjo visuotinis pėsčiųjų žygis per Labanoro miškus ir kirtavietes skirtas atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į negailestingai naikinamus Lietuvos miškus ir sengires.

„Miškai tai MŪSŲ NAMAI, prigimtinė teisė ir bendras gėris. Junkis į gyvą veiksmą ir IŠREIŠK SAVO VALIĄ – kokius miškus mes norime matyti! Sveikus ir natūralius, žaliuojančius šimtamečių girių masyvais ar neatsakingu ir besaikiu vartojimu niokojamas dykynes?“, – visus neabejingus savo Tėvynės gamtai kvietė šio žygio už miškus telkėjai ir rengėjai Labanoro žygio iniciatyvinė grupė, „Labanoro klubas“, Asociacija „Gyvas miškas“ ir  „Žalioji Lietuva“.

10 val. žygio dalyviai rinkosi prie Labanoro regioninio parko lankytojų centro, o 11 val. nuo ten pajudėjo Alnio ežero draustinio linkui į 10 km. ilgio žygį.

pilieti-pabusk-ir-gink-miska

Rengėjų nuotr.

„Mums reikia tikrų girių ir natūralaus miško, kuris mus įkvėptų ir teiktų laimę. Mes siekiame sustiprinti ir užtikrinti deramą saugomų teritorijų ir senųjų miškų apsaugą – atsisakyti plynų ir atvejinių kirtimų bei intensyvaus ūkininkavimo pačiose gražiausiose Lietuvos vietose, išsaugojant vientisą kraštovaizdį, gyvenimo būdą, protėvių ir gamtos paveldą ateities kartoms. Lietuvoje saugomos teritorijos sudaro mažiau nei 30 procentų, ir daugiau nei pusė iš jų vykdoma intensyvi (aktyvi) ūkinė veikla, kuri gali neatpažįstamai ir nepataisomai pakeisti šalies veido autentiškumą ir gamtinę aplinką. Tik 1,1 % iš jų sudaro žmogaus veiklos neliečiamo miško – sengirės likučiai. Miškų politika, kirtimų normos ir būdai Nėra tik ekonominis klausimas, kaip tai bandoma pateikti viešoje erdvėje, tai politinis, vertybinis pasirinkimas, o pagrindines gaires brėžia miškų savininkė – visuomenė“, – teigia šio žygio už miškus telkėjai ir rengėjai.

Žygyje surengtas dronų konkursas kažkodėl pavadintas angliškai „Deforestation is Ugly – Real is Beautiful“… (Lietuviškai gal reikėtų skaityti „Miško naikinimas – žiauru, gyvas miškas – gražu“, o gal – ne? Ar saugodami miškus nepamirštame saugoti už tuos miškus dar senesnę vertybę – lietuvių kalbą? – Alkas.lt).

Pasibaigus žygiui jo dalyviai dalyvvo pokalbiuose, dainavo prie ugnies, vaišinosi karšta arbata ir gilių kava prie bendro suneštinio stalo…

Labanoro žygis | R.Janutienės nuotr.

Labanoro žygis | R. Janutienės nuotr.

Papildyta:

Kirtimai Labanoro girioje Aplinkos ministro įsakymu sustabdyti rugsėjo 19 dieną, kilus visuomenės pasipiktinimui.

Valstybinė miškų urėdija dar nepaskelbė ar nustatė kokių nors pažeidimų, o Valstybinių miškų tarnyba išvadas paskelbs mėnesio pabaigoje. Tačiau kitą savaitę savo išvadas ir pasiūlymus turėtų pateikti darbo grupė, kuri vertino kirtimo taisyklių pakeitimus.

Ministras yra sakęs, kad Labanoro regioniniame parke šiemet suplanuota iškirsti 166 hektarus miškų, iš jų 90 ha jau yra iškirsta.

Vykstant žygiui už Lietuvos miškus naujienų agentūra BNS išplatino žinią, kad aplinkos ministras, buvęs aktyvus žaliasis Kęstutis Navickas pareiškė, jog kirtimų Labanore sustabdymas greičiausiai nebus pratęstas… Pasak ministro Labanoro regioniniame parke šiemet suplanuota iškirsti 166 hektarus miškų, iš jų 90 ha jau yra iškirsta.

Žiūrėkite tiesiogines transliacijas:

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

 

Tikrai lietuviški lietuviško miško garsai.

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

 

Miško garsai

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

 

Lietuva yra čia, gyva!

Posted by Arvydas Juozaitis on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

 

Posted by Rūta Janutienė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

 

Labanoro regioninis parkas po žygio

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

PROGRAMA:
10.00 – Atvykimas, registracija
11.00 – Žygio pradžia, baikerių Vilties ratas aplink Labanorą
14.00 – 17.00 Žuvienė ant laužo (Ežerų žvejybos muziejus, Mindūnai, 4 Eur)
15.00 – Šv. mišios „Už Lietuvos miškus“ (Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia)
16.00 – Palaikymo koncertas (Labanoro regioninio parko lankytojų centro kiemelis)
16.30 – Andrėjaus Gaidamavičiaus paskaita (Saldutiškio dvaras)
18.00 – filmo „SENGIRĖ“ peržiūra (Saldutiškio kultūros centras)

Labanoro girininkė apie naikinamus natūralius miškus:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: