Susidomėjus ministerijai, savivaldybėse paspartėjo darbo sutarčių su mokytojais pasirašymas (0)

Jurgita Petrauskienė | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Etatinio darbo užmokesčio koordinavimo grupės vizitai į savivaldybes ir mokyklas duoda vaisių: dar prieš savaitę Plungės ir Mažeikių rajonuose didelė dalis mokytojų neturėjo darbo sutarčių, o šiandien jas jau yra pasirašę beveik visi Mažeikių rajono ir 75 proc. Plungės rajono mokytojų.

„Tenka apgailestauti, kad procesui paspartinti reikalingas ministerijos įsikišimas, nors savivaldybės ir mokyklos sutarčių, darbo apmokėjimo sistemos klausimus turėjo būti išsprendusios kur kas anksčiau, nekeldamos nereikalingų įtampų mokytojams. Kita vertus, džiugu, kad pagaliau baigiami sudėti visi taškai ant i“, – sako šiandien Mažeikių ir Plungės švietimo įstaigose apsilankiusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Visi Mažeikių ir dauguma Plungės rajono pedagogų jau yra gavę atlyginimus, jie didėja nuo 5 iki 100 eurų.

„Mažeikių rajono bendrojo ugdymo mokyklose jau viskas sustyguota. Lankėmės Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, čia 34 mokytojai iš 55 turi po daugiau negu vieną etatą, 4 – po etatą. Klausimų savivaldybių mokyklose kyla tik dėl lėšų švietimo pagalbai nuo sausio 1 d. ir dėl meno mokyklos mokytojų krūvių – kadangi meno mokykla yra išlaikoma iš savivaldybės biudžeto, savivaldybės administracija pažadėjo rasti papildomų lėšų, kad būtų išlaikytas toks pats mokytojų skaičius ir darbo krūvis“, – pasakoja Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Pasak A. Aldakausko, sudėtingesnė padėtis Plungės rajono mokyklose, jas labiau palietė demografiniai pokyčiai.

„Plungės rajono savivaldybėje iš viso sumažėjo 150 mokinių, vien gimnazijoje, kurioje lankėmės, sumažėjo dviem klasių komplektais, automatiškai mokytojams mažėja pamokų. Tačiau gera žinia ta, kad mokytojų darbo užmokesčio fondas nėra mažesnis negu pernai, kai mokinių buvo daugiau, – tai lemia etatinis ir nauja mokyklų finansavimo tvarka. Tiesa, gimnazijos mokytojai norėtų, kaip ir anksčiau, gauti priedus, kurie iki šiol buvo mokami tik gimnazijų mokytojams ir kuriuos kitų mokyklų mokytojai laiko diskriminuojančiais ne gimnazijų mokytojus. Visiems priminėme, kad mokyklos vadovas turi galimybę skirti pedagogams didesnį koeficientą, jei mokytojo veikla yra sudėtingesnė negu kitų mokytojų“, – sako A. Aldakauskas.

A. Aldakauskas pabrėžia ne tik tai, kad galima mokėti didesnius koeficientus, bet ir kad dabar įgyvendinamas tik pirmasis etatinio etapas. O antruoju etapu nuo 2019 m. rugsėjo 1 d., net ir mažėjant mokinių, mokyklų mokytojų darbo užmokesčio fondai pasipildys papildomai dar apie 9 proc.

Etatinio koordinavimo grupė toliau lankysis ir kitose mokyklose, kuriose sunkiau sekasi įsivesti etatinį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: