A. Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo (6)

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Spalio 5 d. Lietuvos mokytojų išplatintą Peticiją, reikalaujančią, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė nedelsdama atsistatydintų, pasirašė ir į Lietuvos Respublikos prezidento postą kandidatuojantis Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis. Jis paragino visus sąmoningus Lietuvos piliečius palaikyti švietimo darbuotojų reikalavimus ir pasirašyti „Peticija dėl visuomenės solidarumo su Lietuvos mokytojais“.

Peticiją paskelbusi mokytoja Diana Meškauskienė ragino visuomenę susitelkti ir padėti pasiekti teigiamų pokyčių Lietuvos švietime. Peticijoje, kurią ketvirtadienio rytą jau buvo pasirašę 4 550 žmonių, teigiama, jog mokytojai gyvena nežinioje dėl savo ateities ir galimybių ir  reikalaujama, kad  „ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų“.

 „Šiandien mes, mokytojai, gyvename nežinioje dėl savo ateities ir perspektyvų, esame apkrauti papildomu biurokratizmu, nesame tikri net dėl savo kito mėnesio atlyginimų bei negalintys planuoti jokios ilgesnės savo asmeninės gyvenimo perspektyvos. Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai“, – rašoma peticijoje.

Šių metų rugsėjo 25 d. filosofas A. Juozaitis žiniasklaidos paskelbtame atvirame laiške Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ragino imtis veiksmų, kad būtų atstatydinta susikompromitavusi ministrė J. Petrauskienė.

„Nuolat nutinka taip, kad vienas ar kitas ministras piktybiškai ima „varyti“ savo politiką, sumaniai ją aprengdamas vyriausybės programos rūbu. Tada premjero valios neapgina nei patarėjai, kurių įtaka – ministrų veiklai – taip pat sumaniai pakertama.

Tačiau premjeras gali daugiau negu ministras – jis gali pareikšti nepasitikėjimą ir pareikalauti ministro atsistatydinimo. Jūs tai puikiai žinote. Tuo labiau, kad paaiškėjo, jog ministrės vyro įmonė nuolat laimi viešuosius konkursus ministerijos valdymo srityje.

Gerbiamas Sauliau Skverneli, ar nepadarytumėte šios paslaugos visai Lietuvos švietimo bendruomenei? Visai Lietuvai? Ministrė Jurgita Petrauskienė seniai kankina daugumos šviesuolių kantrybę“, – atvirame laiške rašė A. Juozaitis. Tačiau jokio atsakymo į šį laišką iš Ministro Pirmininko nesulaukė.

Pasak A. Juozaičio, Švietimo ir mokslo ministerija neturėtų būti partijų derybų objektas. „Matoma, kad partijų parenkami ministrai vis prastėja, nes yra skiriami „atliekamuoju principu“. Sieksiu, kad  Švietimo ministro skyrimas turėtų tapti prezidento prerogatyva.  Švietimo ministras turėtų būti skiriamas Prezidento teikimu ir būti jo kontroliuojamas“, – sakė A. Juozaitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Prašalietis:

  A. Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo….Raginamas kandidatuoti prezidento rinkimuose poros dešimčių, pasivadinusių”visuomenės”, veikėjų ,A.Juozaitis dar net neįregistruotas oficialiu kandidatu prezidentiniuose rinkimuose, jau avansu”sprendžia su švietimo darbuotojais” švietimo ministrės atitikimo savo pareigoms ar ne klausimą. Taip sakant, jei A.Juozaitis 2019 būtų prileistas pasėdėt ant prezidento taburetkės, jis”sugebėtų dirbti ir operatyviai spręsti valdymo klausimus” ir už prezidentą, ir už vyriausybę, ir už Seimą. Tokių supermenų Lietuvos valdžioje nebuvo per visą Lietuvos istoriją. Gaila, kad “būsimas politikos supermenas” A.Juozaitis šiandiena “nesiteikia paspręsti” šimtų tūkstančių tautiečių ,dirbančių už 400 eurų minimumą, atlyginimo padidinimo varganais 50 eurų”klausimo”.

 2. Tai, kad ir pačiam premjerui Skverneliui dera siūlyti atsistatydinti. Taigi tą galėtų padaryti abu kartu…

 3. mintis:

  Nesuprantu,ką čia taip išspręsit?Adeliukę pakeisti kokia Saliamute,paskui Saliamutę,Petrute, kai nei viena ,nei kita nei trečia galimai vienos nieko nesprendžia ir nespręstų :):):)?

 4. Žemyna:

  Ministrė rado praktiškesnę išeitį – atleido vieną iš savo pavaldinių, vadovavusių pirkimams.

 5. Mano nuomone:

  Mano nuomone šiuo atveju A,Juozaitis galėjo patylėt

 6. Romas:

  Patylėti? Taip, kaip tyli visi ar beveik visi piliečiai?
  Tokiu tylėjimu visi valdžia-žmogiai ir naudojasi…

  Problema kitur. Tame, kad ir netylėjimas rezultato neduoda – “šuns balsas…”

  Būtų visai kita situacija, jeigu piliečiai turėtų valdžią (teisę visus valdžios pareigūnus kontroliuoti – išbalsuoti). Atsivertei Valdžios puslapį, susiradai švietimo ministro pareigybę (kaip šiuo atveju) ir padėjai minusiuką…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: