Spalio pabaigoje Šeimų romuva kviečia į renginius, skirtus Vėlinėms (0)

Vėlinės | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Vėlinės | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Spalio pabaigoje Šeimų romuva kviečia apsilankyti renginiuose, skirtuose protėvių Vėlių kultui baltų tikėjime pažinti ir suprasti – „Vėlių metas“. Renginiai vyks etnines tradicijas puoselėjančiame darželyje „Baltų šalelė“ (Antakalnio 22B, Vilnius), 18 val.

Vėlinės – svarbi baltų šventė, skirta mirusiesiems prisiminti ir pagerbti. Paminėjus rudens lygiadienį, ateina dargnotas ir šaltas Vėlių laikas. Seniau Vėlinės buvo švenčiamos visą laikotarpį nuo rudens lygiadienio iki pat Saulėgrįžos: buvo lankomi mirusiųjų kapai, kūrenami laužai, keliamos puotos mirusiųjų garbei.

„Labai svarbu ne tik prisiminti protėvius, bet ir mokėti tinkamai juos pagerbti puoselėjant tradicijas. Būtent tradicijų puoselėjimas ir yra didžiausia pagarba protėviams, kurie mums jas paliko. Šeimų romuvos renginiai skirti vaikams ir suaugusiesiems, kurie nori geriau suprasti protėvių paveldą ir pritaikyti jį kasdienybėje“, – sakė Šeimų romuvos vaidilė Miglė Valaitienė.

dr. Daiva Vaitkevičienė | Alkas.lt nuotr.

dr. Daiva Vaitkevičienė | Alkas.lt nuotr.

Šeimų romuvos Vėlinių meto renginiuose bus mokomasi Vėlių giesmių, vaikai kviečiami sudalyvauti pamokoje apie protėvių Vėles su etnologe Gaile Vanagiene ir Šeimų romuvos vaidile Migle Valaitiene, suaugusieji apie Ilgių arba Dziedų apeigas galės išgirsti iš mitologijos tyrinėtojos dr. Daivos Vaitkevičienės.

Renginių ciklas „Vėlių metas“:

Spalio 19 dieną 18 val. darželyje „Baltų šalelė“ (Antakalnio 22B) – Vėlių giesmių mokymai.

Spalio 20 dieną 15 val. Vėlinių šventė Dvarčiškių km., prie Sarių, Romuvos sodyboje.

Spalio 24 dieną  18 val. darželyje „Baltų šalelė“ – pokalbis apie Ilgių apeigas su dr. D. Vaitkevičiene.

Spalio 26 dieną 18 val. darželyje „Baltų šalelė“ – pamoka vaikams apie Vėlines su etnologe G. Vanagiene ir Šeimų romuvos vaidile M. Valaitiene.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Šventės, Šventvietės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: