Kviečia „Muzikos svetainė“ (0)

Muzikos svetainės logo | Rengėjų nuotr.

Muzikos svetainės logo | Rengėjų nuotr.

Spalio 9 dieną, antradienį, 17.30 val. Vilniuje pirmuoju renginiu duris atvers Lietuvos muzikų sąjungos „Muzikos svetainė“ (Gedimino prospektas 32-2). Simboliškai nauja erdvė renginiams veiklą pradeda itin aktyviai puoselėjusio LMS veiklas ilgamečio prezidento, kompozitoriaus prof. Rimvydo Žigaičio 85 metų sukakties dieną.

Būtent R. Žigaičio vadovavimo metais tiek Lietuvos nacionalinė filharmonija (vadovavo 23 metus), tiek Lietuvos muzikų sąjunga (vadovavo 15 metų) itin didelį dėmesį skyrė muzikos sklaidai visoje Lietuvoje, o ypač – vidurinio ugdymo ir muzikos bei menų mokyklose. „Muzikos dienos“ ir filharmonijos filialai ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse, kolūkiuose, „Muzikos valandos“ mokyklose, „Didysis muzikų paradas“ ir „Muzikų žygis per Lietuvą“, susitikimai įvairiausiomis formomis (ir bibliotekose, muziejuose, ir jaukiose kavinėse, netikėtose erdvėse), susitikimų ciklai Vilniaus rotušėje – pagrindinė organizacinė R. Žigaičio veikla buvo skirta Lietuvos atlikėjų meno pristatymui ir muzikos edukacijai.

Laiko tėkmėj. R. Žigaitis, plakatas | Rengėjų nuotr.

Laiko tėkmėj. R. Žigaitis, plakatas | Rengėjų nuotr.

Šalia organizacinės veiklos nuo pirmųjų postudijinių metų R. Žigaitis dirbo ir pedagoginį darbą. Nepaprastai įdomių akimirkų iš bendravimo su mokytoju, profesoriumi prisimena jo mokiniai, kurių tarpe ir Davidas Geringas, Silvija Sondeckienė, Audronė Matulionytė-Pšibilskienė, šviesios atminties Raimundas Katilius…

Renginio metu skambės ir R. Žigaičio kūrinių chorui fragmentai iš naujausios kompaktinės plokštelės, kurią įrašė Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

Maestro Saulius Sondeckis, plakatas | Rengėjų nuotr.

Maestro Saulius Sondeckis, plakatas | Rengėjų nuotr.

Tikime, kad šame renginyje išgirsime įdomių prisiminimų ir iš R. Žigaičio jaunystės dienų, ir iš veiklos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje metų, ir apie dienas, praleistas Lietuvos muzikų sąjungos bendruomenėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: