Vyksta rinkimai į Latvijos Saeimą (0)

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Šiandien, spalio 6 d. Latvijoje vyksta rinkimai į Latvijos Saeimą. Skelbti pirminius rezultatus Latvijos centrinė rinkimų komisija žada sekmadienį. Pagal apklausų duomenis spėjama, kad latviai gali išrinkti prorusišką „Santarvės“ partiją.

Latvijoje, kuri yra Europos Sąjungos ir NATO narė, gyvena nemažai rusakalbių gyventojų. Centro kairės „Santarvės“ partija surinko daugiausiai balsų prieš keturis metus vykusiuose parlamento rinkimuose ir užsitikrino beveik ketvirtį visų mandatų 100 vietų parlamente, bet vyriausybės nesuformavo tik todėl, kad nesugebėjo susirasti koalicijos partnerių.

Tuomet, po 2014 metų rinkimų vyriausybę suformavo į koaliciją susibūrusios trys partijos: centro dešinioji Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ŽVS), dešinysis Nacionalinis aljansas „Viskas Latvijai!“ – „Tėvynei ir Laisvei“ ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimas (VL-TL/JLNN) ir centro dešinioji „Vienybė“.

Rugsėjo mėnesį atlikta apklausa atskleidė, kad į Saeimą pirmą kartą patekti gali Naujoji konservatorių partija (JKP), susikūrusi likus keliems mėnesiams iki praėjusių rinkimų pradžios. JKP pasisako prieš valstybinės kalbos statusą rusų kalbai Latvijoje.

Šiuose rinkimuose dalyvauja ir nauja partija „Kam priklauso valstybė“ (KPV LV), vadovaujama buvusio teatro aktoriaus Artuso Kaiminio.

Viešosios nuomonės apklausose šiuo metu partija „Kam priklauso valstybė“ (KPV LV) užima antrą vietą ir jų vadovas neatmeta galimybės sudaryti koaliciją ir su „Santarvės“ partija.

Latvijos Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, į 100 vietų Saeimą kandidatuoja 1470 žmonių.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: