Z. Tamakauskas. A. Ramanauskas-Vanagas bus palaidotas, o ne „perlaidotas“ (28)

Zigmas Tamakauskas | Asmeninė nuotr.

Zigmas Tamakauskas | Asmeninė nuotr.

Pagarbiai nusiteikę džiaugiamės Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Ginkluotųjų pajėgų vado, 1949 metų Deklaracijos signataro, sovietinių budelių nukankinto Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų suradimu, būsimu jų iškilmingu palaidojimu. Tačiau nesmagu girdėti, kai per įvairią mūsų žiniasklaidą dažnokai kalbama apie jo ir kitų surastų kovotojų palaikų vadinamą „perlaidojimą“ . Jei perlaidojama, vadinasi jie kažkada jau buvo palaidoti…

Tai netiesa.

Partizaninio karo eigoje žuvusių  ar nukankintų  Lietuvos partizaninės kovos dalyvių, kaip žinome,  subjaurotus kūnus čekistai numesdavo lyg paniekai miestelių aikštėse. Paskui juos kažkur užkasdavo arba kai kur net įmesdavo į neveikiančius šulinius ar kur nors dar. Nebuvo jokio palaidojimo, išskyrus retus atvejus, kai patys artimieji žuvusiųjų kūnus sugebėdavo pasiimti.

A. Ramanausko-Vanago kūnas buvo tiesiog įmestas į duobę ir užkastas. Taigi ir žodis „perlaidojimas“ čia visai netinka. Vykusio partizaninio karo Ginkluotųjų pajėgų vado, o vėliau ir aukščiausiojo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio pareigūno A. Ramanausko-Vanago palaikai bus palaidoti, o ne perlaidoti.

***

2018 m. spalio 5 d., penktadienis

~9.30 val. Velionio palaikų atvežimas į Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčios vidinį kiemą.
10.00–20.00 val. Visuomenės atsisveikinimas su velionio palaikais Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčioje.
18.00 val. Šventosios Mišios Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčioje.

2018 m. spalio 6 d., šeštadienis

10.00–12.00 val. Visuomenės atsisveikinimas su velionio palaikais Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčioje.
12.00 val. Karsto išnešimas iš Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčios. Lietuvos kariuomenės atsisveikinimo ceremonija vidiniame Šventųjų Jonų bažnyčios kieme. Po ceremonijos − gedulingos procesijos vykimas į Arkikatedrą baziliką.
13.00 val. Šventosios Mišios Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja J. E. arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
14.00 val. Laidotuvių procesijos vykimas į Antakalnio kapines.
15.00 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

28 komentarai

 1. Vytautas:

  Štai Tamakauskas ir išlaužė problemą iš piršto. Jeigu užkastas – vadinasi palaidotas. Ar jis taip primityviai supranta laidojimą? Jeigu nesukalbėta karunka – nepalaidotas. 🙂 Stebėtinas Tamakausko lietuvių kalbos suvokimas.

  • Kemblys:

   Bandai purvinti nukankinto Kario atminimą? Bijai, kad žmonės susivoks kas buvo komunistai iš tikrųjų?

  • Kemblys:

   Bandai purvinti nukankinto Kario atminimą? Net mirusio bijai?

  • Antanas:

   Jei pats esi lietuvis, tai turėtum žinoti, kad žodžiai “užkasti”, “palaidoti” ir “perlaidoti” turi skirtingas reikšmes. O gal pats esi putinoidinis trolis, dirbantis savo šlykštų darbą? 😥

  • Žemyna:

   Ar bent suvoki tamsta, ką čia parašei???

  • atmintis:

   tovar-isc Vova, (Vytauto vardo kabintis ir savintis tikrai neturi teises!) Gerbiamo Zigmo Tamakausko Lietuviu kalbos zinios yra PUIKIOS! Kaip ir jo meile musu gimtam krastui – Lietuvai! Sitas zmogus dar gudzioje Breznevo epochoje vede zmones po istorines Lietuvos vietas sviesdamas ne pagal okupantu klapciuku “nupaisytas” istorijas o pagal TIKRAJA Lietuvos istorija ir isgyvenimus. Ne vienas is Kaune gyvenanciu prisimena zygius su ponu Zigmu i Tolminkiemi pakeliui aplankant V.Kudirkos bei kitu Lietuvos izymybiu ir patriotu kapus, pazintines keliones po Zemaitija ar Maironio takais ir uz daugybe nepamirstamu bei atmintin istrigusiu isvyku kuriu metu gaudavome tuo metu retam prieinamos informacijos ir ziniu. Tai dare didziuli ispudi ir musu vaikams. Be galo malonu kad ponas Zigmas (taip mes ji vadindavome vis dar sauniai atrodo o ir sveikatos Dievas nepagailejo
   p.s beje, p.Zigmas visuomet padarydavo pastabas jei mes keliones metu pamegindavome uzdainuoti ne visai lietuviska daina……uz ka jam irgi didelis ACIU!

  • !!!:

   Matai Vycioka taviškiai nelaidojia bet paprasčiausia slępia savo niekšybes…

 2. Algimantas Zolubas:

  Stebėtinas Vytauto lietuvių kalbos nesuvokimas. Todėl pagarba Zigmo suvokimui ir ne pagarba – Vytauto.

 3. Bartas:

  Vytautai, paklausk Mamos , gal iš jos rankų kūdikystėje , netyčia, buvai iškritęs . Aš įtariu , kad ant galvelės.

 4. Bartas:

  Lnk žinių bėgančioj eilutėje perskaičiau. Latvija visų ‘kgb- istų ” pavardes paskelbs tarptautiniam tinkle (internet).
  Lietuva – ar girdi?

 5. Žemyna:

  AČIŪ GERB. AUTORIUI už labai vertingą pastabą mūsų valstybės vyrams, organizuojantiems laidotuves. Susidaro įspūdis, kad dabar mokykloje tokių „smulkmenų” neaiškina.

  • Dronas:

   Kartais ne išsilavinimo stoka tokius dalykus lemia. Skrebam juk jis ir taip “palaidotas”. Numetė į duobę ir “palaidojo”. Va pseudo “vytautas” realiai koksai vycka, čia pirmą komentarą “pavarė”. O kas pas mus valdžioje sėdi? Dauguma nusikalstamos organizacijos pavadinimu komunistų partija nariai. Nesakau buve, jie tokiais ir liko. Manes nestebina jų darbai ar pasisakymai. Mane tai siutina.

 6. Dėl Tautos garbės ir orumo įžeidimo, šiuo atveju žiniasklaidai vadinant laidojimą perlaidojimu, reikalinga kreiptis į prokuratūrą, prašant ją kelti bylą žiniasklaidai teisme dėl viešojo interso gynimo. Toks yra teisinis kelias dėl atsakomybės pareikalavimo už padarytus pažeidimus. Apskritai nederėtų apsiriboti tik nepriimtinų faktų paviešinimu portaluose ar viešu piktinimusi jais komentaruose po straipsniais. Demokratinėje šalyje kiekvienam būtina imtis pareigos vykdymo nustatytu teisiniu keliu.

 7. Skalvis:

  Be jokios abejonės: Laisvės kovotojų tarybiniai globalistai nelaidojo. Tai nebuvo laidotuvės, išsityčiojo iš kūno ir pakasė. Palaidoti deramai būtina. Su didžiausia pagarba, nes Jie, bent iš dalies, nuplovė tautai valdžios užtrauktą gėdą. Jie tautos didvyriai. Bet: o kas laidoja, kas lieja prie Jo palaikų krokodilo ašaras ? Ogi, tie patys kremliaus išperos, prieš kuriuose Jie kovojo ! Nes jiems būtina kiršinti Lietuvą su Rusija, tam, kad laiduotų ir pridengtų milijardines vagystes energetikoje ir karo pramonėje. Iš Laisvės kovotojų tyčiojamasi tolau.

  • atmintis:

   gal konkreciau nurodytumete kas tie “kirsintojai” su Rusija “liejantys asaras”??????? Rusija pati save “susikirsino” dar net gerokai iki 1917 barbarisko perversmo kuomet juodasimtininkai per viena nakti ispjaudavo po kelis simtus ir ne vien zydu…….ir kuomet paciu rusu kraujuje paskandino zmoniskuma, sazine… Dieva…… Naujuju lenino -stalino “miciurinu” isvesta antzmogiu veisle siautejo (ir tebesiauteja!) ne vien Lietuvoje. Kazkas naujo – “tarybiniai globalistai” – ar tai tie kurie 1/6 pasaulio laike uzdare gelezine uzdanga nuo viso pasaulio ir isvedinejo sveiku protu nesuvokiamus antzmogiu ir idiotu hibridus?? O vakar Laisves kovotojai pasijuto pagerbti visi . Buvo nuostabu ! As daugybe metu prisimenu vaikysteje pokaryje isgirstus zodzius kurie taip istrigo atmintin tiesiogiai is Dzukijos partizano Leono Ramanausko lupu kuomet musu namuose susidure du buve klases draugai – lasves kovotojas Leonas Ramanauskas ir pijokas- skundikas J.C……. Mamai tada pavyko abu nuraminti isvengti dar astresnio konflikto taciau zodziu musis buvo inirtingas ir as visam gyvenimui isiminiau partizano zodzius kurie buvo pasakyti daugiau nei pries 60 metu: ….. tu, sunie, pastipsi girtas patvoryje o mus Lietuviai prisimins, dainuos musu dainas ir statys paminklus…….. Ir zinote, siu zodziu pilna prasme as supratau tik vakar stebedama A.Ramanausko- Vanago laidotuves……

   • Dronas:

    Žmogus dirba pagal “metodička”, nes pats galvot nemoka, be to negalima, o tamsta jam klausimus uždavinėji. 🙂

   • Skalvis:

    O šventas kvailume ! Lietuvos komunist-kapital globalistai turi labai ištobuline mąsių mulkinimo juodasias teknologijas ir jūs nekalta, kad tikite jais. Bet, gal kiek nubustų sąmonė iš propagandinės komos, jeigu pasidomėtumėte Suomijos -Rusijos santykiais. Carinė Suomija, Žiemos karas, aukos ir prarasta žemė, tūkstančiai km sienos su Rusija ir: ar Suomiai isterikuoja ? Pasidomėkit ir mums papasakokit apie šiandieninius Rusijos – Suomijos santykius, gerai ?

    • Dronas:

     Santykiai įtempti. be to, Suomija, labiausiai ginkluota Europos šalis, ten kiekvienam name yra šaunykas. Galima legaliai turėt duslintuvus. Lietuvoje nieko panaaus nėra. Jau nekalbant, kad Lietuvoje žmonių mažiau, Lietuva kur kas skurdesnė, o žmonės morališkai demoralizuoti. Tų pačiu kremliaus klapčiukų, kur sulinde į valdžią rankomis. Ką jau ką, o puolimas prieš Lietuvą buvo pradėtas iš kremliaus pusės ir net ne prie putino, o dar prie Jelcino. Nuo TSRS griūties, darbas prieš Lietuvą, nė akimirkai nenutrūko. Rusija NIEKADA nebuvo draugiška Lietuvai valstybė. Nepriklausomai kas valdžioje, Rusija kaip ir Lenkija, VISADA stengsis įtakot Lietuvos politiką, ekonomiką ir bandys primest savo sąlygas. Tai neišvengiama. Todėl tavo šnekta, yra kremliaus pezalai. Tai yra nieko neverta.

     • Skalvis:

      😁 žiemos karas:
      suomių: 300,000–340,000 soldiers,
      32 tanks
      114 aircraft,
      Rusų: 425,000–760,000 soldiers,
      2,514–6,541 tanks,
      3,880 aircraft,
      Casualties and losses
      Suomių: 25,904 dead,
      43,557 wounded,
      800–1,100 captured,
      ……
      Rusų: 5,572 captured,
      1,200–3,543 tanks
      261–515 aircraft

      321,000–381,000 total casualties
      Čia tik vienas epizodas Rusų – Suomių istorijos.
      O ką dabar ? Suomiai eina keliais apie Baltuosius rūmus ?
      Prekyba auga pašėlusiais tempais. Exportuoja daugiau kaip už 3, importuoja virš 7,5 milijardo.
      February 07, 2018

      Finnish exports to Russia saw a significant increase. In the course of the first ten months of the year, Finland sold 17 percent more goods to the eastern neighbor compared with the same period in 2016, data from the Finnish Customs show. Trade deficit was significant with the value of the exports amounting to €3.13 billion compared to €7.55 billion for the imports.
      …..
      Karo biudžetas-Percent of GDP 1.24%; 2018—–
      PS: Teisingas pastebėjimas, kad prie Jelcino santykiai subjuro: Kai atvyko Adamsas ir pareiškė, jog JAV Lietuvoje statys prieš raketinę bazę. Tada tapo aišku kas valdo Lietuvą.

 8. Skalvis:

  Na, vatnikai ! Kodėl suomių valdžia neina keliais aplink Baltuosius rūmus ? Rusai juos žudė ne tik Žiemos kare. Pasidomėkit apie suomių badą caro laikais. Juk jie turi su Rusija 1300 km bendros sienos ! Gal todėl, kad suomijoje korupcijos indeksas 00% ? O Lietuvoj , net ne korupcijos, politinės prostitucijos indeksas netelpa į jokius rėmus . Suomiai turi net du paminklus Leninui. Turku ir Kotkoj. Nebijo. O Lietuvoj net spaliuko ženkliukas – kriminalas. Ką jau ten paminklai ? Nesuprantu suomių ! Paaiškinkit, mieli vatnikai

 9. Juozas:

  Gerbiamieji, kviečiu prisidėti balsuojant portale Tiesos lt. dėl generolo Noreikos, kad ministras Linkevičius atsiprašytų ir atsiimtų savo žodžius. Nuoroda : Kviečiame pasirašyti

 10. Aldona:

  Ne tik stebėtinas, bet ir pasibaisėtinas Jūsų, Vytautai, parašytas 1-asis komentaras. Jei Jus patį kas nukankintų, nušautų ir kažkur užkastų, tai kaip Jūsų tėvai, artimieji galvotų ir kalbėtų – kad Jūs palaidotas?
  Zigmo Tamakausko mintys yra labai teisingos! Šaunuolis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: