KTU pristatoma paroda „Dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo istorija“ (2)

dr. Juozas Petras Kazickas | kff.lt nuotr.

dr. Juozas Petras Kazickas | kff.lt nuotr.

Spalio 4 d., ketvirtadienį, 12:30 val. Kauno technologijos universiteto ( KTU) „Santakos“ slėnio 228 salėje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) Kazickų šeimos fondas pristatys neeilinę parodą apie filantropo, patrioto, verslininko, KTU garbės daktaro ir ilgamečio rėmėjo Juozo Petro Kazicko (1918–2014) gyvenimą.

Paroda bus „keliaujanti“:

  • spalio 1–12 d. paroda bus pristatoma KTU IX rūmų 2 a. fojė (Statybos ir architektūros fakultete, Studentų g. 48);
  • spalio 15–19 d. – KTU XI rūmų 2 a. fojė (Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, Studentų g. 50);
  • spalio 22–26 d. KTU II rūmų 3 a. fojė (Ekonomikos ir verslo fakultetas, Gedimino g. 50);
  • spalio 29 d.– lapkričio 2 d.  KTU I rūmų 2 a. fojė. (Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, Mickevičiaus g. 37).
Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Parodos pristatyme, vyksiančiame spalio 4 d., istorijos tyrinėtojas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis skaitys pranešimą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“, kuriuo apžvelgs esminius dr. J. P. Kazicko gyvenimo kelio elementus, išryškins jo pasaulėžiūrinio apsisprendimo principus, nulėmusius ištvermingą įsipareigojimą Lietuvai.

Parodoje lankytojai susipažins su įvairiomis dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo patirtimis. J. Kazickas buvo intelektualas, gabus rašytojas ir oratorius, menų globėjas, sportininkas, entuziastingas fotografas ir sodininkas, o svarbiausia – žmogus, atsidavęs šeimai. Okupacija privertė Kazickų šeimą išvykti į JAV, tačiau jie niekada nepamiršo savo Tėvynės, neprarado tikėjimo jos laisve ir visą laiką rėmė lietuvius bei veiklą Lietuvos labui.

1998-aisiais dr. Juozo P. Kazickas įkūrė Kazickų šeimos fondą – didžiausią savo palikimą Lietuvos žmonėms. Fondas jau parėmė virš 100 labdaringų tikslų, įskaitant mokyklų aprūpinimą kompiuteriais, svarbių architektūrinių objektų atstatymą, daugelio Lietuvos istorinių knygų leidybą bei muzikos, šokių festivalių, atspindinčių turtingas šalies tradicijas ir kultūrą, organizavimą.

1998 metais J. P. Kazickui suteiktas KTU garbės daktaro vardas ir buvo pasirašyta pirmoji stipendijų bei grantų steigimo sutartis tarp Universiteto ir garbės daktaro (vėliau Juozo Petro Kazicko šeimos fondo). Dr. Juozo Petro Kazicko šeimos fondas ne tik skiria stipendijas KTU studentams ir grantus dėstytojams, bet ir paramą gabiems moksleiviams.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: