R. Karbauskis. Vytautui ir Gabrieliui Landsbergiams: žodžiais žmonių partijos nesukursite, o ir arogancija, patyčios, žeminimas tam tikrai nepasitarnaus (22)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Telieka stebėtis, kaip #TSLKD be jokio objektyvaus pagrindo mums bando priklijuoti antikonstitucinių sprendimų kūrėjų etiketę, kai tuo tarpu, jų lyderiai kasdien demonstruoja aiškią nepagarbą Konstitucijai ir demokratijos principais grįstai politinei sistemai ar net pamatinėms žmonių teisėms ir laisvėms. Ir ne tik pamindami visų žmonių lygybę ir suskirstydami Lietuvą į „viršūnes“ ir „apačias“, „elitą“ ir „runkelius“. Dabar jie nusitaikė į būsimųjų rinkimų dalyvius ir kėsinasi į jų lygiateisiškumą.

„Matome iššūkius ir šiandien mūsų šalies reikaluose. Galbūt valdantieji, vadinami valstiečiai ar kolūkiečiai, jie netempia tose savivaldybių rinkimų varžybose kaip partija, ir nori tas varžybas pakeisti į būrelių, komitetėlių, savo chebručių varžybas. Jie nori diskredituoti partijas, išmesti. Yra pavojus, kad visa parlamentinė demokratinė partija bus atmesta, vietoj jos bus gaujelių demokratija“, – vienam iš portalų neseniai sakė Vytautas Landsbergis, reaguodamas į mano bandymą suvienodinti visų rinkimų dalyvių – ir politinių partijų, ir visuomeninių rinkimų komitetų – teises.

Stebina tai, kad demonizuodami visuomeninius rinkimų komitetus, prilygindami juos „gaujelėms“, konservatorių lyderiai pamiršta, jog Konstitucinis Teismas dar 2010 pripažino komitetų egzistavimo demokratinėje visuomenėje būtinybę ir iš esmės pareikalavo, kad jie būtų įteisinti. Tada Teismas pažymėjo, jog partijos negali uzurpuoti rinkimų sąrašų sudarymo, nes rinkimų sąrašų sudarymas vien tik partinės priklausomybės pagrindu „neleistinai riboja piliečio, norinčio pasinaudoti savo rinkimų teise, teisę turėti savo įsitikinimus, pažiūras, nesutampančias su politinių partijų pažiūromis“, „verčia piliečius formaliai ar neformaliai susisieti su politinėmis partijomis“ bei riboja piliečio teisę būti išrinktu jo įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

Dar daugiau, Konstitucinis Teismas netgi davė užuominą, jog visuomeninių rinkimų komitetų veiklos ribojimas ar draudimas prieštarauja pamatiniams demokratijos principams, dėl ko ir patys „rinkimai negali būti laikomi demokratiškais, o jų rezultatai – legitimiais ir teisėtais, jeigu jie vyksta paminant Konstitucijoje įtvirtintus demokratinių rinkimų principus, pažeidžiant demokratines rinkimų procedūras“.

Konstitucinis Teismas jau prieš aštuonerius metus pripažino, jog partijos ir politinės organizacijos – visuomeniniai rinkimų komitetai – yra lygiaverčiai rinkimų proceso dalyviai ir tiek vieni, tiek kiti yra būtini demokratiniam rinkimų procesui. Registravau Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kurios dar labiau užtikrintų šių abiejų rinkimų proceso dalyvių lygiateisiškumą: leistų rinkimines koalicijas sudaryti ne tik partijoms (kaip yra dabar) bet ir visuomeniniams komitetams tarpusavyje arba partijoms ir visuomeniniams komitetams. Neabejoju, kad toks reguliavimas skatins partijas ir rinkimų komitetus ieškoti bendrų sąlyčio taškų, o nepartiniams kandidatams, kurie nenori savo ateities susieti su konkrečių politinių partijų veikla, tačiau nori dalyvauti politikoje ir dirbti Lietuvai, atvers didesnes dalyvavimo politiniuose procesuose galimybes.

Geriausiai komitetų veiklą šiandien iliustruoja atsinaujinančio ir dinamiško Kauno pavyzdys. Grįždamas prie prof. V. Landsbergio pasisakymo, imu manyti, jog konservatoriai išsigando, kad puikius reitingus turintis V. Matijošaitis ir jo vadovaujamas rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“, parodęs, kaip kardinaliai gali keistis situacija mieste po ilgų konservatorių partjos „valdymo“ metų, 2019 metais gali tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms?

Norėdamas sumenkinti tai, kas iš tiesų yra naudinga ir skatina platesnį žmonių įsitraukimą į politinius procesus, konservatorių garbės pirmininkas be jokių skrupulų gali sau leisti jokioms partijoms nepriklausančius, savarankiškus ir žmonių interesams atstovaujančius rinkimų komitetus sulyginti su „tulpiniais“, „daktarais“, „Vilniaus brigada“ ir kitomis nusikalstamomis grupėmis, nes, pagal konservatorių logiką ir demokratijos suvokimą, viskas, kas nėra konservatoriai, yra blogis.

Gana taikliai užvakar pasisakė Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras A. Sakalas. Jis priminė, kaip konservatoriai monopolizavo Sąjūdį naudodami įrankius, kurie ir šiandien yra esminiai konservatorių skiriamieji bruožai – asmeninius reikalus, simpatijas ir antipatijas jie meistriškai geba susieti su politika: „Lietuvos nelaimei V. Landsbergis nenorėjo, o gal ir nemokėjo vienyti visos tautos ir telkdavo apie save tik beatodairiškai jam atsidavusius AT (Aukščiausiosios Tarybos) deputatus, kurie buvo vadinami patriotais. Visi kiti AT nariai, nepritardavę V. Landsbergio politikai, buvo laikomi ne tik jo, kaip asmens, bet ir visos tautos priešais. Jų nuomonės buvo nepaisoma, o siūlymai likdavo neišgirsti, jei jie nesutapdavo su paties V. Landsbergio pozicija“.

Gaila, kad prof. V. Landsbergis nepažiūrėjo plačiau, nemokėjo ar nenorėjo suvaldyti savo siaurų partinių ar asmeninių šeimos interesų. Todėl net neabejoju, kad ir dabar darys viską, kas padėtų užgožti su realiomis „gaujelėmis“ susijusias jo paties partijos nelaimes ir jo įpėdinio galimus labai glaudžius ryšius su politinės korupcijos skandale minimomis įtakos grupėmis, kurios siekė naudos sau, o ne Lietuvos žmonėms. O kur dar įpėdinio šeimos verslo interesai, ar tie 11 milijonų, kuriais pensijų fondų lėšos prisidės prie karalienės Mortos mokyklų plėtros…. ar tik ne už tai, kad fondų verslininkų užsakymu rengti raštai konservatorių frakcijos rankomis buvo nunešti į Konstitucinį Teismą? Juk ir šiuos skandalus reikia užgožti – paaiškinti jiems žodžių jau pritrūko. Ar taip elgtųsi į Lietuvos žmonių interesus tikrai orientuota partija?

#TSLKD nėra visų žmonių partija, nors jau kelintą dieną iš eilės viešuose pasisakymuose ėmė save taip vadinti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Gintaras Raulinaitis:

  Gerbiamas Ramūnai Karbauski, o, pažiūrėkime, kaip išties būtų gerai, jeigu uždraustumėte v i s i š k a i pilti begales trąšų in dirvožemius Lietuvos tokios puikios derlingos žemelės dirvą??. Žinote, JUS DIEVINTŲ KARTŲ KARTOS – TAIP TAIP – VISOS KARTOS SU VISOM GIMINĖMIS. NU, A NE TIESĄ, SAKAU GI? PAMENATE, IR LAIŠKĄ GI TAMSTAI KADAIS GRAŽŲ PARAŠIAU, KVIESDAMAS ATSIKVOŠĖTI. JEIGU NORIT NUOŠIRDŽIAI ŽALIUOTI, TAI KOGI – NE, – A, SAKYKIT MA????

  • Prašalietis:

   Gerbiamas Gintaras Raulinaitis matomai yra konservatorių chebros narys ar šalininkas ir jis ką tik po ilgo buvimo išėjo iš nuosavo kiaulių tvarto. Nuo šio tvarto patirtų malonių kvapų jam ne tik stipriai,bet ir maloniai yra apsvaigusi galva. Kadangi jis”labai domisi Lietuvos valdžios rinkimų demokratiškumo reikalais ir už juos labai labai serga”,jis,dar nepraėjus maloniam proto apdujimui,paskaitė šį rinkimų problematikai skirtą Karbauskio straipsnį ir “pamatė”,kad į puikius Lietuvos dirvožemus pilama per daug trąšų.O tai”gali turėti neigiamos įtakos Lietuvos demokratijai taip pat”.Todėl G.Raulinaitis,ne mažiau kaip V.Lansbergis, KVIEČIA KARBAUSKĮ ATSIKVOŠĖTI. Raulinaitis Karbauskiui sako NEPILTI TRĄŠŲ Į DIRVOŽEMĮ, ir “nuoširdžiai” linki Karbauskiui”nuoširdžiai norėti žaliuoti”, o V.Lansbergis,savo ruožtu, reikalauja negadinti dar brazausko-lansbergio sutartų tarpusavio”politinės” sąveikos zakonų ,kurie jau 28 metus reguliuoja prie valdžios lovio nepakeičiamai besitumdančių”politinių”chebrų rinkimo į valdžią tvarką.

 2. Kadangi “papūnė” vėl pradėjo aktyviai reikštis, negaliu jam nepriminti 1990-jų konferenciją Vilniuje. Į šią konferenciją, Kauno skyriaus tremtinių tarybą, siuntė mane. Ilgą laiką aš negalėjau suprasti – kas gi šioje konferencijoje vyksta? kur linkstama? Tad paprašiau žodžio ir, išėjęs į tribūną, paklausiau susirinkusiųjų: gerbiamieji, niekaip negaliu suprasti – kas čia vyksta?! Į šį klausimą, su garsiu HE, HE, ištiesęs beveik iki pat tribūnos, kojas, sureagavo “papūnė”: “Jis, mat, nežino kas čia darosi”? Taip, pakartojau,- nesuprantu?! O pasirodo, kad šio susirinkimo metu, Vilniaus miesto politiniai kaliniai ir tremtiniai, agulniai perėjo į konservatorių partiją ir tapo konservatoriais. Būtent nuo to momento ( datos tiksliai neprisimenu) , lyg domino, Lietuvoje, subyrėjo 80 000 narių POLITINIŲ TREMTINIŲ ir KALINIŲ PARTIJA, į kurią didelę vilti dėjo ne tiktai LIETUVOS buvę TREMTINIAI ir KALINIAI, bet ir užsienyje gyvenę mūsų tėvynainiai! Šios “operacijos” papūnei negaliu atleisti iki šiol!

  • atmintis:

   idomu kiek ponui tremtiniui buvo metuku 1941-ais?????
   Ponas tremtinys vis dar galetu zinoti kad is tu 80 000 tremtiniu 1990 dabar gyvu vos keletas tukstanciu belike….. Deja. Didzioji dalis tremtiniu buvo aktyvus Sajudzio remejai o Tevynes sajunga juk ir issivyste is Sajudzio tik,deja, kaip ir visur Lietuvoje apdairi “gelezinio felikso” akis jo anuku ir proanukiu asmenyse savo parazitu prikaisiojo visur
   Nereiketu geretis buko milicininko “reitingais ” uz mokesciu moketoju milijonus kaip ir kasdieninem blevyzgom bei riebiais rusiskais keiksmazodziais Kauno savivaldybeje………… O ir pats Kaunas per paskutinius kelis metus prarado ne tik tikraji Kauno veida bet ir iki tol vis dar tvyrojusia ikikarinio, tikrojo Kauno dvasia…..
   Daugybe mazesniu miestu ir miesteliu Lietuvoje tvarkosi daug geriau nei taip liaupsinamas Kaunas.
   Pabraidykit po naujuosius Kauno vandens “telkinius” po lietaus Kaune ir pamatysite kokiu nemoksu rankose atsidures Kaunas

 3. Kas dėl metukų, 41-siais jų jau turėjau trejetą! Kas dėl Kauno?! Tai su didžiausią PAGARBĄ menu PROFESORIŲ Kazimierą Baršauską, kuris, mandatinės komisijos metu, padėjęs savo ranką ant tremtinio peties, patarė – pradžioje STOKI i Kauno politechnikumą, o kai pramoksi kalbėti LIETUVIŠKAI (mat po 15 metų kalbėjau rusiškai!) , ateis laikas ir institutui!
  Tai buvo TĖVIŠKAS patarimas, kuriuo aš netekau, beja, tais pačiais 41-aisiais! Ir štai už pečių KAUNO statyboms ATIDUOTI jau 40 metų! Kiek pažinta puikių inžinierių!? Puikių statybininkų!? Žmonių, daugelis kurių taip pat patyrę ir tremtį, ir “komunizmą”! Suprantama, mano kelyje buvo ir ne dorų žmonių! Tačiau palikime juos ramybėje ir daugiau apie juos – ne kalbėkime! Jie yra to neverti! O Kaunas, gerbiamasai, žino puikiai – ir ką daryti? ir kokiu keliu eiti!!

 4. Antanas:

  Ar gerb. Karbauskis kartais nepraleido labai geros progos patylėti?… 🤔

 5. Gintaras Raulinaitis:

  Mielieji mano, štai pasakysiu Jums nuoširdžiai, jog mano patys mylimiausi ir gerbiamiausi Žmonės Lietuvoje yra: ilgametė LRT Radijo žurnalistė gerbiama Jolanta Jurkūnienė; gerbiama Nijolė Oželytė; gerbiamas Ramūnas Karbauskis; gerbiamas Arvydas Juozaitis!!!!

  • Užgavėnėms lyg ir ne laikas 🙂 🙂
   – o tai vis apie Morę ir apie Morę
   (tai degint jau ar dar ne –
   nors ir suplakėt visą ketvertuką,
   bet “skaniau” nuo to deguto iš vieno jų
   …nebus)
   Gerbiami yra Lietuvoje visi, netgi ir retsyk
   kurie nubausti (kaip paksai-basčiai), – gėrio
   pradas laimi. Bet yra niekinančių, ir kitus žemint
   l i n k u s i ų; tad jei žemintoją bent kurį aukštinat,
   – ką apie Jus patį spręst begalim. Žioplys.
   Atsiprašau, bet po to ką ką tik “užšaukštintai nusikomentoravote” – tik tiek.
   O žioplį, ir …….

   Taigi, taigi. Nuoširdžiai į (žioplišką) nuoširdumą.

 6. Gintaras Raulinaitis:

  Tad ir da nuošidžiau daba kviečiu visus visus balsuoti TIK UŽ TIKRĄ LIETUVĮ ARVYDĄ JUOZAITĮ!!!!

  • Teks primint garbiam ir nuoširdžiausiam lietuvos šviesuoliui 1940 m. birželio 15 d., Jums tamsta, –
   (tokių nuoširduolių-aršuolių kaip tamsta padedami iki pat 1988-91 m. lenin-stalin-chruščiov-gorbačioviniai
   banditai smaugę žudę ir į vergovę teritorijų valymui naikinimui gabenę IŠ ČIA), –
   o ne čia, bet Europoje, – netgi nuoširduolių-aršuolių gaujos linksi-kinksi dar tebe… Gorbačiovui.
   Koktu, – Jūs tarsi nubukintas (išlaisvintas-sujungtas) vokietis/europietis, ‘katučiuojatės” žodžiais už A.J.,
   kuriam pagal veikas ne žemesnio baudžiamumo bylos gresiančios nei tam Gorbač… Bjauri tikrovė.
   BJAURU (kai lyg ir savi, lyg ir saviem, – bet ne, – pasmaugs, paniekins ir sunaikins – “šaukšte untapys”
   iš patarų; ‘Abu labu tokiu, kad pramanytų, vienas antrą vandens šaukšte paskandytų.” )

   Mylėkit, jei dar savy kiek pajėgos likučių turit, – užjaust galite nelaimėlį varguolį (ant mūsų),
   juk klodai žymūs, taiklūs (patirties, išminties) iš gelmių paveldo saką:
   4. Sumanytų šaukšte paskandintų (prigirdytų) – sakoma, labai nekenčiant: Primanius šaukšte paskandintų.

  • Prašalietis:

   Tai štai kam reikėjo Raulinaičių Gintarėliui “iškelti begales Karbauskio beriamų trašų į gležną Lietuvos dirvožemį klausimą”,ir ateinančių kartų” Karbauskio už trąšas dievinimą”… Ogi tam, kad Gintarėlio kvietimui balsuoti už Juozaitį 2019 metų rinkimuose”nepajėgtų atsispirti nei vienas dar neišsivaikščiojęs tautietis”. Čia tai bent “tautinės” politinės rinkimų agitacijos technologijos”lygis”. Su tokiu polittechnologu kaip Raulinaičių Gintarėlis A.Juozaitis 2019 metais atsisės ant Lietuvos prezidento taburetkės be jokių problemėlių. A.Juozaitis nesunkiai laimėtų prezidento rinkimus ir JAV prieš bet kokį galimą JAV kandidatą, jei aišku už jį tokiu pačiu,kaip jo pirmame komentare,”polittechnologiškai aukštu lygiu paprašytų” visų rinkėjų balsuoti Raulinaičių Gintaras.

 7. Gintaras Raulinaitis:

  REIKĖTŲ SUVOKTI TOKIĄ PAPRASTĄ AIŠKIAI PRIBRENDUSIĄ MŪSŲ LAIKMEČIO T I E S Ą: KAIP TIK EINA METAS – ATSITIESTI VISA NUGARA IR SUSIMĄSČIUS, – VESTI TAUTĄ PIRMYN IR AUKŠTYN, – ĮKVĖPUS VISA KRŪTINE GAIVAUS ORO. AŠ ESU ŠEŠIASDEŠIMTIES VIENERIŲ METŲ AMŽIAUS VYRIŠKIS, KURIS UŽTURĖJO DIDŽIAUSIĄJĄ SAVO LAIMĘ – GYVENTI – JAUNYSTE SPINDULIUOJANČIA, – KAI GI NUO 1986 METŲ, MICHAILUI GORBAČIOVUI LEIDUS ATSIKVOŠĖTI RUSIJOS BIUROKRATIJAI, O IR LIETUVIŲ TAUTA GAVO PANAŠŲ DĖKINGĄ ŠANSĄ, KAIP IR KURIANT NEPRIKLAUSOMYBĘ SAVO VALSTYBĖS PO PIMOJO PASAULINIO DA KARO, – IR D Ė M E S I O – BŪTENT MUMS TUOMET JAUGI ŠANSĄ SPRĘSTI PATIEMS SUTEIKĖ… OGI KAS?… OGI VLADIMIRAS LENINAS.

  • pastaba,
   lietuviškai reikėtų įprasti vartoti: PROGĄ, GALIMYBĘ,
   o “šansus”… tai tik svetimybinė prielipa

   (nors mūsų uostuose TARNUOJANT laivus dar
   irgi “švartavimais” kalba dergiama, bet… viskas
   praeina… kaip ir laivai, taip ir sieliai; kada…)

 8. Gintaras Raulinaitis:

  Tai va, ką da norėč papasakoti. Aš gi tais neužmirštamaisiais Sąjūdžio gyvavimo metais kaip tik gi dirbau Vilniuje – Respublikiniuose Profsąjungų kultūros Rūmuose – įvairiose pareigose: iš pat pradžių, kai atėjau dirbti 1981 metais – paprastu ūkio dalies darbininku, vėliau staliaus pagalbininku, po to scenos darbininku, fotoparodas sumontuoti gi tik man vienam vyresnybė Rūmų patikėdavo. Na, įdomiausia jaugi, kai filosofas Vytautas Kazlauskas įkūrė “Gaublio” klubą, o vėliau ir garsųjį savo publicistinį teatrą, kuris dar vėliau peraugo į diskusinį politinį klubą, betgi išlikdamas tuom pačiu pavadinimu. TAIGI PASAKOJU NEIŠGALVOTĄ IR TIK TIESĄ, – PRISIEKIU, NES VISAME TAME PROCESE DALYVAVAU IR AŠ. Kaip visi gerai ir nepamirštamai amžiams žinome, jog Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio gimdienis yra 1988-06-03. O aš gi puikiai atsimenu tuos visuomeninio vystymosi poslinkiu nuoseklius ir galiu p a l i ū d y t i su visa atsakomybe, jogei dar prieš Sąjūdžio atsiradimą – maždaug koks pusmeti viskas pamažu pamažu ir būtent įsibėgėjo per Vytauto Kazlausko entuziastingą ir, sakyčiau, labai charizmatiškai įkvepiantį jo nuoširdų sutelkiantį organizuotumą. Ir po truputį, o vėliau staiga plūstelėdavo minios žmonių į šiuos vakarus. Iš pradžių gan drąsiai buvo gvildenami stalinizmo padaryta žala Lietuvai ir jos žmonėms. Po to – staiga iškilo labai jautri tema dėl mūsų jaunuolių tarnaujančių tarybinėje armijoje, iš kurios vis dažniau… tesugrįždavo jų palaikai – užkalti cinkuotuose karstuose… Tuomet ir prasidėjo: visuomenė ypač greit sužinojo apie tai (čia pasigirsiu) ne be mano pastangų. Ogi atsitiko taip, jog po vieno vakaro, kuriame Konservatorijos teatrinio-režisūrinio kurso studentai skaitė kareivėlių atsiųstus nepaprastai graudžius laiškus, ką su jais išdarinėjo ir kareiviai ir vyresnieji karininkai. Taigi aš jau nebeištverdamas viso šito, nusileidau po renginio apačion, kur buvo telefonas-automatas, įmečiau 15 kapeikų vertės monetą ir pasiskambinau į Lietuvos Radiją – tokios populiarios laidos – skirtos studentams “Juventus” – vyriausiajai redaktorei ir klausiu – ką galėčiau iš žurnalistų pasikviesti į Profsąjungų Rūmuose vykstančius sensacingus vakarus? Man pasakė dviejų pagrindinių tos laidos vedėjų pavardes ir sako: “rinkitės – kuriam skambinsite” KLadangi kiekviena proga pasiklausydavau šių laidų sekmadieniais 11 valandą, nes man į Rūmus reikėdavo kaip tik 14 valandai prisistatyti ir jaugi paruošdinėti auditorijas vakariniams užsiėmimams. Taigi – pagalvojau ir sakau, tai norėčiau kreiptis į Virginijų Mičiulį ir kaip mat gavau jo telefoną, ir jau iš karto neuždelsdamas ir skambinu. Jis mane labai atidžiai išklauso ir netgi su savotišku džiaugsmu ir užsidegimu sutinka atvykti į artimiausią vakarą. Aš, žinoma, iš karto susitinku su pačiu Vytautu Kazlausku pranešdamas stulbinančią naujieną. Ir ką gi – da ne viskas – aš prieš pat renginį nusileidžiu laiptais žemyn nuo Tauro kalno ir pasuku į dešinę, kolei prieinu magnetinių įrašų juostų parduotuvę, atiduodu paskutinius turėtus pinigėlius ir su dviem ritėm skubiai patenkintas grįžtu į Rūmus, o netrukus pasirodo Virginijus Mičiulis ir jo kolegė Saulė Dautartaitė. Aš jaugi iš anksto buvau sutaręs su garso režisieriumi, jog tai įvyks, bet sako, pirma gauki profesoriaus Vytauto Kazlausko leidimą. Gerai – kaip mat gaunu ir ką gi – pirmyn – dabar arba niekada. Tai va, įrašėme ir atidaviau juostą, nes, supraskite patys, – tais laikais, nors ir paėjęs toli pertvarkos judėjimas, betgi visur pilna kgb šnipų, o čia dar reikia gauti Mičiuliui supratingų savo viršininkų palaikymo ir priedangos. Tiesa, sakant, tai kiek užtruko – mano juosta, kaip man vėliau pasakojo Saulė, – keliavo iš rankų į rankas kone per visą kolektyvą. Pagaliau sulaukiau išganingo Virginijaus skambučio: “Gintarai, – labai džiaugiuos, – turime palaikymą!”. Ir ką – iš tikrųjų prisistato mano drąsusis bičiulis Virginijus vieną tokį palankų vakarą ir tuomet viską įrašo į savo juostą. Ir štai pagaliau mudu su Mama namie klausome sekmadienį “Juventusą”. Viskas tiesiog puikiai ir gan profesionaliai sumontuota su įterptinais komentarais Virginijaus, po pirmojo tokio drąsaus – Mama tik mirkt man ir klausome tylėdami… Po to kai visuomenė stipriau atkreipė dėmesį, o ir drąsesni žurnalistai atsilankydavo, o čia tuoj pat susiorganizavo tų kareivėlių motinos ir net surengė kelių dienų atkreipiančiąją bado akciją palapinėje Katedros dabartinėje aikštėje.

 9. Kaip buvo padarytas ŠIO TŪKSTANTMEČIO ATRADIMAS? Kadaise Indų išminčius Mahatma Gandis Lietuvos studentui Antanui Poškai buvo pasakęs:” Žinau LIETUVĄ! Joje žmonės kalba kalba senesne už SANSKRITĄ!!!” O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBAI jau per 100 000 metų! Sužinojus tai, teko išeiti į pensiją ir iš naujo, ne skaityti, bet studijuoti, visus iki šiol skaitytus seniausiųjų kultūrų šaltinius! Tai ir Senąjį Testamentą, ir “Iliadą bei Odisėją”, ir indų šventąjį raštą “Mahabharatą”, ir daugelį kitų. Pasirodo, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, visus šaltinius (indų, majų, hetitų, graikų, Egipto, šumerų, žydų, arijų-baltų, kiniečių, japonų ir t.t.) galima “atrakinti”! Visi, mūsų laikus pasiekę šaltiniai, yra INFORMACIJA IŠ TOLIMIAUSIOS PRAEITIES! Būtent ši informacija man ir padėjo ATRASTI mokslo pasauliui iki šiol dar nežinomus TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS! O ATRADUS JUOS, buvo PAŽINTA – KAS ir KODĖL Žemėje vyko? Kas ir KODĖL VYKSTA? Kas ir kodėl VYKS?! – už 100, 500, 1000, ir 100 000 metų!!! Mat, visi geofiziniai procesai vyksta tam tikru periodiškumu!!!

 10. Diedas:

  Klausimas buvo ne apie rinkimų komitetus, bet dėl jų finansavimo.
  Kodėl jie išskirtiniai ir neprivalo atsiskaityti iš kur plaukia pinigai???
  O Matijošaičio populiarumas paremtas valdiškais, tai yra mūsų visų pinigais. Kaunas gauna neproporcingai daug lėšų palyginus su kitais miestais. Tiek ,kad miesto meras lengva ranka gali išleisti milijoną viešiesiems ryšiams, tai yra savęs šlovinimui.
  Už tiek pinigų Utenoje būtų išasfaltuotos duobėtos gatvės, pakeisti trinkelėmis seni šaligatviai.
  Bet mūsų miestas gauna trupinius.
  Kitas dalykas.
  Matyt Karbauskėlio reikalai visai sušvilpti, kad reikia dangstytis Lanzbergio Sąjųdžio laikų tikrom ir išgalvotom klaidom.
  Ir svarbiausia.
  Karbauskas prieš rinkimus prižadėjo tiek, kad visko atsimint negalima.
  Aplink ekonomika kyla, visoje Europoje vyksta pokyčiai, statomi fabrikai, tiesiami keliai, didėja algos, trūksta darbo jėgos, o Lietuvoje nevyksta niekas.
  Ir aišku kas kaltas.
  Netikęs gapadorius.
  Lietuviai visoje Europoje pagarsėję darbštumu ir laukiami visose darbovietėse kur tik apie mus žinoma,(Lietuvos žiniasklaidoje sumaišyti su mėšlu(vagys, girtuokliai paleistuvės)) namuose nereikalingi, nes vietoj ekonominio progreso gaspadorius pasirinko komisijėlių besikapstančių po nešvarius apatinius kūrimą ir tuščią skalambijimą būgnais, kurių garsas labai patinka Maskvai.

  • atmintis:

   Kaunas buvo puikiai beisibegejantis ir jei ne opozicijos A.Kupcinskui trukdziai, butu uzbaigta ir Autobusu stotis ir Panemunes tiltas bei daugybe kitu puikiu pradetu projektu Kaune ir miestas nebutu taip siaubingai sudarkytas kaip yra dabar….. Europos milijonus irgi karbai gavo pagal konservatoriu paruostus projektus ir programa Kaunui Nutylima kiek Kaunas tapo prasakolintas? Juk iki Matijosaicio&Co atejimo Kaunas skolu neturejo!. O ir valdo is tikruju ne Matijosaitis o ji “ispiarinusi” ir prastumusi pralobusiu tipu grupuote kurie savo veidus rodyti ,kazkodel tai nedrysta?! Juk sitas lepsis net sakinio sklandaus lietuviu kalba suregzti negeba – arba svaidosi “banaliukais” arba keikiasi….
   Siulau aplankyti Kauno Laisves aleja kuri tebera beveik istisai isknista o jokie darbai taip ir nepajudeje nuo birzelio menesio! Gerai kad bent Laisves alejos liepas pridenge ir apnuogintas ju saknis siek tiek zememis uzverte kadangi per karscius birzelio pradzioje jos stovejo apdziuvusiomis nuogomis saknimis ir jau tada pageltusiais lapais……. barbarizmas kazkoks!
   Raskite jus miesta Europoje kur sitaip idiotiskai butu “renovuojamas”?! Nerasit…..
   Kas trukde renovacija vykdyti po atkarpa ir skubiau????/ Juk Laisves aleja atrode tikrai neblogai o ir renovuota atkarpa nuo Soboro iki Mickeviciaus gatves tikrai ne ka geriau atrodo….

 11. Gerbiamas Ramūnai, laikas LIETUVOJE, KLIMATO KAITOS TEMA, organizuoti TARPTAUTINĘ KONFERENCIJĄ!!!
  Pasaulis be, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS, NIEKADA NEĮMINS – KAS GI ŽEMĖJE VYKSTA? KODĖL VYKSTA KLIMATO KAITA? KURIA KRYPTIMI ir KODĖL JI VYKSTA? KODĖL VANDENS LYGIS KYLA?!
  Į šiuos ir į daugelį kitų klausimų, atsakymai jau RASTI! PARAŠYTOS ir, šia tema, (už šeimos lėšas) išleistos kelios knygos! PASAULIS LAUKIA LIETUVOS ŽODŽIO!? TAMSTA, kaip jaunos kartos ir SEIMO atstovas, privalai imtis iniciatyvos, organizuoti viešą šių ATRADIMŲ PRISTATYMĄ! Mat, mūsų mokslininkai, šios problemos spręsti, nepajėgūs! O ji jau išviešinta! Deja, tiktai labai siauru, LIETUVOS mastu! Tamstai laikas išsivaduoti iš vis provokuojamų intrigų pinklių ir UŽSIIMTI TARPTAUTINIO MĄSTO PROBLEMOMIS!!!

 12. V-tojo saulės pusašio blyksėjimo atradėjas:

  Oi, kažkur pamečiau kuklumo dovaną.

 13. SENIAUSIAI ŽEMĖJE KALBAI GRESIA IŠNYKIMAS O TAMSTA KALBI APIE KUKLUMĄ?! SUPRANTAMA, KLIMATO KAITOS SUSTABDYTI NEĮMANOMA! TAI NE ŽMONIŲ VALIOJE! TAČIAU SENIAUSIOS KALBOS DĖKA, GALIMA DAR DAUG KĄ NAUDINGO PADARYTI IKI 2500 – ų METŲ! Tai metai, kai Šiauriniame ŽEMĖS PUSRUTULYJE ĮSIVYRAUS TIKTAI DIENA IR VASARA!!!!!!!!!! Ir tai tęsis ne vieną TŪKSTANTMETĮ!!!

 14. Gintaras Raulinaitis:

  O MAN PAVYKO ATSKLEISTI NUMEROLOGIJOJE TEORIŠKAI PAGRĮSTAS SKAIČIŲ TURĖTOJŲ CHARAKTERISTIKAS. ŽINIA, IR PRIEŠ MANE NEMAŽAI ATRASTA, NET NUO PITAGORO PRADEDANT, – KURIS TEIGĖ, JOG “SKAIČIAI VALDO PASAULĮ”. TAI ŠTAI, PAVYZDŽIUI, imkime – 25: “Aš žinau” (2), “Kad turiu”(5) tai, “Ko man reikia” (12+12+1=25 ; 1 – “Man reikia” – trečios pakopos pirmas skaitmuo pagal dvyliktainę sistemą), “Kad analitiškai (2+5=7) išspręsčiau uždavinį, kaip surasti geriausią išeitį”. Beje, pagal savo gimimo datos skaitmenų sumą – Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė yra 25 – tai žmonės analitikai ir tiek reiklūs, ir pretenzingi, jog sugeba “prisigaminti” priešų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: