I. Leliūgienė. Sveikinu su tarptautine socialinių pedagogų diena (0)

Prof. Irena Leliūgienė | Asmeninė nuotr.

Prof. Irena Leliūgienė | Asmeninė nuotr.

Spalio 2 dieną minime tarptautinę socialinių pedagogų diena. Brangūs edukologai – Lietuvos socialiniai pedagogai ir visi vertinantys šią specialybę.

Aš kaip socialinio pedagogo pareigybės įsteigimo pradininkė, ilgametė Kauno miesto Palemono vidurinės mokyklos direktorė, nusipelniusi Lietuvos mokytoja, dabartinėje gimnazijoje ir Lietuvos vidurinėse mokyklose 1989 m. – 1992 m. vykusio tarptautinio ugdomojo eksperimento išdavoje, nuoširdžiai sveikinu Jus visus ir visas mūsų pasiaukojančiai dirbančias labai aukštos kvalifikacijos šiuolaikinio parengimo specialistus su Profesine švente.

Didžiuokitės savo specialybės šlovinga praeitimi, kuriai dar 1933 metais senojo Vytauto Didžiojo Universiteto profesorius Rektorius Stasys Šalkauskis, skaitydamas studentams filologijos / teologijos fakultete Visuomeninio auklėjimo kursą, jau tada padėjo tvirtus teorinius pagrindus socialines pedagogikos kaip akademines disciplinos tapsmui Lietuvoje. Šią profesinės šventės dieną, nulenkime žemai galvas ir kitiems žymiems šviesios atminties mokslininkams – Valstybinio Vilniaus pedagoginio instituto vėliau universiteto dabartinio Lietuvos edukologijos universiteto rektoriui Jonui Laužikui, kuris taip pat 1933 metais išleido savo knygą – „Aplinka ir žmogus, kurioje sudėti akcentai Socialines aplinkos, kaip svarbiausio vaiku socializacijos veiksmo reikšmei“. Padėkokime šviesios atminties profesoriui, Šiaulių pedagoginio instituto dabartinio universiteto rektoriui Juozui Vaitkevičiui, kuris vienintelis sovietiniu laikotarpiu, kai apie socialine pedagogika dar niekas nekalbėjo, 1988 metais išleido monografija „Socialines pedagogikos bruožai“, o 1995 metais Profesorius išleido pirmąjį mums skirta vadovėlį „Socialines pedagogikos pagrindai“. 

Šiandien su didele pagarba prisiminkime šviesios atminties Profesorių Bronislovą Bitiną, kurio iniciatyva Vilniaus pedagoginio universitete dabartinio Lietuvos edukologijos universitete 1992 metais pirmą kartą Lietuvos istorijoje pradėti ruošti sudvejintos profesijos specialistai- socialiniais pedagogas- istorijos mokytojas, šviesios atminties Zenoną Bajoriūną, Vladą Rajecką, profesorius emiritus Magdaleną Karčiauskienę, Marijoną Barkauskaitę, Alvyrą Martišauskienę. Labai malonu, kad minėti garbių profesorių socialines pedagogikos kaip mokslo ir akademines disciplinos vystymo idėjas dvidešimt penki metus sėkmingai vysto ir puoselėja buvusi ilgametė Vilniaus pedagoginio universiteto dabartinio Lietuvos edukologijos universiteto socialines pedagogikos katedros vedėja, socialines komunikacijos instituto steigėja ir direktorė, vėliau Socialinės edukacijos fakulteto Tarybos pirmininkė, labai energinga ir komunikabili mokslininkė profesorė alumnė Giedrė Kvieskienė (Pronckutė), ir kiti alumnai – profesorė Valdonė Indrašienė, profesorė Odeta Merfildaitė, docentas mokslų daktaras Romas Prakapas, profesorė Rita Aleknaitė Bieliauskienė, docentė mokslų daktarė Sigita Burvytė, alumnė profesorė Loreta Žadeikaitė, mokslų daktarė Giedrė Misiūnienė, mokslų daktaras Rolandas Zuoza, profesorė Liuda Rupšienė, profesorė Elvyra Acienė ir daugelis kitų.

Taigi gerbkite savo, kaip specialistai, aristokratiškas šaknis ir studijuokime jų intelektini palikimą. Daugiau, orumo, drąsos, principingumo ir atkaklumo ginant savo profesijos švarumą ir grynumą, ne leiskite savo profesijos pareigybės iškreipti, ne tapkite vergais tų, kurie nieko nenutuokia apie Jūs specialybę, netapkite ugdymo įstaigų budėtojais, tarnautojais ar dalykų mokytojų vaduotojais,  ir techniniais darbuotojais. Jūsų socialinių pedagogų tikslas šventai vykdyti savo, kaip specialisto pareigą, laikantis tarptautinio socialinio pedagogo etikos kodekso, Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, būti vaiko advokatu. Šį sunkų Jūsų kaip specialistų, socialinių pedagogų darbą tikiu įvertins Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija.

Pagarbiai
Mykolo Romerio universiteto afelijuota profesorė, Valstybinio Vilniaus pedagoginio instituto vėliau universiteto dabartinio Lietuvos edukologijos universiteto alumnė

Irena Leliūgienė.

Kategorijos: Laiškai Alkui, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: