Naujus mokytojus į mokyklas savivaldybės vilioja būstu ir stipendijomis (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Motyvacines priemones naujiems mokytojams į mokyklas pritraukti taiko beveik trečdalis Lietuvos savivaldybių. Jie dažniausiai aprūpinami būstu, jiems mokamos stipendijos ir finansuojamos studijos, teikiamos darželio lengvatos jų vaikams, sudaromas tinkamas darbo krūvis ir sąlygos, teikiamos metų mokytojo nominacijos. Tai parodė Švietimo ir mokslo ministerijos atlikta savivaldybių apklausa, kurioje dalyvavo  59 savivaldybės iš 60.

Daugiausia motyvacinių priemonių naudoja Panevėžio miesto ir rajono, taip pat Ukmergės savivaldybės. 

Ignalinos ir  Kupiškio rajonų, Neringos savivaldybės naujiems mokytojams išnuomoja arba suteikia būstą. Lazdijų, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės būsimiesiems mokytojams skiria stipendijas. Kauno miesto savivaldybė finansuoja 1-erių metų pedagogines studijas mokyklose norintiems dirbti aukštųjų mokyklų dėstytojams.

Molėtų, Vilniaus rajono savivaldybės rūpinasi, kad naujiems pedagogams būtų skiriamas tinkamas darbo krūvis, sudarytos geros darbo sąlygos. Klaipėdos rajono ir Šilalės savivaldybės bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis kviesdamos studentus atlikti praktikas.

„Pritraukti naujus mokytojus į mokyklas jiems pasiūlant papildomas motyvacines priemones labai svarbu toms savivaldybėms, kuriose mokytojų trūksta ar trūks ateityje. Ir tai nėra vien tik materialinis skatinimas, žmogiškas rūpestis dėl naujo mokytojo gerovės rodo, kad jis yra laukiamas ir vertinimas. Savivaldybių skaičius, kurios imasi motyvacinių veiksmų, didėja“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Savivaldybės taip pat materialine pagalba – apmokamos būsto, kelionės į darbą, persikėlimo, kitos išlaidos – skatina mokyklose jau dirbančius mokytojus – ją teikia beveik trečdalis (27 proc.) arba 16 savivaldybių.

Jau dirbantiems mokyklose mokytojams apmokamos nuomojamo būsto nuomos išlaidos – tai daro Ignalinos, Kupiškio, Panevėžio miesto, Neringos ir Visagino savivaldybės. Taip pat kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos, mokama vienkartinė parama persikėlimo išlaidoms kompensuoti. 40 savivaldybių nurodė, kad jose gyvenančios jaunos mokytojų šeimos gali pasinaudoti pirmojo būsto įsigijimui skirta subsidija. 

Tačiau du trečdaliai (71 proc.), arba 42 savivaldybės atsakė netaikančios jokių priemonių, kad būtų pritraukta naujų mokytojų į laisvas darbo vietas. Iš jų 12 proc. savivaldybių nurodė, kad visos darbo vietos užimtos, todėl naujų mokytojų pritraukti nėra poreikio. Netoli Vilniaus esanti Švenčionių savivaldybė teigia, kad kiekviename konkurse mokytojo vietai užimti dalyvauja po keletą kandidatų, tad specialioms priemonėms taikyti nėra būtinybės.

Kasmet į mokyklas ateina apie 70 jaunų mokytojų, o savo profesinę karjerą baigia per 700 mokytojų, vidutinis mokytojų amžius šalyje – 50  metų.  

motyvacinės priemonės

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: