2019 m. Taikos duona bus kepama Lietuvoje (0)

Projektas „Taikos duona“ Europoje | zum.lt nuotr.

Projektas „Taikos duona“ Europoje | zum.lt nuotr.

Renginys „Taikos duona“ Europoje vyksta jau penktus metus. Šiemet jo rengėjai sovietmečiu už „geležinės uždangos“ buvusių vienuolikos valstybių žemės ūkio ministrus ir įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovus pakvietė į Latviją ir Estiją. 2019 m. Taikos duona bus kepama Lietuvoje.

Minėtasis renginys Vokietijos pastangomis pradėtas rengti nuo 2014 metų, kai buvo minimos Berlyno sienos, skyrusios Rytų ir Vakarų pasaulius, 25-osios griuvimo metinės. Šios sienos teritorijoje, vadinamojoje  „mirties linijoje“, buvo išauginti rugiai, o jų sėklos vėliau pasėtos Centrinės ir Rytų Europos valstybėse, kurios įstojo į ES po 1989 metų. Tai –  Bulgarija, Čekija, Estija, Kroatija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

Pirmoji Taikos duona buvo iškepta Berlyne. Visų renginyje dalyvavusių šalių atstovai nusprendė šį renginį tęsti bei taip dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį, kaip svarbu saugoti taiką žemėje. O jos išsaugojimas yra tiesiogiai susijęs su tvaraus žemės ūkio plėtra.

Dabar kasmet vienoje iš šių „Taikos duonos“ asociacijai priklausančių valstybių vyksta susitikimas, kurį lydi ne tik forumas „Taika ir žemės ūkis“, bet ir Taikos duonos kepimas iš specialiai šiai progai visose šalyse užaugintų grūdų. Lietuvoje Taikos duonai skirti iš Vokietijos atkeliavę rugiai „Borellus“ kartu su lietuviška veisle „Virgiai“ buvo auginami Augalininkystės tarnybos Kauno augalų veislių tyrimo skyriuje.

Renginyje „Taikos duona“ bus surengtas forumas, kuriame bus aptarti įvairūs ES žemės ūkiui ir jo ateičiai svarbūs klausimai. Šiemet Estijoje ir Latvijoje pagrindinė pokalbio tema bus „Regioninis ir tarptautinis bendradarbiavimas“.

„Duona mūsų kultūrose reiškia ne tik maistą, bet primena ir darbą bei kantrybę. Kalbėdami apie taikos duoną mes kalbame apie žemės ūkį, kuris  vienas iš minkštojo saugumo garantų. Saugumą mes stiprinam užtikrindami sąžiningas konkurencines sąlygas Europos ūkininkams, ne tik maitinantiems savo tautas, bet ir puoselėjantiems kaimo idėją. Atsakomybę už taiką ir gerovę nešame visi, todėl svarbu kalbėtis, klausytis ir suprasti vieniems kitus, išsaugant ir puoselėjant mūsų bendras vertybes“, – sakė Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, kviesdamas konferencijos dalyvius kitais metais pratęsti diskusijas ir bendravimą Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: