V. Vižinis. Kiek man skauda, kad Lietuvoje išžudyti žydai? (28)

Valdas Vižinis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Valdas Vižinis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Perskaitęs Indrės Makaraitytės straipsnį „Kiek tau skauda, kad Lietuvoje išžudyti žydai?“ LRT portale prisiverčiau pabandyti suprasti, kiek man skauda, kad Lietuvoje išžudyti žydai. Ir noriu pasidžiaugti. Straipsnis laiku ir turintis valstybinę reikšmę. Vėl išvardijamas ramybės neduodantis žydus žudžiusių ar prisidėjusių sąrašas. Kaip tapo jau įprasta, pagerbtų, paguldžiusių galvas tėvynainių už Lietuvą. Iliustracijai kaip ir dera įdėta Prezidentės nuotrauka. Kaip kitaip? Rašė ne bet kas, o kapitalistinio darbo didvyrė ir prezidentės medalininkė.

Liepė man išgyventi jausmą.

Tai atsakysiu poniai Indrei taip. Siaubinga, nes skausmo nejaučiu. Neišgyvenu to jausmo. Nesu toks gilus žmogus kaip jūs. Nesugebėjau ir kol kas nesugebu.

Štai lietuvių tremtis, partizanų žudymus, lietuvių kankynes, Vanago, Rainių… ir juk dabar rašyti ramiai negaliu, o žydų ne.

O jau visai nepolitkorektiškai: nepriklausomybės aušroje dar rasdavo dienos šviesą NKVD-istų sąrašai, Indre. Buvo daug, ypač apie Rainius. Manote ten daugumoje lietuvių pavardės. Manote – tai lietuviai ėjo tarnauti sovietams, o sovietai pasitikėjo lietuviais?? Pasinagrinėkite, kas ėjo tarnauti sovietams ir kuo jie pasitikėjo. Kam pavesdavo vadovaut operacijoms su partizanais. Užmeskite akį į kankintojų sąrašą.

Ir niekad nesugebėsiu jausti, kol tokie kaip jūs nuolat pirštu baksnosite pirštu į krūtinę priekaištaudami – kiek turi skausmo ir lietuviai žudė žydus.

Nes pirmiausia mintyse pradedu atsakinėti jums vaizdiniais ir artimų žmonių liudijimais. Ne faktais ar skaičiais.

Nes kai kurie žurnalistai ir politikai kraunasi politinius pelnus. Nes rašytojams ši tema buvo pasidariusi tikra aukso gysla. Nes kai kurie žydai gyvenantys Lietuvoje stengiasi palaikyti temą, formuodami savo visuomeninį svorį ir pragyvenimo šaltinį.

Galiausiai prieš lendant manęs auklėti: turėjau draugą Levą Ritvą, atstačiau sodybą, kurioje buvo slepiami žydai broliai Vaineriai, lygiai taip pat drėksta akys klausantis Gataučių kaimo žmonių pas Kulbius besislapsčiusią žydaitę, negaliu iki šiol ramiai žiūrėti nei Šindlerio sąrašo, nei Pianisto… ir didžiuojuosi Pasaulio teisuoliais lietuviais.

Todėl kai tik koks nors mane pradeda politiškai teisingai „graudenti“ žydų likimu, galiu ir atgal pagraudenti „lietuvių“.

Dėl grįžtamo ryšio. Propagandistams atgalinis ryšys nereikalingas. Jie transliuoja tik į vieną pusę. Todėl Indrė man neatrašys.

Argumentą – kas tu toks, kad su tavim kalbėčiausi, tiesiog atmetu. Indrė ne tokia. Tikiu.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. neziniukas:

  Kiek mums skauda ,kad visi girdedami suvius dziaugesi ,kad nestovi greta ju ? Kiek mums skauda , kad jie siandien finansuoja rasyti mokancius ubagus ?

 2. Algimantas Zolubas:

  Pasaulio tautų teisuolio vardas – tai garbės vardas, kurį suteikia Izraelio valstybė kitų šalių piliečiams, gelbėjusiems holokausto aukas. Toks vardas jau suteiktas apie 1000 Lietuvos piliečių. Ir nežinomas nei vienas žydo vardas, kuris, turėdamas kokią galimybę, būtų gelbėjęs nuo sovietinio ar nacių genocido lietuvius.

  Jei autorius savo tvirtinimu būtų prisidėjęs prie Makaraitytės akivaizdžiai pataikaujančios partizanų niekintojams nuomonės, jo tvirtinimas būtų sumeluotas.

  „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8,32). Geriau karti tiesa, nei saldus melas.

 3. Dronas:

  Tiesiai įvardijama, tiems kur kaltina neskauda, jie siekia savo asmeninių tikslų. Žydų žudynių tema tapo pelningu verslu. Beje antro pasaulinio karo metu, žuvo apie 65 milijonus žmonių. Nesuskaičiuojamas kiekis tapo luošiais. Tiek fiziniais tiek dvasiniais. Komunistai nužudė dar dar daugiau nei naciai. Bet dėl komunistinių nusikaltimų, panašu niekam neskauda. Atvirkščiai, iš vakarų kairės, girdisi pasisakymai, kad visus kurie prieš juos, neblogai būtu į gulagus sukišti. Aš nejuokauju. Tai leftistam atrodo normalu ir priimtina. Jie nesigėdina to atvirai sakyt, nebijo persekiot oponentų vaikus, jiems grasint. Ir jie paskui, kažką bando kaltint? Dengiasi teisuolių kaukėm ir kaltina, kaltina, kaltina. Kaltina tuos kur be kaltės, kaltina tik tam, kad išplėšt riebesnį kąsnį. Pasišlykštėtina.

 4. Indre, man jau 80 metų SKAUDA, kai 1940 metais, rusams atėjus į Šiaulius, mano TĖVELĮ, išmetė iš darbo ir į jo vietą pasodino TĖVELIO padėjėju dirbusį žydą. Koks likimas buvo žydo, nežinau, Tačiau KGB archyvai liudija, kad mano TĖVELIS etapais buvo – Latvijos – Novosibirsko kalėjime, o vėliau ir ARHANGELSKO kasyklose. UŽ KĄ, Indre?!

  • ŠARŪNAS:

   Indre niekad ir neatsakys. Nes ji, kaip nebūtų apmaudu ir skaudu, pagaliau pasirodė esanti politinė šliurė, dergianti dorus Lietuvos patriotus, paguldžiusius galvą už Lietuvos laisvę. Ir dabar tokios politinės šliurės, kaip Indrė, Linkevičius, žydelis Vinokuras naudojasi laisvos Lietuvos gėriu. Bet ką norėti – išgamų buvo visais laikais, tik dabar jie dauginasi kaip tarakonai…

 5. Antanas:

  Senovės Romos teisininkai susidūrę su painiomis bylomis keldavo klausimą “Cui prodest?” (lot. – kam naudinga). Manyčiau, kad ir šiuo, “žydų klausimu”, reikėtų klausti, kam naudinga visa ši erzelynė (praėjus tiek metų po karo!) apie lietuvius kaip žydšaudžių tautą? Tarp kitko, Lenkijoje yra įstatymiškai uždrausta kaltinti lenkus dėl holokausto, nes tuo metu Lenkija, beje, kaip ir Lietuva buvo okupuota nacistinės Vokietijos ir nacių okupantai vykdė holokausto politiką. Logiška? Manau, kad taip! Kas su tuo nesutinka, tegul pirmas meta į mane akmenį…

 6. Indrei ir ne tik:

  Indrė per daug jauna, per mažai skaito ir gilinasi į sudėtingą tarpukario ir pokario laikotarpį. Ji, kaip visi jauni politologai, ir ne tik jie, per daug įtakojami šiandieninės propogandos, kurioje yra varoma tik į vienus vartus – lietuviai šaudė žydus. Nežinau, ar jiems neįdomu,sužinoti, ar nepatogu liesti ir išsinagrinėti kruopščiau kaip viskas vyko tuo sudėtingu metu, bet šį klausimą stengiamasi apeiti ir atsakymas būna vienas – kalti tik lietuviai. Taip nebūna, kad kalti tik vieni, reikia žinoti tiesą apie lietuvių trėmimus, kalinimus ir kankinimus, kad ten prisidėjo ir žydų tautybės žmonės – tai paliudija žydiškos pavardės. Šiandien ši tema nuolatos eskaluojama tiek kai kurių žydų, tiek lietuvių, tokių, kaip Ivaškevičius, Vanagaitė ir kitų. Tikslas – nepilnavertiškumo įkalimas visai Tautai, gniuždymas iš vidaus, supriešinimas visais būdais, istorijos sufabrikavimas ir visų didvyrių pavertimas niekšais. Pagalvokime – ar tai kelias ir kur link vedantis?

  • Žemyna:

   Pasroviui visada naudingiau, nei prieš srovę. Dar komjaunuoliai – būsimieji liberalai tai žinojo

  • Žemaitukė:

   Pritariu. Ta Makaraitytė varo ant savo tautos, kaip išdavikė. Joje pykčio daug, o išminties mažai, bet ji gal ir nebūtina, kai rašinėji už pinigus. Kažin kodėl prieš karą daugybėje Lietuvos miestelių žydų populiacija buvo gausesnė, nei lietuvių ir daugybę metų vieni su kitais sutarė? Manau, jei nepalankios būtų buvusios sąlygos, žydų nebūtų tiek prisiveisę. Ir kaip taip nutiko, kad naciams atėjus, lietuviai juos pradėjo naikint? Jei taip, reiškia buvo lietuviams labai prasikaltę – NKVD-istai žydai išdavinėjo ir žudė lietuvius partizanus, jų artimuosius bei šiaip buvo komunizmo nešėjai. Susiraskite kad ir tokią knygą ”NKVD -istinė kariuomenė Lietuvoje”, ten beveik visos NKVD -istų nuotraukos vien žydeliai…

   • ŠARŪNAS:

    ŽEMAITUKĖ DARO VIENĄ DIDELĘ KLAIDĄ ” naciams atėjus. NACIAI NEATĖJO – JIE OKUPAVO LIETUVĄ. DABAR TIE TAUTOS IŠGAMOS IRGI PRADĖJO NAUDOTI TERMINĄ – “NACIMS ATĖJUS”., O NE OKUPAVUS LIETUVĄ. TAIP TOKIE BANDO IŠ TAUTOS, YPAČ JAUNIMO SĄMONĖS, IŠSTUMTI TERMINĄ “SOVIETINĖ OKUPACIJA”. NEPASIDUOKIME TAI PROPAGANDINEI IŠMONEI.

 7. ANTANAI! Tamsta visiškai teisus! Analogišką įstatymą turi priimti ir Lietuvos parlamentas!

 8. Ačiū už puikų straipsnį:

  Antanai, Jūsų nuostabiausias komentaras. Lietuviai seniai turėjo užčiaupti burną visokioms makaraitytėms, priimdami įstatymą, draudžiantį kaltinti lietuvius holokaustu. Ir ačiū Vižiniui už išsakytą tiesą – visa Lietuva nuklota lietuvių partizanų kaulais, o mes verčiami skaudintis dėl svetimtaučių, kurie vykdė represijas. Pagaliau bent vienas drąsus vyras pasakė parsidavusioms ožkoms – mums neskauda!

 9. pušis:

  Ar žydams skauda dėl išžudytų tauriausių lietuvių, dėl todesų, raslanų, dušanskių, klipaičių, komodaičių, slavinų, vicų, berkovičių, bidinskių ir panašių niekšų siautėjimo. Ar jiems skauda dėl to, kad ne vienas toks, išmirkęs lietuvių kraujyje, Izraelyje gavo apsaugą nuo teisingumo ir be sąžinės graužimo nugyveno likusius metus? Ar jiems skauda dėl kolaboravimo su sovietiniais okupantais, dėl trėmimų ir kankinimų, dėl veiklos NKVD, KGB? Ar skauda dėl jų niekšybių? Ar skauda dėl mūsų tautos didvyrių, jau nebegalinčių apsiginti, šmeižimo ir drabstymo purvais? Ar skauda dėl žydų neapykantos lietuviams (kai kam iš dabartinių žydų veikėjų derėtų prisiminti kaip atviru tekstu liejo neapykantą lietuviams dar nepriklausomybės pradžioje)? Ar gėda dėl privilegijuotai gaunamos kažkelintos Lietuvos pilietybės, pažeidžiant konstituciją? Ar po visų šitų riksmų vėl pasipils reikalavimai daugiau privilegijų, ne lietuvių atimtų turtų, pinigų, dar kažko? Toks savotiškas reketas. Bandymas įkalti kolektyvinę kaltę, naikinti lietuvių tautinį orumą, pasiekti išskirtinės padėties aukščiau visko ir visų?
  Paritetas turi būti visur. Gal derėtų pirma susiskaičiuoti savo nusikaltėlius ir nedaryti didvyrių iš brancovskajų. Pagarbos nusipelno padorūs. Ne vieną tokį surastų savo tarpe, bet kokia iš jų nauda, tyliai dirbo, kūrė. Nesusikraus iš jų nei politinio, nei kitokio kapitalo.
  O šabesgojais jie visada naudosis. Paprasčiau ir veiksmingiau svetimom rankom žarijas žarstyt.

 10. lietuve:

  Paklausykite žydų viešo prisipažinimo (jeigu neištrintas). mediateka.lt – istorijos detektyvai 2016 08 04 – 17ta – 20 ta minutė. Kaip sakant, visi šitą žinom, bet vis tiek dar atsirandą tų, kuriems žydelių gaila.

 11. Skalvis:

  O gal, tiesiog: kaip žinia, iki karo miestuose ir mėsteliuose lietuvis buvo vidutiniškai tik apie kas aštuntas- dešimtas. Dabar tai yra miestų ir miestelių senamiesčiai. Tai va: širdies skausmui numalšinti geriausias vaistas būtų tuos senamiesčius gražinti iki kariniams šeimininkams, arba , bent jau, išmokėti riebias kompensacijas. Kad ir kokiai tai Šeimininko organizacijai. Tai ar skauda ?

 12. jo:

  Galėčiau atleisti jų praeities tarnavimą sovietams, tarnavimą NKVD ir užmiršti tuos jų nusikaltimus prieš Lietuvą, bet jie patys, nuolat išsigalvodami lietuvių tautos kaltes, neleidžia to padaryti. Įdomiausia, kad SSRS okupacijos laikais buvo ramu ir tylu – jokių kaltinimų nei Sovietų Sąjungai, nei „Tarybų Lietuvai“ jie neturėjo. O dabar, kai Lietuva tapo nepriklausoma, pasirodo, kad sovietai nusikaltėlių neišaiškino ir nenubaudė? Sovietų jie nekaltino. O dabar dėl to kalta Lietuva ir lietuvių tauta? Tai kas gi pasikeitė ir iššaukė puolimą prieš Lietuvą? Pasikeitė, tas, kad baigėsi Rusijos okupacija, Lietuva atkūrė valstybingumą. Štai tas ir nepatinka šio propagandinio puolimo prieš Lietuvą užsakovams. Akivaizdu, kad visos šitos propagandos prieš Lietuvą motyvacija ateina iš Kremliaus osvoboditelių, kurie Lietuvos valstybę ir Lietuvių tautą juodina jiems įprastais metodais – vadindami fašistais, aptepliodami hitlerininkų nusikaltimais, o Lietuvos pasipriešinimą sovietų okupacijai vadina Hitlerio karo prieš SSRS dalimi.

  • Antanas:

   Kažin, kokios tautybės žmonės sukėlė tą revoliucinį šurmulį pasaulyje, o taip pat Rusijoje ir Lietuvoje? Ar tik ne lietuviai, kurių pavardės buvo marksai, trockiai, kamenevai, zinovjevai, urickiai, sverdlovai, todesai, madeiskerytės ir t.t.?!

 13. Arūnas:

  kad galėčiau vertinti “gojų” veiksmus žydų atžvilgiu, man kyla, kilo ir kils vienas klausimas iki kol negausiu atsakymo iš pačių žydų. Kaip jie vertina todesų, raslanų, dušanskių, klipaičių, komodaičių, slavinų, vicų, berkovičių, bidinskių ir kitų jų raudonųjų tautiečių , o taip pat getų policininkų ir judenrato veiksmus, kiek jų pasmerkė ir kiek jų nuteisė? Tada galėsiu spręsti apie tautos nuoširdumą, tik tada galėsiu vertinti savo tautiečių veiksmus. O dabar žaidimas į vienus vartus…

 14. Komunistiniai kolaborantai:

  Makaraitytė , Jakilaitis, Miliūtė, Vanagaitė ,kiti, yra finansuojami išvyto iš Vengrijos valstybės pamatų griovėjo,Sorošo mašnos. valstybinės , mūsų pinigais apmokamos televizijos darbuotojai varo užsienio propagandą,kuri yra tiesiogiai nukreipta nuolatiniam Lietuvių tautos žeminimui.Kasmet, vis iš naujo eskaluojamas esą buvęs lietuvių kolaboravimas su vokiečiais.
  Betgi žydai masiškai kolaboravo su komunistais, netgi buvo komunistų partijos vadais.Dalyvavo masinėse įvairių tautų žmonių žudynėse ir trėmimuose.Mes tylime.Šita gauja loja nesustodama, nes jiems už tai gerai moka.Turime pasakyti , kad jie pagaliau užsičiauptų.

 15. Dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą KRUPO (vokiečių žydo) firmą pradėjo gaminti ne tiktai karo techniką bet ir KREMATORIUMUS!? KAM?! Prieš kąrą didžiausių valstybių vadovais buvo žydai. Beje, bankininkai išimtinai buvo žydai! Suprantama, didžiausią pelną. nuo karo, gavo bankininkai! Mat, žemesnės žydų kastos auksas, liko aukščiausios žydų kastos – LEVITŲ kišenėse. Netenka abejoti, kad ir “šaršalą”, dėl genocodo, kelia ne eiliniai žydai!?

 16. T0mas J.:

  Kaip suprantu, Makaraitytė nori kad aš asmeniškai jausčiausi kaltas?! Mano broliai ir seserys taip pat? Mano vaikai? Už tai, kas vyko prieš prieš 80 metų?
  Ne!! To nebus!
  Kai žmogus kaltas, tada jis yra NUOLANKUS į tam tikrą konkrečią pusę. Neobjektyvus ir pažeidžiamas. Manau, kad Makaraitytės straipsnių užsakovai to ir siekia.
  Izraeliečiai siekia, kad pasaulio visuomenėje pasipiktinimas dėl žydų valstybės plėtimosi okupacijų būdu neperžengtų tam tikros ribos, ir dėl šio tikslo dirba daug ir atkakliai daugybėje pasauliuo šalių, nes tas PLĖTIMASIS dar nė neįpusėjo..

 17. Bent kiek susipažinusiems ne tiktai su LIETUVOS bet ir kitų tautų, tame tarpe ir ŽYDŲ, praeitimi, negalime nepastebėti, kad jau nuo 6-jo t.pr.m.e., žydai turėjo problemą su bendravimu. Tai susieta su tuo, kad jie pripažįsta tiktai vieną dievą! Kitos gi seniausios kultūros, tame tarpe ir LIETUVIAI, kaip taisyklė, turėjo daugelį dievų! Todėl, dar prieš 6000 metų, žydai buvo išprašyti iš ŠUMERŲ krašto, Vėliau – iš Persijos, dar vėliau- iš Egipto, iš Romos, iš Ispanijos. Būtent tuo metu žydus priglaudė Vytautas…….

 18. Angelė:

  Visa širdimi pritariu autoriui.Teisingos mintys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: