A. Stonio filmas apdovanotas Gruzijoje (1)

A. Stonio ir K. Briede filmas „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

A. Stonio ir K. Briede filmas „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Tarptautiniame kino renginyje Batumyje, (Gruzijoje) naujausias režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Laiko tiltai“ buvo ypatingai įvertintas renginio žiuri. Filmas buvo apdovanotas specialiuoju žiuri prizu, o žiūrovai negailėjo pagyrimų lietuvių režisieriaus darbui.

Šių metų renginio žiuri sudarė autoritetinga kino kūrėjų ir kino teoretikų komisija. Joje dalyvavo garsus rusų režisierius Vitalijus Manskis, artimas legendinio režisieriaus Sergejaus Paradžanovo draugas, fotografas, Paradžanovo muziejaus Jerevane įkūrėjas ir vadovas Zavenas Sargsyanas.Po filmo premjeros, Z. Sargsyanas, sulaužydamas nerašytas žiuri elgesio taisykles, išsakė savo susižavėjimą filmu „Laiko tiltai“, ypatingai pabrėždamas filmo kinematografiškumą. Jis pastebėjo, kad filmas kalba žymiai plačiau, nei tik apie poetinę Baltijos dokumentiką, bet giliai paliečia amžinuosius gyvenimo, mirties, žmogaus laikinumo žemėje klausimus.

Anot režisieriaus A. Stonio – sulaukti gražių žodžių ir įvertinimo Sakartvele jam ypatingai malonu, nes ši šalis jam be galo svarbi ir artima. „Batumio renginyje esu antrą kartą. Prieš metus dalyvavau renginio žiuri. Galiu tik žavėtis rengėjų gebėjimu sudaryti aukščiausio lygio programą, kurioje kiekvienas filmas yra vertas aukščiausio apdovanojimo,“ – sako A. Stonys.

A. Stonio ir K. Briede filmas „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

A. Stonio ir K. Briede filmas „Laiko tiltai“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Tarptautinis Batumi Kino renginys – vienas iš nedaugelio renginių pasaulyje, ypatingą dėmesį skiriantis kino ieškojimamas, kino kalbai ir kinematografinei filmų išraiškai. Jame kasmet apsilanko pasaulinio kino žvaigždės. Renginyje prizus yra gavę tokie kūrėjai, kaip Otaras Džoseliani (Otaras Josseliani), Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), Aleksandras Rechviašvili, Iraklis Kvirikadze ir kiti.

Po šio renginio, A. Stonio filmas, kurio pasaulinė premjera vasarą įvyko tarptautiniame Karlovy Vary renginyje toliau tęsia savo kelionę po pasaulį. Anot režisieriaus, labai įdomu, kad tarptautinė publika taip šiltai priima jo, drauge su latvių režisiere Kristine Briede, sukurtą kinematografinę poemą apie laiką, kiną ir Baltijos šalių kino poetus.

Lietuvių žiūrovams filmas bus pristatytas jau šį rudenį.

Filmas „Laiko tiltai“ – bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija) bei parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino institutas, prestižiniai Europos kino fondai Eurimage ir Media, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: