Spanguolių ir spanguoliautojų šiemet perpus mažiau (0)

 vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Sausa ir karšta vasara pašykštėjo spanguolių derliaus. Šį pirmadienį baigėsi oficialus spanguoliavimo laikotarpis Žuvinto rezervato pelkėje. Išimtinai vietos gyventojams jis galioja tris dienas per metus: vieną rugsėjo mėnesio savaitgalį ir pirmadienį.  

Galima drąsiai teigti – karšta ir sausa vasara yra netinkamas derinys spanguolėms. Pavienės uogos raudonuoja tik kai kuriose pelkės vietose, o ištisuose plotuose, kurie kasmet vietos žmonių su leidimais uogaujami  – ant išbalusių kiminų tik spanguolių lapeliai. Dalis šiųmetinių uogų kažkokios pernokę ir ėmusios pūti. Ką gi, kiti metai gal bus derlingesni, o tetervinams, pelkės žvėreliams, ar krankliams kurie maitinasi šiomis uogomis teks tenkintis tuo, kas yra.

Tradiciškai Žuvinte trumpai leidžiama pasiuogauti ir vietiniams žmonėms – trejetą dienų, bet ir tų užtenka papildyti atsargas ar net į turgų nunešti. Tokių leidimų dar prieš dešimtmetį buvo išduodama iki pustrečio šimto. Šįmet leidimus pasiėmė vos 110 vietinių gyventojų. Atrodo, pamažu nyksta uogavimo tradicijos ir poreikis, o ir naujų uogautojų beveik neatsiranda.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: