Žemės ūkio ministerija siūlo leisti sumedžioti du kartus daugiau vilkų (5)

 zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

Rudenį vilkai moko savo paūgėjusius jauniklius medžioti, todėl ūkininkai patiria vis daugiau jų išpuolių ir skaičiuoja didžiulius nuostolius. Žemės ūkio ministerija siekia, kad vilkų būtų sumedžiojama du kartus daugiau, o ūkininkų patirtų nuostolių atlyginimo tvarka – tobulinama.

Palyginus 2015 m. su 2017 m., papjautų gyvulių skaičius išaugo 28 proc. Žemės ūkio ministerija siekia, kad vilkų būtų galima sumedžioti du kartus daugiau negu dabar. „Ūkininkai imasi visų įmanomų priemonių, tačiau jos gaujomis plėšikaujančių vilkų nesulaiko. Šie plėšrūnai vadinami miško sanitarais, bet jie jau tampa vis aktyvesni sveikų ūkio gyvūnų „gydytojai“. Kiekviena gyvūnų rūšis turi teisę gyventi, tačiau ne kitos rūšies sąskaita“, – situaciją apibūdina žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.  

Į Žemės ūkio ministeriją plaukia nusiskundimai iš skirtingų Lietuvos rajonų ūkininkų dėl vilkų daromos žalos naminiams gyvūnams. VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis per 2015 metus Lietuvoje laukiniai gyvūnai papjovė 1323 ūkinius gyvūnus, 2016 m. – 1453, 2017 m. – 1845. Šie metai toli gražu dar nesibaigė, o šalies ūkiai jau neteko 1135 gyvūnų: 932 avių, 167 galvijų, 36 ožkų.  

Ūkininkai stengiasi saugoti savo gyvulius: stato apsaugines tvoras, nušienauja žolę, bet tai nepadeda  – vilkai vis tiek užpuola avis ar kitus gyvulius, jų augintojai patiria tūkstantinę žalą, o valstybė turi nuolat mokėti kompensacijas.

Šį trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje vilkų medžioklės limito klausimas bus svarstomas kaip prioritetinis.

ŽŪM keičia ir bendrą Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų metodiką dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo. Šią nuostolių kompensavimo tvarką norima išdėstyti detaliau, atsižvelgiant į ūkio pobūdį. „Iki šiol už vilkų sudraskytą veislinį ar neveislinį ūkinį gyvūną buvo mokama vienodai. Manome, kad veislinių gyvūnų  augintojas turi gauti didesnę kompensaciją“, – sako ministras G. Surplys.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. tai va:

  ar tikrai ūkininkai saugo savo galvijus nuo vilkų?Kiek bastausi po kaimus,dažniausiai matau ištemptus elektrinius piemenis.O Ūkio ministras visai nusišnekėjo,jiems tai būdinga.

 2. Žemyna:

  Baisiausia tai, kad jauni vilkiukai mokomi būtent čia ir būtent taip medžioti – ūkiuose. Šie subrendę ne tik patys taip darys, bet ir savo palikuonių kitaip jau nemokins. Nustojo veikti dėsnis, kad laukiniai žvėrys nesidaugina, jei savo erdvėse negali išmaitinti jauniklių.
  Ar tik ne girtų medžiotojų ordos, mėnesių mėnesius dieną ir naktį miškuose lėbaujančios, atpratino žvėris nuo jiems įgimtis gamtos nustatytos tvarkos. Juk per tuos girtus šaudymus miške ramaus kampelio nerasi palikuoniams užauginti. Tai ir eina į ūkius.

 3. Antanas:

  Tai imkime ir išžudykime visus plėšrūnus!!! Ne tik vilkus, bet ir lapes, lūšis, kiaunes, vanagus, sakalus… Ir tada “ant tos Lietuvos ąžuolai žaliuos”… Silpnapročių gauja!!! Juk nežudome esamus ar potencialius vagis norėdami apsaugoti savo turtą nuo jų! Tiesa? Tai kodėl plėšrūnus reikia žudyti? Gal savo gyvulius reikia geriau saugoti?! O plėšrūnų miškuose bus tiek, kiek jiems bus pakankamai maisto, ta prasme, kad jie ir be mūsų pagalbos “susireguliuos” savo populiaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: