Artėjanti Tyrėjų naktis: 13 smagių valandų mokslo atradimams ir pažinčiai su mokslininkais (3)

Europos tyrėjų naktyje – minios mokslo gerbėjų, besidominčių ateities sumanymais | Kilimas Arts nuotr.

Europos tyrėjų naktyje – minios mokslo gerbėjų, besidominčių ateities sumanymais | Kilimas Arts nuotr.

Jau rugsėjo 28-tąją, neeiliniams susitikimams su mokslininkais ir mokslo atradimais pakvies keturioliktoji Tyrėjų naktis.

„Likus vos dešimčiai dienų iki kasmetinės Tyrėjų nakties — kviečiame susipažinti su vyksiančių renginių programa ir pradedame registraciją į renginius visoje Lietuvoje“, – sako Tyrėjų nakties koordinatorė Adelė Vaiginytė ir kviečia savąją renginių programą susidaryti kuo anksčiau.

Anot A.Vaiginytės, šiemet pažinti mokslą ir bendrauti su mokslininkais kvies beveik 200 renginių, kurie įtiks įvairiam skoniui: tai ir ekspresyvieji chemikų bei fizikų eksperimentai, daugybė interaktyvių veiklų, kurių metu renginių dalyviai bus kviečiami ne tik pažinti ir atrasti, bet ir paliesti, užuosti, išbandyti, pajusti, kurti, modeliuoti, stebėti ar tyrinėti.Tradiciškai nestigs galimybių atverti pažangiausių laboratorijų duris ir drauge su mokslininkais imtis eksperimentų, leidžiančių geriau pažinti mus supančią aplinką, pasižvalgyti po augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį.

Šių metų Tyrėjų naktyje netrūks ir naujų veiklų: geriau pažinti Vilniaus mokslininkus ir mokslo istoriją kvies orientavimosi varžybos „(Ne)paprastas tyrėjų gyvenimas Vilniuje“, mėgstantiems ekskursijas skirta speciali Tyrėjų nakties popietė ypatingu maršrutu „Mokslininkų ir atradimų Vilnius“. Pasivaikščioti po mokslininkų ir atradimų Vilnių kvies svetingiausia Vilniaus gidė Gabija Lunevičiūtė, o mėgstantiems pasivaikščioti mažesnėje draugijoje talkins visą savitę nuo Tyrėjų nakties veiksianti interaktyvi mobilioji aplikacija. Vilniečių taip pat laukia pažintis su augalais, mineralų ir uolienų mikropasauliu, atradimai sapnų laboratorijoje, galimybė pasimatuoti smegenų greitį, diskusijos apie kalbą ir istoriją. Baigiantis dienai tikrųjų naktinėtojų lauks lazerių ir muzikos šou.

Kauno tyrėjai ners į virtualią realybę, stebės įdomiuosius fizikos bandymus, pažins kvapus ir iliuzijas, kompiuteriu galės projektuoti želdynus.

Klaipėdiečiai atras ateities maistą, tirs uosto inžinerines ir navigacines sistemas. Šiauliuose bus galima išsitirti vandenį, pažinti fotografijos istoriją ir subtilybes, nykstančius ar pavojų keliančius augalus, ieškoti kūrybinių sprendimų ekonomikoje. Į paskaitas, filmų peržiūras bei meno ir mokslo asociacijų spektaklį kvies Molėtų astronomijos observatorija.

Tyrėjų nakties renginiai vyks ir kituose Lietuvos miestuose bei dešimtyse šalies mokyklų.

Visa renginių programa ir galimybė susidaryti savąją programą – interneto svetainėje tyrėjųnaktis.lt.

Europos tyrėjų naktis paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

2017-tųjų metų Tyrėjų naktis kvietė leistis į pažintį su futurologija, ateities mokslu ir mokslininkais, kurie ateitį kuria jau šiandien. Daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių tądien leidosi į pažintį su Lietuvos bei pasaulio futurologų idėjomis, domėjosi mokslininkų bei paprastų žmonių bendradarbiavimo rezultatais, dalyvavo protmūšyje, grožėjosi Bernardinų sodą nutvieskusiais lazeriais ir dalyvavo dar daugelyje neįprastų veiklų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

  1. Mokslininkams noriu pristatyti – SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ATRASTUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!! TAI YRA DIDŽIAUSIAS ŠIOS EROS ATRADIMAS!!!

  2. 41-jų tremtinys inž. Romualdas Zubinas:

    Niekaip nesuprantu – ALKE lankosi ir reiškiasi gana ŠVIESŪS žmonės?! O štai, kai buvo PASKELBTA, jog “SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS” DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMAI”, “šviesūs” žmonės neteko amo ir dingo iš šio puslapio!? Kodėl jie dingo?! Kodėl, niekas iš šio puslapio “šviesuolių”, nenori net pasidomėti – KAIP BUVO PADARYTAS TŪKSTANTMEČIO ATRADIMAS?! Gal į šį klausimą gali atsakyti šio puslapio ir šio portalo VALDYTOJAI?! Juk paskelbta TYRĖJŲ NAKTIS artėja?! O gal ji jau praėjo? Gal “paukščiukas” buvo padėtas be jokių diskusijų, kaip tai būdavo daroma sovietiniais laikais?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *