V. Orbanas: Mūsų šalis nebus imigrantų šalimi (video) (17)

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Rugsėjo 12 d. Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl padėties Vengrijoje ir taip pradėjo 7-ajame ES sutarties straipsnyje numatytą procedūrą, kuri gali baigtis beprecedentėmis sankcijomis Vengrijai –  balsavimo teisės Europos sąjungos (ES) Taryboje įšaldymo.

Tokį sprendimą EP priėmė konstatavęs, jog esama „rizikos, kad Vengrijoje yra pažeidžiamos ES pamatinės vertybės“.

Jūsų dėmesiui siūlome Vengrijos ministro pirmininko kalbos, pasakytos Europos Parlamente per diskusiją, vykusią rugsėjo 11-ąją, balsavimo dėl rezoliucijos išvakarėse, įrašą:

Priminęs Vengrijos kovas už laisvę ir demokratiją Viktoras Orbanas pabrėžė, kad europarlamentarai, balsuodami už tokią rezoliuciją, įžeidžia jo šalį, nes „Vengrijos pasirinkimai vyksta Vengrijoje“, kai šios šalies žmonės balsuoja už vienokį ar kitokį politinį darinį, jo programą, ne Europos Parlamente.

Pakvietęs atvirai pripažinti, jog Vengrija yra baudžiama už tai, kad ji „apsisprendė nebūsianti imigrantų šalimi“, V. Orbanas stebėjosi: EP nori pritaikyti sankcijas ir taip sunaikinti konstruktyvų dialogą, pamatinę demokratijos sąlygą, šaliai, kuri saugojo ir toliau saugo Europą – pastačiusi tvorą Vengrija sustabdė šimtus tūkstančius nelegalių migrantų.

V. Orbano žodžius „mes ir toliau saugosime savo sienas ir patys spręsime, su kuo mums draugauti ar ne“ kai kurie europarlamentarai palydėjo plojimu.

Turinčius laiko kviečiame pasižiūrėti, ir kaip vyko kone tris valandas trukusi diskusija:

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

17 komentarų

 1. matas:

  Dieve duok Lietuvai tokį prezidentą kaip Orbanas ir apsaugok nuo ,linkewičiū….

 2. Rimgaudas:

  Manyčiau, kad indoeuropietiška Lietuva, atsižvelgdama į teisingą indoeuropietiškos Vengrijos nuostatą, turėtų užblokuoti galimus ES Tarybos sprendimus, kur Vengrijai būtų atimta jos balso ES Taryboje teisė.

  • Tvankstas:

   Noriu apginti gerb. Rimgaudo mintį apie madjarus kaip indoeuropiečius.
   Žiūrint genetiniu požiūriu, tai madjarų atneštos genetikos tėra likęs lukštelis, šiandien daugiau Madjarijoje čigoniško ir ž…ško kraujo žmonių, nežinau, ar tikėti išgirstais pasakojimais, kad V. Orbanas yra lyg tai čigoniško, lyg tai ž…ško kraujo žmogus.
   Tas lietuviakalbių panonų/gepidų pagrindas, kaip genetinis, taip ir kalbinis, ant kurio plėšikai surado savo tėvynę (Honfoglalas), tebėra labai gražiai išlikęs iki šiandien, tik gaila, kad lietuviai kalbininkai visiškai nesiima nagrinėti šiandieninės ir istorinės madjarų kalbos, juk runomis rašė iki 16 amžiaus rytų pusėje (Keleti, iš kur ir Istvan Batory, Lietuvos ir Lenkijos valdovas) Transilvanijoje gyvenę madjarai.
   Tas nedidelis luobas finiškųjų žodžių, išlikusių prieš išeinant madjarams prie Baikalo prieš keletą tūkstančių metų, bei suburiatėjus atsinešti jų žodžiai į Dunojaus slėnį, taip pat didelės sąsajos su paliktais broliais jakutais, kaimynais baškirais, su kuriais sugyventa pietiniame Urale, neabejotinai engiant, nelabai jau leidžia madjarus laikyti tiek genetišku, tiek kalbiniu atžvilgiu finais ar ugrais, nes vyraujanti dauguma, kone visiška, genetikoje, ir labai vyraujanti panonų / gepidų kalba tiesiog nustumia nedidelį kiekį skurdžios plėšikų kalbos į šalį. Reikia pripažinti plėšikų garsyno įtaką, kalbėjimo būdą, kuris išlikęs toks, kokiu šiandien kalba sėkmę patyręs vagis.
   Rimgaudas tikrai teisus pagal mokslines tiesas, kurios atskleidžiamos nesilankstant išankstinėms nuomonėms ir klaidingiems įsitikinimams, mažai turintiems bendro su tikrove.

   • ŽEMAITIS:

    PATIKSLINIMAS:
    Ugrai vengrai (Uralo kalbų šeima, Fino-ugrų kalbų grupė, ugrų pogrupis) yra artimi Vakarų Sibire gyvenantiems hantams ir mansiams. Ir patys į Dunojaus vidurupį atsikrausti iš pietinio Uralo (o ne nuo gerokai (tūkstančius kilometrų) į rytus esančio Baikalo).
    Antra 0 jakutai priklauso visai kitai – Tiurkų kalbų šeimai. Baškirai – taip pat.

    Tad mano rekomendacija – jei norite, kad kas nors Jumsi ateityje tikėtų, pasistenkite nores apie elementarius, visuotinai pripažintus faktus rašyti jų neiškaraipant.

    Nors, su nacionalistu, Vengriją visiškai nustekenusiu Orbanu tai nieko bendro neturi…

    • Tvankstas:

     O, drg. Žemaitis tut kak tut. Vėlgi žinoti nieko nereikia, bolševiko širdimi išjausta tiesa pasidalinti su vėl neteisingai galvojančiais.
     Kodėl madjarų ir jakutų kalba ‘smėlis’ vadinamas taip pat ‘homok’, jei suomiškai ‘hiekka’ ?
     Na ir kas, kad vardinčiau daugybę žodžių, bendrų madjarų ir jakutų ar buriatų kalboms, taip pat ir baškirų žodžius, artimus madjarų kalbai, drg. Žemaitis gilia pajauta iš širdies, progresyviu homoliberastiškumu tai sutriuškintų vienu sakiniu, kažkuria tantra iš gal šimtinės, surašytos politkorektiško agitatoriaus užrašų knygelėje.
     Madjarijoje pilna knygų, mokslinių knygų, kur įrodyta jų protėvių buvimas prie Baikalo, ryšiai su jakutais, buriatais, mongolais, totoriais tuose kraštuose.
     Gal dar drg. Žemaitis ir madjariškai skaito miegodamas ?

    • Virginijus:

     Vaikine, besislepiantis už slapyvardžio žemaitis, nuvyk į Vengriją, pasikalbėk su įvairiais žmonėmis, ne tik Budapešte, kaip ir Vilniuje, susitelkusiais liberastinio plauko veikėjais, ir tada rašyk apie nustekentą jų šalį. Nes panašu, kad porini “iš lempos”…

 3. Linkevičius čia tik pėstininkas, – valdo tai “valstiečiai”. Taigi ne pasekmes reikia matyti, o jų priežastis, kuriomis šiuo atveju yra tai, kad Linkevičius vykdo “valstiečių”, konkrečiai jų premjero Skvernelio politinę poziciją. Kas dėl kaltinimų Orbanui, tai kažkaip ne tas klausimas keliamas. Tvora, kaip Orbanas, taip galų gale nuo pabėgėlių ‚užsitvėrė‘ ir pati ES tik ne fizine tvora. Atsižvelgtina į tai, kad tas pabėgėlių antplūdis buvo netikėtas iššūkis ES šalims, todėl likviduojant antplūdžio pasekmes Vengrija privalėjo solidarizuotis su kitomis šalimis, t.y. priimti atitinkamą jai tenkančią pabėgėlių dalį. Toliau likvidavus iššūkio padarinius Vengrijos teisė jų daugiau nepriimti. Taigi kuo Vengrija kaltinama iš tikrųjų…

 4. Rimgaudas:

  Jonui Vaiškūnui: dėl per didelės organizacinių darbų apimties, nespėjate sekti mokslo pasiekimų (atsiprašau už tiesmukiškumą).

 5. ŽEMAITIS:

  Primityvus nacionalistas, Vengriją iš Vidurio Europos lyderių pavertęs į autsaiderę…

  Sveiku protu sunku suvokti, kaip tokius primityvus išrenka. Tiesa, jaunimas kategoriškai prieš Orbaną. Bet Vengrija kažkuo panaši ėį Lietuvą – polietiką čia diktuoja konservatyvios vyresnės kartos.

 6. Rimgaudas:

  Daug kas į enciklopedijas, gerb. Žemaiti, nėra įtraukta. Pavyzdžiui, kad protingojo žmogaus “Homo sapiens”, kuris judėjo dvejomis kojomis, mastė ir kalbėjo, amžius siekia 150 tūkst. metų. Tai – naujausi moksliniai pasiekimai ir, kol jie pateks į enciklopedijas, vadovėlius, praeis gal 100 metų. Gerb. Vaiškūnas ir Jūs, užsimušdami kasdieniais darbais, laiko, manau, neturite jiems nagrinėti. Tiesiog, taip yra. Jūsų rekomendacijos yra pasenusios, todėl man nėra reikalo jomis vadovautis. Ir Tvankstui, kaip supratau.

  • ŽEMAITIS to Rimgaudas:

   Apie Homo sapiens genezę tikrai šį tą išmanau. Ir kad šį žmonių rūšis išsivystė nep rieš kokius 30-40 tūkst metų (kaip buvo teigiama anksčiau), o net prieš 100 ar net 150 tūkst m. – taip pat esu skaitęs. Žmogaus genomo tyrimai atskleidė daug naujų ir įdomių faktų, kurie paneigia gausybę anskčiau buvusių hipotezių (taip pat ir rasines).

   Bet ne apie tai šį kartą kalba. Tikrai neteko girdėti, kad ugrai vengrai būtų priskirti indoeuropiečiams. Nesu kalbininkas, tačiau visuotinai pripažinta genetinė kalbų klasifikacija tokia galimybę atmeta. Kad vengrš protėviai turėjo ryšių su Pavogyje (greta pietinio Uralo) gyvenančiais tiurkais baškirais – tai pat nėra jokių abejonių (tačiau tai skirtingos kalbų šeimos).
   Tačiau kas gali būti bendro tarp Rytų Sibiro taigoje plačiai paplitusių tiurkų jakutų (labiausiai į rytus nutolusi tiurkų kalba) bei uralo kalbos atstovų (fino-ugrų grupė, ugrų pogrupis) vengrų (kaip ir hantų bei mansių) – tikrai neįsivaizduoju.
   Aišku, čia remiantis geneologine kalbų klasifikacija.
   Jei remtis fizinės antropologijos duomenimis – tuomet galbūt. Fizinės antropologijos duomenys dažnai nekoreliuoja su kalbiniais duomenimis. Iš čia mano teiginai kituose straipsniuose, kad yra klaidinga tokią abstrakciją, kaip rasės sieti su tautomis ir pan. Nesu įsigilinęs, bet antropologiniu aspektu gali būti ir taip, kaip Jūs teigiate. Žmogaus genomo tyrimai gali atskleisti pačių įvairiausių netikėtumų.

   • Tvankstas:

    Drg. Žemaičiui.
    Kaip paaiškinti, kad baskai Ispanijoje turi daugiau kaip 90 nuošimčių raudonplaukių genetikos, baškirai pietų Urale – virš 60, o hausa Nigerijoje – kone pusę ?
    Neįdomus kalbotyrinis pasiknisimas ?
    Kas yra ta tiurkų kalba ? Matome jų slinkimo metu vakarų ir pietų kryptimis įgyjant lietuviškus žodžius netgi gyvuliui pavadinti ar medžiui, matome jų kultūrėjimą, vis labiau ištirstant jų genetikai su Down sindromu, kuris labai ryškus likęs mongolų, kinų ar Amerikos čiabuvių kūno sandaroje, protinėse galiose.
    Turkų ‘kebap’ atsirado iš anatolų ‘kepava, -s’, nuo veiksmažodžio ‘kepti’, o jei norite mane pagauti meluojant, nesunku susirasti turkų kalbos žodį ‘kepti’.

 7. Rimgaudas:

  Gerb. Žemaiti, pasaka “Eglė žalčių karalienė” turi 4 suomiškus variantus. Rusiškų šios pasakos variantų yra 20, ukrainietiškų 6, lenkiškų 3, rumuniškų 2, estiškų 36, totorių 4, neskaitant latvių ir t. t. Mes, lietuviai, variantų turime daugiau negu visi kartu paėmus. Esame indoeuropiečiai, tad, kodėl suomiai (finai) turėtų būti išimtis? Kai tinkamai praplėsite žinių, matymo ir mąstymo horizontus, tai jūsų komentarus ir paskaitysiu. O dabar – nė krust. Dėkoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: