San Sebastiano renginys šiltai sutinka lietuvius – atveriamos platesnės galimybės bendradarbiavimui kine (0)

Kadras iš K. Banio filmo „Risčia“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Kadras iš K. Banio filmo „Risčia“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Rugsėjo 21 d. Ispanijoje, prasidėjo 66-asis San Sebastiano tarptautinis kino renginys, kuriame  pristatomi ne tik bendros gamybos su Lietuva filmai, bet ir dalyvauja didžiulė delegacija. Kitaip nei anksčiau, šiemet kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos delegacijos branduolys vyksta kalbėti apie dar tik gaminamus kino projektus ir plėsti bendradarbiavimo galimybes su Lotynų Amerikos ir Europos šalių profesionalais.

Tokia šalių kino gamybos partnerystę skatinanti industrijos programa Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovams rengiama pirmą kartą, bendradarbiaujant su Baltijos šalių nacionalinėmis kino institucijomis. Lietuvos vardas bus matomas ir kino programoje. Į konkursines programas atrinkti du su Lietuvos gamintojais kurti filmai. Drama „Pasaulio šerdis“ (rež. Natalia Meshchaninova; Rusija, Lietuva), kurią koprodiusuoja Dagnė Vildžiūnaitė („Just a moment“), varžysis „Naujų režisierių“ programoje, skirtoje Europos, Azijos ir Lotynų Amerikos kino kūrėjų debiutiniams ar antriesiems vaidybiniams darbams. Filmo tarptautinė premjera buvo surengta neseniai pasibaigusiame Toronto kino renginyje. Kitoje San Sebastiano renginio programoje „Zabaltegi-Tabakalera“ dalyvaus ispanų ir lietuvių bendros gamybos filmas „Risčia“, sukurtas ispanų režisieriaus Ksačio Banio (Xacio Baño) ir koprodiusuotas Marijos Razgutės („Čiobreliai“ (M-Films)). Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame Lokarno kino renginyje šių metų rugpjūtį.

Industrijos programoje dalyvaus 15-ka Lietuvos, Latvijos ir Estijos prodiuserių. Jiems skirta speciali tinklaveikos programa „Glocal Meets the Baltics“, profesionalai dalyvaus 7-ajame Europos–Lotynų Amerikos bendros gamybos forume. Lietuvai atstovausiantys prodiuseriai (-ės): Giedrė Žickytė, Dagnė Vildžiūnaitė, Marija Razgutė, Paulius Juočeris, Andrius Lekavičius. Bendros gamybos forume su kitais tarptautinės organizacijos „European Film Promotion“ programos „Producers on the Move“ alumnais taip pat dalyvaus ir prodiuserė Ieva Norvilienė.

Kadras iš N. Mesčaninovos filmo „Pasaulio šerdis“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Kadras iš N. Mesčaninovos filmo „Pasaulio šerdis“ | Lietuvos kino centro nuotr.

Baigiamojoje gamybos stadijoje esantis režisieriaus Igno Jonyno filmas „Nematomaׅ“ bus pristatytas programos „Glocal in Progress“ sekcijoje ir pretenduos į apdovanojimą, skirtą baigiamiesiems darbams bei filmo platinimui Ispanijoje. Industrijos programoje taip pat bus pristatytos Baltijos šalyse veikiančios mokestinės lengvatos filmų gamybai, jų privalumai ir rezultatai.

Lietuvos kino industrijos žinomumo didinimo ir plėtros misiją San Sebastiano tarptautiniame kino renginyje atliks bei renginyje dalyvaus ir Vilniaus kino klasteris, vykdantis dalinai ES fondų lėšomis finansuojamą projektą, kurio tikslas plėtoti klasterio narių eksporto geografiją. Renginyje klasterį atstovaus prodiuserinė kompanija „Artbox“, Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, kino platinimo įmonė „Europos kinas“, taip pat kino teatras „Pasaka“, animacijos studija „MeinArt“ ir UAB „Cinevera“.

66-asis San Sebastiano tarptautinis kino renginys, vyksiantis rugsėjo 21–29 dienomis, yra vienas reikšmingiausių „A“ klasės renginių pasaulyje bei vienas svarbiausių Ispanijos kultūros renginių. Susitarimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino institucijų ir San Sebastiano kino renginio dėl Baltijos šalių prodiuserių dalyvavimo industrijos ir „Glocal Meets the Baltics“ programose pasirašytas vasario mėn. Berlyno tarptautinio kino renginio metu kasmet vykstančioje Europos filmų mugėje. Prodiuserių dalyvavimą programoje inicijavo ir finansuoja Lietuvos kino centras.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: