Rudeninė staigmena vilniečiams – dvi atnaujintos bibliotekos (0)

Tomo Zano biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Tomo Zano biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilnius rudenį pasitiko atsinaujinusiomis bibliotekomis. Po keturis mėnesius trukusių remonto darbų rugsėjį duris atvėrė Naujosios Vilnios biblioteka (Gerovės g. 1) ir Tomo Zano biblioteka Naujamiestyje (Šv. Stepono g. 31). Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis atlikti patalpų remonto darbai, bibliotekose įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika, įrengta moderni socialinė erdvė.

Nuo šiol abiejų bibliotekų lankytojai galės naudotis renovuotos bibliotekos Abonemento, Skaityklos paslaugomis, tėvai su vaikais – rinktis įdomiausias knygas spalvingame Vaikų skyriuje. Visi panorėję turės galimybę naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis ir bevieliu internetu. Jaukiose periodikos skaityklose skaitytojų lauks įvairus laikraščių ir žurnalų pasirinkimas bei savarankiško darbo vietos. Renovuotose bibliotekose lankytojams rengiamos ir naujos projektinės veiklos.

Tomo Zano biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Tomo Zano biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Naujosios Vilnios biblioteka yra vienintelė biblioteka Lietuvoje, kurioje veikia vaikų ir jaunimo dienos centras „Mūsų nameliai“. 2015 m. vaikų dienos centro patalpos renovuotos Lino Kleizos labdaros ir paramos fondo lėšomis, o šiais metais Vilniaus miesto savivaldybė atnaujinto bibliotekos erdves. Ypatingą dėmesį šeimų ir bendruomenių telkimui skirianti Naujosios Vilnios biblioteka, nuo rugsėjo mėn. kviečia į modernią socialinės ir emocinės komunikacijos erdvę, kurioje vykdoma edukacinė programa „Augti ir auginti“. Tai programa, skatinanti vaikų ir tėvų bendravimą, per pojūčių atpažinimą įveikiant gyvenimo sunkumus. Šioje programoje naudojamos multisensorinės priemonės, kuriančios malonių pojūčių, įspūdingų šviesų ir relaksacinių garsų aplinką. Modernioje erdvėje pasitelkiant žaidimus ugdomas emocinis intelektas, šeimos mokomos atsipalaiduoti bei pažinti save ir savo vaiką. „Džiugu, kad vos paskelbus apie veiklas, netrukus buvo užpildytos dalyvių grupės. Jau dabar pastebimas didelis susidomėjimas ir poreikis edukacinėmis veiklomis, tad tikimės, kad ateityje šias paslaugas pristatysime platesniam sostinės gyventojų ratui“, – naujo projekto sėkme džiaugėsi jo iniciatorė bibliotekininkė Rita Venskūnienė.

Naujosios Vilnios biblioteka, Multisensorinis kambarys | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Naujosios Vilnios biblioteka, Multisensorinis kambarys | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Netoli Vilniaus senamiesčio įsikūrusi Tomo Zano biblioteka, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir partneriais „Tautinių bendrijų namais“, vaikų ir jaunimo klubu „Kregždutė“, Lietuvos specialios kūrybos draugija „Guboja“ ir kt., taip pat įgyvendina vaikų laisvalaikio užimtumo, skaitymo skatinimo projektus. „Viliamės, kad jaukios atnaujintos bibliotekos erdvės paskatins mėgstamas veiklas atrasti ir naujus Vilniaus gyventojus bei svečius. Juk biblioteka nebėra tik knygų išdavimo vieta, čia stengiamės sukurti aplinką, kurioje miestiečiai galėtų leisti ir savo laisvalaikį“, – renovuoto padalinio atidarymo šventėje sakė Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Naujosios Vilnios biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Naujosios Vilnios biblioteka | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Naujosios Vilnios ir Tomo Zano bibliotekos yra Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialai. Savivaldybės bibliotekų sistemą sudaro 18 padalinių visame mieste, teikiančių tiek tradicines, tiek modernias bibliotekų paslaugas visuomenei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *