Daugiau kaip 130 istorinių Baltijos šalių pilių ir dvarų atvėrė duris lankytojams (0)

Rygoje pristatytas projektas „Pažinkime Baltijos šalių pilis ir dvarus | Rengėjų nuotr.

Rygoje pristatytas projektas „Pažinkime Baltijos šalių pilis ir dvarus“ | Rengėjų nuotr.

Nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos, daugiau kaip 130 istorinių Baltijos šalių pilių ir dvarų atvėrė savo duris lankytojams. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kiti užsienio keliautojai dalyvavo kelionėje po įspūdingas mūsų šalių pilis ir dvarus, savo keliautojų kortelėse rinko simbolinius „raktus“ (lipdukus arba antspaudus).

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams, Europos kultūros paveldo metams dedikuotas projektas „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus – švęskime kartu!“ artėja į pabaigą.Dabar visi keliautojai raginami siųsti užpildytas keliautojo korteles ir dalyvauti loterijoje. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija laukia kortelių su surinktais simboliniais „raktukais“: mažiausiai 5 iš savo šalies aplankytų pilių ir dvarų bei 10 iš kitų Baltijos šalių. Penkiasdešimt aktyviausių keliautojų bus pakviesti dalyvauti baigiamajame renginyje, kuris vyks spalio 28 d., Vecgulbenės dvare Latvijoje.

Susidomėjimas projektu buvo stebinančiai platus visose trijose Baltijos šalyse. Keliautojai ne tik lankėsi pilyse ir dvaruose, dalyvavo ekskursijose, ne tik pamatė ir sužinojo, bet taip pat susitiko ir susipažino su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis.

Projekto simbolis – raktas buvo naudojamas kaip pilių ir dvarų, atveriančių savo duris naujiems atradimams kultūros paveldo srityje, užuomina. Istoriniai raktai „keliavo“ po visas tris Baltijos šalis, kviesdami pažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos paveldo lobynus. Kartu buvo fiksuojami keliautojų įspūdžiai, patirtis, atradimai. Laukiame šių raktų sugrįžtant pas rengėjus su savo unikaliomis istorijomis.

2018-ieji – simboliniai metai Baltijos šalyse, todėl kelionių projektas buvo skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimui, Europos kultūros paveldo metams, taip pat daugeliui asmenų ir institucijų, kurios dirba siekdamos išsaugoti išskirtinį mūsų šalių paveldą.

Šis kelionių ir pažinimo projektas – bendras trijų šalių nacionalinių asociacijų projektas (Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacijos, Estijos dvarų asociacijos ir Estijos dvarų mokyklų asociacijos) buvo rengiamas kaip Baltijos kelio tąsa ir galimybė keliautojams pamatyti trijų Baltijos šalių paveldo įvairovę.

Pasak Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidento Gintaro Karoso, bendras Baltijos šalių istorinių dvarų pažinimo projektas yra puiki dovana šio regiono kultūra bei istorija besidominčiai visuomenei, o istorinio paveldo puoselėtojams tai gera proga pristatyti savo nuveiktus kultūros paveldo išsaugojimo ir atgaivinimo darbus.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: