Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre (0)

urm..lt nuotr.

urm..lt nuotr.

Rugsėjo 19 dieną Kipro Respublikos sostinėje Nikosijoje surengtas iškilmingas diplomatinis priėmimas, skirtas pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

Pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga susirinko daugiai nei 200 svečių, tarp jų Kipro Respublikos gynybos ministras Savas Angelides, Energetikos, komercijos, pramonės ir turizmo ministras Giorgos Lakotrypis, Ryšių ir transporto ministrė Vasiliki Anastasiadou, šalies parlamento nariai, kiti oficialių Kipro valdžios institucijų pareigūnai, taip pat buvęs Kipro Respublikos prezidentas (1988–1993)

George Vasiliou, diplomatinės bendruomenės, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.

Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančia kova dėl laisvės ir pasidžiaugė stiprėjančiais Kipro-Lietuvos santykiais.

R. Kačinskas taip pat atkreipė dėmesį, kad šis diplomatinis priėmimas yra kartu gera proga pažymėti neseniai sukakusį 25 metų diplomatinių santykių užmezgimo tarp Kipro Respublikos ir Lietuvos jubiliejų.

„Nuo pat diplomatinių santykių užmezgimo 1992 metų gruodžio 3 dieną  Lietuvos ir Kipro ryšiai nuolat stiprėjo ir plėtėsi. Bendradarbiavimą tarp dviejų valstybių ypač sustiprino bendras narystės ES siekis, išsipildęs abiem valstybėms 2004 metais. Nuo to momento Lietuvos ir Kipro ryšiai tapo dar glaudesni, o dvišalė darbotvarkė – platesnė ir turtingesnė“, – teigė Lietuvos ambasadorius.

Lietuvos ambasadorius padėkojo LR generaliniam garbės konsului Kristis Kristoforau ( Christis Christoforou) ir žmonai Kristinai Kristoforau (Christina Christoforou) už pastangas tiesiant tiltus tarp Kipro ir Lietuvos, ir taip pat už pagalbą surengiant iškilmingą, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtą diplomatinį priėmimą Nikosijoje.

Kipro Respublikos vyriausybės vardu Lietuvą atkurtos valstybės šimtmečio proga pasveikino ir kalbą pasakė Gynybos ministras Savas Angelides.

Apsilankymo Nikosijoje metu ambasadorius R. Kačinskas dalyvavo susitikimuose Kipro Respublikos prezidentūroje ir užsienio reikalų ministerijoje, kurių metu buvo aptariama, kaip dvišaliams santykiams suteikti dar daugiau dinamikos ir turinio.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: