Drevernoje minėjo Rudens lygiadienį ir Dagos šventę (0)

2017 (Saule-Menulis) | „Amatininkų gildijos „Krikragaa“ nuotr.

2017 (Saule-Menulis) | „Amatininkų gildijos „Krikragaa“ nuotr.

Rugsėjo 21–22 d., pirmajam rudens mėnesiui ritantis į pabaigą, Dreverna ir minėjo rudens lygiadienį ir dagos šventę. Šiemet šventė buvo jubiliejinė – 10-oji. Kasmet ją inicijuoja Drevernos kultūros namai, o Klaipėdos rajono amatininkų gildija „Krikragaa“ jau šeštus metus kūrybiškai prisijungia prie reginio kūrimo.

Rengėjai rudens lygiadienį švenčia kūrybiškai prisiliesdami prie etninės kultūros reliktų – folkloro, inscenizuotų, simboliškai atkartojamų rudens kalendorinių apeigų.Šventės renginiai prasidėjo dar rugsėjo 21 d., penktadienį, tradicinių sodų pynimu, filmų peržiūra ir lietuviškų siaubo pasakų – šiurpių – sekimu. Tuo tarpu rugsėjo 22 d., šeštadienį, rengėjai kvietė atrišti gamtos gėrybių maišą ir pasidalyti derliumi. O „Krikragaa“ gaivino bendruomeniškumo dvasią, kurią protėviai daugelį metų laikė savo egzistencijos pagrindu.

Šeštadienį įvairūs renginiai buvusios Drevernos pagrindinės mokyklos kieme ir kultūros namuose vyko visą dieną. Vakarėjant veiksmas persikėlė į Drevernos mažųjų laivų uostą. Ten svečiai galėjo įsitraukti į apeigas ir stebėti ugnies skulptūrų liepsnas. Joms nurimus, į šokio sūkurį įsuko tradicinių šokių naktis.

Aamatininkų gildiją „Krikragaa“. Tai – ne pelno siekianti organizacija, jaunų entuziastų komanda, vykdanti projektinę veiklą Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone, puoselėjanti etnokultūrą ir menus bei siekianti pritaikyti juos šiuolaikinės visuomenės poreikiams.

Drevernoje susiburti kvies dagos stalas ir ugninės rudens lygiadienio skulptūros | „Amatininkų gildijos „Krikragaa“ nuotr.

Drevernoje ugninės rudens lygiadienio skulptūros | „Amatininkų gildijos „Krikragaa“ nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: